Sacensību moments. Foto_ Lauma Zīle

Stāsts par Alojas burtu “Š” un diviem Latvijas čempionātiem šaušanā 0

Saulainā un siltā vasaras dienā 21.jūlijā “Alojas mednieku klubs” šautuvē “Reišmalīši” Aigara Rumberga vadībā organizēja šaušanas sacensības “Vasaras kauss 2018” un divus atklātos Latvijas čempionātus – čempionātu šaušanā uz skrejošu alni 100 m distancē ar vītņustobra ieročiem un čempionātu šaušanā uz skrejošu mežacūku 35 m distancē ar gludstobra ieročiem.

LE
LETA
Ziņas
Sāktas represijas pret pedagogiem: par atteikšanos vakcinēties direktori draud uzteikt viņiem darbu 211
14 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena nebūs pārāk piemērota sarunām! Horoskopi 14.aprīlim
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliskās ģimenes biogrāfs: prinča Harija “atmaksas stunda” ir klāt – viņam būs jāstāv pie vectēva prinča Filipa kapa 37
2 dienas
Lasīt citas ziņas

Alojas mednieku biedrība Alojā ir izveidota jau 1924. gadā, līdz ar to gaidāma 95 gadu jubileja. Piedevām vēl šajā dienā bija arī Alojas pilsētas un novada svētki ar daudz pasākumiem, kuri veltīti gan pilsētai, gan Latvijas 100 gades jubilejai. Viena no 100 gades idejām tika īstenota arī Alojas mednieku kluba šautuvē – mākslinieces Ilzes Magones ideja, uzstādīt zīmīgus burtus dažādās vietās un, lai šie burti būtu kā simboli, kuri katrai šādai vietai dod savu īpašo nozīmi. Tā dzima kopēja ideja, kuru izdevās īstenot ar Ivo Martinsona mežā atrastajiem staltbrieža ragiem, kurus viņš atvēlēja šai idejai un, kurus ar prasmīgām rokām iemūžināja burtā “Š” meistars Mārtiņš Jeņčs, apvienojot vienā mākslas darbā cilvēces akmens un dzelzs laikmeta pamatmateriālus – akmeni, kaulu – ragu un dzelzi.

Burts “Š” tika izvēlēts, meklējot likumsakarības ar vārdu “šaušana”, “šautuve” un šautuves nosaukumā ir pat divi burti “š” – “Reišmalīši”, tāpēc simbols “Š” burta veidā tika uzstādīts Alojas mednieku kluba šautuvē.

Par diviem Latvijas čempionātiem šaušanā

Latvijā, lai kļūtu par mednieku, ir jānokārto mednieka eksāmens, kura neatraujama sastāvdaļa ir pārbaudījums šaušanā ar gludstobra ieroci uz skrejošas mežacūkas mērķi 35 metros, kā arī jau esošam medniekam, sasniedzot 21 gada vecumu, ir iespēja nokārtot eksāmenu šaušanā uz skrejošu alni 100 metru distancē ar vītņustobra ieroci, un iegūt tiesības medīt ar šādiem augstākas kategorijas ieročiem. Šī skaitās medību šaušana, un medību šaušana ir iekļauta kā atsevišķa sekcija Latvijas sporta šaušanas kategorijās, kuras apvieno Latvijas Šaušanas federācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā ir trīs šaušanas sekcijas – medību un stenda šaušanas, ložu šaušanas un lietišķās šaušanas sekcija.

Medību un stenda šaušanā tiek rīkoti gan Latvijas atklātie čempionāti, gan Latvijas kausa meistarsacīkstes. Alojā norisinājās uzreiz divi Latvijas atklātie čempionāti galvenajās medību šaušanas disciplīnās – SK-35 un SK-100, kas ir saīsinātie nosaukumi no disciplīnām šaušana uz skrejošu mežacūku 35 m distancē ar gludstobra ieročiem un šaušana uz skrejošu alni 100 m distancē ar vītņustobra ieročiem. Uz sacensībām bija atbraukuši šāvēji no daudzām Latvijas pilsētām – no Rīgas, no Saldus, no Pārgaujas novada, no Talsiem, no Kokneses un citām pilsētām, kā arī piedalījās gan vietējie, gan alojieši, staicelieši, limbažnieki u.c.

