Foto – Shutterstock

Labākā kopšana streptokarpam 0

“Vai streptokarpam vajadzīgs miera periods?” DZIDRA VALMIERĀ

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību 10
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lasīt citas ziņas

Streptokarpu ģintī ir apmēram simt sugu, savvaļā tie sastopami Dienvidāfrikā. Izveidots daudz šķirņu un hibrīdu ar lieliem ziediem baltos, laškrāsas, sārtos, sarkanos, violetos un zilos toņos.

No sugām telpās biežāk audzētais ir bagātīgi ziedošais kātu streptokarps (Streptocarpus caulescens), kas nepārtraukti zied no novembra līdz martam. Ziedu zvaniņi koši zili, nelieli, garos kātos. Iekarināmos podos audzē arī akmeņu streptokarpu (Streptocarpus saxorum) ‘Santiago’ – tam zilie ziedi veidojas uz daudziem pārkareniem dzinumiem, lapojums tumši zaļš, samtaini matots.

CITI ŠOBRĪD LASA

Augiem patīk gaiša vieta (tieši saules stari izraisa lapu apdegumus). Kaitēkļi tos neapdraud.

Piemērotākā temperatūra streptokarpiem visu gadu ir +16…+18 °C. Nav vēlama par +12 °C zemāka temperatūra. Augs veido daudz dzinumu, tāpēc nav nepieciešams stādīt vienā podā vairākus stādus. Tam patīk lapu zeme ar kūdras, trūdzemes un smilts piejaukumu, substrātam jābūt ar neitrālu reakciju.

Laista ar siltu, mīkstu ūdeni. Augsni uztur vienmērīgi mitru. Nepatīk, ja saknes mirkst ūdenī, tāpēc nedrīkst pārlaistīt vai turēt sausumā, citādi lapu malas brūnē. Piebaro katru nedēļu ar vājas koncentrācijas mēslojumu (to nedrīkst liet uz sausa sakņu kamola).

Šiem augiem nav izteikta miera perioda. Ja pietiek gaismas, siltuma, mitruma un barības vielu, var ziedēt nepārtraukti cauru gadu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.