Foto – Shutterstock

Ja begonijas apsēduši kaitēkļi 0

“Jau vairākus gadus audzēju un pavairoju gumu begonijas. Bumbuļi izauguši lieli, skaisti, bet augu garās, šaurās, koši zaļās lapas šopavasar sarullējušās uz apakšpusi. Vai vainojami kaitēkļi?” VALIJA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
Lasīt citas ziņas

– Ja kamolbegonijas pārziemina vecajā augsnē, uz jaunajām lapām mēdz savairoties laputis vai tīklērces. Par kukaiņu klātbūtni liecina deformējušās, sačokurojušās, nevienādi zaļas lapas, – stāsta Nacionālā botāniskā dārza vadošā dārzkopības speciāliste Silvija Rožkalne.

Bumbuļus tagad vajadzētu notīrīt no vecā substrāta un iestādīt vieglā augsnē, vislabāk bagātinātā kūdras substrātā. Bojātās lapas var noraut, jo kamolbegonijām veidosies jauni asni, vai arī apstrādāt (nomazgāt) ar ziepju šķīdumu, tādējādi iznīcinot kaitēkļus. Augus laista mēreni, neiekaltējot un nepārlaistot, jo tas veicina puves attīstību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rudenī pirms salnām kamolbegonijas ieteicams izrakt, apžāvēt +15…+20 °C temperatūrā, pēc tam gumus apbērt ar kūdru vai zāģskaidām un glabāt kastē tumšā vai gaišā vietā (+8…+10 °C temperatūrā).

Janvāra beigās, februāra sākumā kamolbegonijas pašas sāk mosties. Tad gumus stāda trūdvielām bagātā augsnē un liek saulainā, siltā vietā (+16…+22 °C).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.