Latvijā
Kriminālziņas

Spridzinātāja lietā liecina “mērķis”: Aigaru apsūdz divu slepkavību organizēšanā0


Aigars Dortāns apgalvo, ka Latvijā atgriezies labprātīgi, jo gribējis sakārtot attiecības ar valsti un sabiedrību. Abhāzijā esot palikuši bērni, māja.
Aigars Dortāns apgalvo, ka Latvijā atgriezies labprātīgi, jo gribējis sakārtot attiecības ar valsti un sabiedrību. Abhāzijā esot palikuši bērni, māja.
Foto no A. Dortāna personiskā arhīva

Zemgales rajona tiesā Dobelē turpinās tiesvedība pret 55 gadus veco Aigaru Dortānu, kurš tiek apsūdzēts par divu slepkavību organizēšanu – cilvēku spridzināšanu.

Apsūdzētais savu vainu noliedz, sakot, ka spridzināšanu uz savu roku organizējis un veicis viņa miesassargs Konstantīns Sisujevs.

Par šo lietu “LA” jau rakstījām pagājušā gada 10. decembrī publikācijā “Apsūdz par cilvēku spridzināšanu”.

Pagājušajā nedēļā tiesā liecināja uzņēmējs Gints Rudzītis. Kā teikts apsūdzībā, 2002. gada aprīlī Dortāns par atlīdzību piedāvājis Sisujevam Ogrē uzspridzināt Rudzīti. Sisujevam bijusi TT pistole un viņš vairākas reizes līdz pat jūnijam ieradies Ogrē, izsekojis Rudzīti, tomēr aculiecinieku klātbūtnes dēļ slepkavību nav uzdrošinājies veikt.

2002. gada 1. augustā Ogrē ieradies arī Dortāns, kurš iedevis Sisujevam granātu F-1, spridzināšanas mehānismu “UZRGM”, divus 250 gramu trotila gabalus, magnēta pusgredzenus un mobilo tālruni “Nokia 7110”. Sisujevs no šīm mantām uztaisījis spridzināšanas ietaisi, ko var aktivizēt ar mobilā tālruņa palīdzību no jebkura attāluma. Naktī Sisujevs šo ietaisi piestiprinājis Rudzīša automobiļa “Toyota Land Cruiser” apakšā zem vadītāja sēdvietas. No rīta īsi pirms deviņiem Rudzītis sācis braukt, taču spridzeklis nokritis turpat pilsētā.

Dortāns, to nezinādams, 25 minūšu laikā piecas reizes zvanījis uz spridzekli, taču tas tehnisku iemeslu dēļ nav uzsprādzis.

Kā tiesā teica Rudzītis, tajā dienā par spridzekli viņam policija piezvanījusi, kad bijis tālu projām mežā Cēsu pusē. Rudzītim esot aizdomas, ka viņa nāvi pasūtījis bijušais biznesa partneris. Tiešu draudu no viņa nav bijis, tikai tādi izteicieni kā: “Tu jau neesi no dzelzs!”

Ar biznesa partneri Rudzītis sanaidojies, kad 2000. gadā viņš ar sarežģītu shēmu esot izkrāpis finanšu līdzekļus no abu kopīgā mežizstrādes uzņēmuma, novedot uzņēmumu līdz maksātnespējai, turklāt tika pazaudēta tolaik Latvijā modernākā mežiz­strādes tehnika pusmiljona dolāru vērtībā.

Rudzīša nāve biznesa partnerim būtu bijusi izdevīga, jo tādā gadījumā atbilstoši dokumentācijai viņš iegūtu vērtīgus īpašumus, kas bijuši noformēti uz Rudzīša mātes vārda.

Rudzīša biznesa partneris joprojām darbojas biznesā, un sagaidāms, ka viņš liecinās kādā no nākamajām tiesas sēdēm.

Dortāns tiesā turpināja noliegt savu vainu. Viņš izteica repliku – izskatoties, ka Rudzīša slepkavības pasūtītāji un izpildītāji bijuši ļoti dumji: “Kāda velna pēc viņiem vajadzēja Rudzīti spridzināt Ogrē – viņu desmitreiz vieglāk būtu bijis nosist mežā, kur viņš daudz uzturējās!”

Dortāns tiesā bija emocionāls un dusmīgs, sakot, ka neesot atgriezies Latvijā, lai sēdētu cietumā.
Saistītie raksti

(Dortāns savulaik aizbraucis no Latvijas uz Krieviju; bija izsludināts meklēšanā; Latvijā esot atgriezies labprātīgi, jo gribējis sakārtot attiecības ar valsti un sabiedrību.) Viņš joprojām uztur versiju, ka slepkavības mēģinājumus ne tikai veicis, bet arī organizējis Sisujevs, kuru tiesībsargājošās iestādēs piespieduši liecināt pret viņu kā organizētāju.

Kā “LA” jau iepriekš rakstīja, spridzinātājus atrada un tiesāja, un Krievijas pilsonis Sisujevs saņēma 15 gadu cietumsodu, sodu esot izcietis un šobrīd izraidīts uz Krieviju. Dortāns lūdza nopratināt Sisojevu, kurš, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, dzīvojot Krievijā, Permā, un būtu gatavs liecināt, nebraucot uz Latviju.

Tiesvedība turpināsies martā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
JKP biedri apliecina uzticību Bordānam 1
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ušakovs izsakās, kam jābūt “Saskaņas” līderim Rīgas domes vēlēšanās
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Draudēja un prasīja kailfoto bērnam: atklātībā nāk gadījums Cēsu pusē
15 stundas

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
13 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
10 stundas