Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Stop! Ar šo jūs tālāk nebrauksiet!” Notiek pastiprinātas transportlīdzekļu pārbaudes3

Foto: LETA

Vidzemē divās dienās Valsts policijas (VP) konstatējusi neatbilstošu riepu stāvokli 19 transportlīdzekļiem, un 12 no tiem anulēta tehniskā apskate, aģentūru LETA informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša.

Divas dienas VP Vidzemes reģiona pārvalde sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) organizēja satiksmes kontroles pasākumus, kuros pastiprināta uzmanība tika pievērsta transportlīdzekļu riepu stāvoklim un to atbilstībai normatīvo aktu prasībām.

Trešdien satiksmes uzraudzība tika organizēta Cēsīs un Amatas novadā, uz Vidzemes šosejas.

Kopumā tika pārbaudīti 390 transportlīdzekļi, kur 14 gadījumos tika noteiktas neatbilstošas riepas un riepu stāvoklis.

Vienā no gadījumiem automašīna tika vadīta ar vasaras riepām, savukārt pārējos 13 gadījumos transportlīdzekļiem bija ziemas riepas ar neatbilstošu riepu protektora dziļumu. Mazākais konstatētais riepu protektora dziļums – 0,76 milimetri.

Pārbaužu laikā CSDD par neatbilstošām riepām tehnisko apskati anulēja deviņiem transportlīdzekļiem, norādīja Bukša.

Vakar, 12.decembrī, CSDD un VP Vidzemes reģiona pārvalde turpināja pārbaudes Pārgaujas novadā uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža jeb autoceļa A3 un Smiltenes novadā. Pārbaužu laikā kopā tika pārbaudīti 256 transportlīdzekļi. Neatbilstošs riepu protektora dziļums tika konstatēts pieciem transportlīdzekļiem, no kuriem CSDD darbinieki tehniskās apskates uzlīmi anulēja trīs transportlīdzekļiem.

Kontroles pasākumu laikā papildus tika konstatēti arī citi pārkāpumi, kas nav saistīti ar riepu stāvokli, tajā skaitā tika aizturēti divi transportlīdzekļu vadītāji par transportlīdzekļu vadīšanu bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām.

Saistītie raksti
Nākamnedēļ VP Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā tiks turpinātas pastiprinātas transportlīdzekļu pārbaudes gan sadarbībā ar CSDD, gan bez CSDD līdzdalības.

VP atgādina, ka Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka laika posmā no 1.decembra līdz 1.martam visiem transportlīdzekļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Vieglo automašīnu ziemas riepu protektora dziļums nedrīkst būt mazāks par četriem milimetriem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.