Alojas mednieku klubs bija sarūpējis apbalvošanai trīspadsmit disciplīnu vērtējumos kausus, medaļas un balvas! Apbalvošanai čempionātiem bija sagādāts nepārspējums kausu, medaļu un citu balvu klāsts, jo apbalvošana bija paredzēta ļoti daudzās disciplīnās gan “Alojas vasaras kausa 2018” ietvaros, gan Latvijas čempionātos, kuros dalībnieki dalās vēl dažādās grupās, piemēram, komandu konkurence un individuāli meistari, amatieri, sievietes un juniori.

Kopā “Vasaras kausā 2018” piedalījās 13 komandas: Komandas “Aloja” un “Alojieši” no Alojas, komanda “Smiltene” no Smiltenes, “Mežgravas 3” un “Āpškalni” no Staiceles, divas SK “Bebra Kungs” komandas no Talsiem, SK “Mārkulīči” no Pārgaujas novada, SK “Zvārde” no Saldus, “Medniekbode.lv”” no Rīgas un citas komandas.

Individuāli šaušanā uz skrejošu mežacūkas mērķi 35 metros piedalījās 51 dalībnieks, šaušanā uz skrejošu alni 100 metros – 25 dalībnieki, Alojas ātršaušanā – 49 dalībnieki, un šaušanā uz lidojošiem mērķiem – šķīvīšiem, vienā no “Alojas mednieku kluba” interesantākajām disciplīnām – Alojas dubulttrapā startēja 30 dalībnieki.

Interesanti, ka Alojas mednieku klubam ir divas šaušanas disciplīnas, kuras viņi sauc par savām – Alojas ātršaušana un Alojas dubulttraps.

Dalībnieku bija daudz, cīņa par medaļām bija spraiga, šaušana notika visas dienas garumā, gāja raibi, bija gan mērķīgi šāvieni, gan arī nulles.

Latvijas čempionātā SK-35 komandu konkurencē 1. vietu ieguva komanda “Huberts”, un turpat uz pēdām tikai ar 2 punktu starpību 2. vietā ierindojās komanda “Bebra Kungs 2” no Talsiem, un 3. vietā arī ar 2 punktu starpību otra Talsinieku komanda – “Bebra Kungs 1”. Individuālajā vērtējumā SK-35 ar augstiem rezultātiem meistaru konkurencē 1. vietā Edžus Bumbieris, 2.vietā Agnis Dombrovics, 3.vietā Rolands Kļava, amatieru vērtējumā 1. vietā Dāvis Zaube, 2.vietā Ģirts Vārna un 3.vietā Andis Līcis, sieviešu/junioru konkurencē 1.vietā Lauma Zīle, 2.vietā Kārlis Zvirgzdiņš un 3.vietā Mārcis Cīrulis.

Latvijas čempionātā SK-100 komandu konkurencē pirmo vietu ieguva komanda “Bebra Kungs 1” otrā vietā ierindojās komanda “Bebra Kungs 2” no Talsiem un trešā vietā komanda “Mārkulīči” no Pārgaujas novada. Individuālajā vērtējumā ar augstiem rezultātiem meistaru konkurencē 1. vietā Agnis Dombrovics, 2. vietā Dairis Neilands un 3.vietā Edžus Bumbieris, amatieru vērtējumā 1. vietā Artis Kaspars, 2. vietā Pēteris Petrovskis un 3. vietā pāršaudē Kārlis Zvirgzdiņš pieveica Andi Līci.

