Jānis Kaufmanis (pa kreisi) un “Kalev/Cramo” vienība finālā apspēlēja Aigaru Šķēli un “VEF Rīga”.

Štelmaheram pēc neveiksmīgā posma ar Latvijas izlasi cīņas Rīgā bija ļoti svarīgas, un viņš aizbrauca kā uzvarētājs 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība 4

Par Latvijas–Igaunijas basketbola līgas čempioniem vakar pirmo reizi tika kronēta Tallinas “Kalev/Cramo” vienība, bet viņu galvenajam trenerim Robertam Štelmaheram tas bija otrais līgas tituls pēc triumfa ar “Ventspili” aizpērnajā pavasarī.

Finālā Olimpiskajā sporta centrā Igaunijas spēcīgākā komanda ar 86:75 pārspēja “VEF Rīga”. Bronzu izcīnīja “Ogre”.

“Final 6” turnīra ceturtdaļfināla barjeru pārvarēja abu valstu regulārā turnīra trešās labākās komandas – Raplas “Avis Utilitas” neatstāja variantus pirmās sezonas čempionei “Ventspils”, uzvarot ar 79:69 (otrajā puslaikā bija pat +28).

Igauņiem Roberts Freimanis guva 17 punktus. Savukārt “Ogre” ar 77:68 pārspēja Pērnavas “Sadam”, kuru rindās Linards Jaunzems sakrāja 13 punktus, bet Lauris Blaus – 4.

Pusfinālā ogrēnieši bija tuvu tam, lai pārspētu “VEF Rīga”, lai gan mača sākumā traumas dēļ zaudēja vienu no līderiem Kristapu Dārgo. Labi strādāja zonas aizsardzība, un trīs minūtes pirms izskaņas Nikolaja Mazura vadītā komanda panāca sešu punktu pārsvaru.

Pēdējos 11 punktus spēlē guva rīdzinieki, tālmetienus trāpot Artim ­Atem un mača rezultatīvākajam vīram Kailam Almanam (24 punkti). “Ogre” pēdējās minūtēs uzbrukumā akcentu lika uz individuālu spēli, kas panākumus nenesa. “Kalev/Cramo” finālā iekļuva vieglāk – 83:63 pret Raplu. Uzvarētājiem 13 punktus sameta Jānis Kaufmanis, zaudētājiem 14 – Freimanis.

Finālā pirmajā puslaikā uzbrukums dominēja pār aizsardzību abu komandu izpildījumā. VEF iesāka ar daudzpusīgu spēli, izcili meta no tālās distances un ieguva pārsvaru, bet pamazām ritmu atrada arī Tallinas basketbolisti, vairākkārt pārsteidzot sāncenšus ar ātrajiem uzbrukumiem.

Ejot pārtraukumā – 48:48. Par spēles ātro tempu liecina tas, ka rīdzinieki pie pirmajiem soda metieniem tika vien 22. minūtē. Trešajā ceturtdaļā vefiņa uzbrukums sāka buksēt un komanda nonāca iedzinējos, piecas minūtes līdz mača beigām deficītam sasniedzot 11 punktus, un pa īstam atdzīvināt intrigu vairs neizdevās.

Robertam Štelmaheram pēc neveiksmīgā posma ar Latvijas izlasi principiālās cīņas Rīgā bija ļoti svarīgas, un viņš aizbrauca kā uzvarētājs.

Jāņa Gailīša padotajiem saspringtais grafiks iepriekšējā mēneša laikā un arī Covid-19 nosēdinājis baterijas.

Mačā par bronzu “Ogre” izteikti koncentrējās tālmetieniem, kas sākumā arī strādāja, ļaujot iegūt 15 punktu pārsvaru. Taču, precizitātei zūdot, “Avis Utilitas” bija klāt.

Ceturtajā ceturtdaļā ar pieciem trāpītiem trejačiem ogrēnieši izcīnīja dramatisku uzvaru 75:73, iegūstot savas pirmās medaļas šajā līgā. Šajā finālturnīrā pirmo reizi klātienē ar Latvijas basketbolu iepazinās un izlases kandidātus, kā arī savus potenciālos asistentus vērtēja itālis Luka Banki.

Rezultāti. Basketbols

LATVIJAS–IGAUNIJAS LĪGA

Fināls

* “VEF Rīga” – “Kalev/Cramo” 75:86 (29:20, 19:28, 16:19, 11:19), Almans 18, Zoriks 13, Kaizers, Pinjeiro pa 11; Kemps 22, Tomass 14, Kaufmanis 11.

Par 3. vietu

* “Ogre” – “Avis Utilitas” 75:73 (26:13, 17:26, 10:13, 22:21), Kuksiks 21, Zēbergs 14, Sirsniņš 11; Čildress 20, Aminu 12, Freimanis 9.