Alojas ātršaušana: 1.Mārtiņš Turkopulis, 2.Andis Līcis, 3.Agnis Dombrovics.
Alojas dubulttraps: 1.Dairis Neilands, 2.Mārtiņš Turkopulis un 3.Nauris Matvijuks

Neskaitot visu šo, apbalvošana notika vēl “Vasaras kausa 2018” ietvaros, un beigās izrādījās, ka balvu bija vairāk nekā dalībnieku. Aigars Rumbergs svinīgi novadīja sacensību noslēguma runu, slavēja visus “neredzamos cilvēciņus”, kuri pašaizliedzīgi darbojas šaušanas sporta labā un ir ieguldīšuši lielu darbu medību šaušanas popularizēšanā. Tie ir Vilnis Jaunzems un Rudīte Vasile no “Mārkulīčiem”. Aigars uzslavēja un pateicās saviem tiesnešiem un palīgiem, kā arī katrs, kurš bija ieguldījis savas pūles sacensību organizēšanā dabūja kādu dāvanu vai balvu. Sacensības noslēdzās pusnaktī, bet dalībnieki atvadījās un devās mājās laimīgi un priecīgi, kā arī gandarīti par sasniegumiem šaušanas sportā.

“Alojas mednieku kluba” un Aigara Rumberga vadībā organizētajās šaušanas sacensībās jebkurš dalībnieks, neatkarīgi no kuras Latvijas vietas tas būtu ieradies, šeit Alojā, šautuvē “Reišmalīši” var justies kā mājās. Ar smaidu sejā šeit visi ciemiņi tiek sagaidīti un patīkamā draudzīgā atmosfērā var nodarboties ar sirdij tuvo šaušanas sportu, tāpēc “Alojas mednieku klubam” savas pastāvēšanas 95.gadadienā, Aigaram Rumbergam, viņa palīgiem sacensību organizēšanā, kā arī kluba biedriem, sacensību dalībniekiem un atbalstītājiem es novēlu – izturību, turpināt būt pilniem ar pozitīvām emocijām, kā arī turpmāk tiekties augšup pretī rīta zvaigznei Auseklim, savam Alojas simbolam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AS
Aldis Sāvičs
Medības
“Zivs nav maitēdājs, tai vajag svaigu mantu.” Trīs veidi, ka Ventā ķert vimbas 2
3 dienas
AS
Aldis Sāvičs
Laukos
Makšķernieks Rikardions dzimtajā Liepā atvērs kafejnīcu, kurā piedāvās savu “Dienas lomu”
7. marts, 2021
LA
LA.LV
Laukos
Zemniekiem šogad atkal ļaus izmantot migrējošo zosu letālo atbaidīšanu 14
25. februāris, 2021
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Valsts policijas darbinieks nelikumīgi nomedījis vilku 23
22. februāris, 2021
LE
LETA
Ziņas
Sāktas represijas pret pedagogiem: par atteikšanos vakcinēties direktori draud uzteikt viņiem darbu 211
14 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena nebūs pārāk piemērota sarunām! Horoskopi 14.aprīlim
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliskās ģimenes biogrāfs: prinča Harija “atmaksas stunda” ir klāt – viņam būs jāstāv pie vectēva prinča Filipa kapa 37
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams atklājis, kāda būs viņa un Keitas Midltones rīcība tagad, kad viņa vectētiņš ir devies mūžībā 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Viņš ir pārāk, pārāk piesardzīgs!” Māris Gulbis par Ugu Dumpi un pārspīlēto situāciju 39
18 stundas
Lasīt citas ziņas
LL
Lilija Limane
Stāsti
Kā pirms 100 gadiem Latvijas mežos bez mēra bija savairojušies vanagi un pūces 4
15. februāris, 2021
AS
Aldis Sāvičs
Medības
“Veči, apakšā ir lielas, spožas zivis!” Kā pārspēt viltībā dīķī mītošās sīgas? 1
6. februāris, 2021
LE
LETA
Medības
“Šīs nevar nosaukt par likumīgām medībām.” Viesītes novadā medību laikā nāvējoši sašauts vīrietis 14
27. janvāris, 2021
LD
Linda Dombrovska
Medības
Cūku mēris atgriezies: ierobežoto medību dēļ tas var turpināt izplatīties 12
22. janvāris, 2021
LE
LETA
Medības
Automašīnā Kandavas novadā policija atrod divas somas ar ieročiem 3
22. janvāris, 2021
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Asaris aug lēnām un atšķirībā no citām zivīm prot “stučīt” 2
10. janvāris, 2021
LE
LETA
Ziņas
Slepkavība Purvciemā: Policija noskaidrojusi nošautā cilvēka personību un izvērsusi plašus uzbrucēju meklēšanas pasākumus
17 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
“Šajā situācijā tas izskatās pēc politiskā daltonisma.” Circene par Skolēnu dziesmu un deju svētku rīkošanu epidēmijas laikā 11
1 stunda
PR
Praktiski.lv
Ziņas
VIDEO. Latvijas mežos šobrīd zied skaists, bet ļoti indīgs augs: pētnieki atklājuši, ka tam piemīt pretvēža efektivitāte
15 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Uzlikts arests! Suecas kanālu nobloķējušā kuģa sāga turpinās
36 minūtes
ML
Māra Libeka
Veselam
Simtiem vakcinēties gribētāju, pat ar “AstraZeneca”, bet atved tikai vienu vakcīnas pudelīti 31
4 stundas
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
Kases čeki ne tikai tērē resursus, bet arī apdraud cilvēku veselību. Kad tiksim vaļā no kaitīgajiem čekiem uz indīgā papīra? 28
4 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ventspilī izglābj akā iekritušu suni, bet dzīvnieks nokļūst patversmē: suņa liktenis neskaidrs – saimnieki atteikušies vai nav atraduši savu mīluli?
31 minūtes
LE
LETA
Ziņas
KNAB skaidro, vai izdevās pierādīt “ABLV Bank” vadības iesaisti korupcijā un Rimšēviča kaitniecību 4
3 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
“Viņš pārbrauca pāri un tajā brīdī sajuta, ka kaut kas nav riktīgi!” Kādu sodu saņēma kravas auto šoferis, kurš notrieca pensionāri? 18
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Ja ir apdraudējums pārējiem, tad tas obligātuma princips ir sabiedrības interesēs!” Circene par vakcinēšanas pret Covid-19 brīvprātību un obligātumu 138
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams atklājis, kāda būs viņa un Keitas Midltones rīcība tagad, kad viņa vectētiņš ir devies mūžībā 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Rodas sajūta, ka veselības ministrs manipulē ar premjeru!” Sociologs par necaurspīdīgo un korporatīvo sistēmu 78
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Daudzi būtu gatavi strādāt par “nemotivējošajiem” 2400 eiro!” Sociologs par Langes izteicieniem 35
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Strauja un Gudrīte 1
1 stunda
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Sīpola vietnieks – puravs: 4 gardu ēdienu receptes ar puraviem
20 stundas
LE
LETA
Ziņas
VM skaidro, vai Vakcinācijas projekta biroja darbiniekiem plānots izmaksāt prēmijas 26
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Vai esam gatavi tam, ka lūši ienāks mūsu pagalmos un saplosīs mūsu suņus, kaķus un vistas?”: patversmes vadītāja par lūšu medību aizliegumu 54
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Ziņas
VIDEO. Latvijas mežos šobrīd zied skaists, bet ļoti indīgs augs: pētnieki atklājuši, ka tam piemīt pretvēža efektivitāte
11:35
LE
LETA
Ziņas
Slepkavība Purvciemā: Policija noskaidrojusi nošautā cilvēka personību un izvērsusi plašus uzbrucēju meklēšanas pasākumus
11:33
ML
Māra Libeka
Veselam
Vakcinācijas biroja maks kļūs liesāks. Par cik eiro saruks Juhņēvičas alga?
11:30