Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Aizraujošā Latvijas basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijā “Latvijas Universitāte” ar 3:2 nolauza “Valmieru Glass VIA”.

Sērijas pirmajās četrās spēlēs allaž uzvarēja mājinieki, un arī piektās sākums Valmierā lika prognozēt, ka tradīcija nemainīsies. Pēc Jāņa Kaufmaņa ļoti sarežģīta tālmetiena puslaika pēdējā sekundē pārtraukumā mājinieki devās ar komfortablu pārsvaru (45:31). Taču jau uzreiz pēc atpūtas viesi apgrieza spēli kājām gaisā – četri trejači pēc kārtas un trešās ceturtdaļas vidū vadībā Rīgas studenti. Savainojumu dēļ Valmiera visu sēriju aizvadīja nepilnā sastāvā, sāpīga bija Klāva Dubulta izkrišana trešajā spēlē, pēdējā mačā laukumā devās vien septiņi basketbolisti.

Ar aktīvu aizsardzību rīdzinieki pamazām nokausēja pretinieku līderus. Pirmspēdējā minūtē joprojām labākās pozīcijās ar +4 uz tablo bija vidzemnieki, bet pēdējos septiņus punktus iemeta “Latvijas Universitāte”, sešus no tiem – Dāvids Vīksne, kuram spēlē 19 punkti un sērijā vidēji 18,4, kļūstot par ceturtdaļfināla rezultatīvāko vīru. Komandai uzvara ar 69:66.

“Valmieras Glass VIA” sezonas pēdējā spēlē 26 punktus sameta Jānis Kaufmanis, kuram izskaņa pagalam nesanāca – lai gan trīs tālmetieni pēc kārtas bija aizmesti garām, arī pēdējā uzbrukumā galvenais treneris Edmunds Valeiko likmi izdarīja uz līderi, taču atkal trejacis mērķi nesasniedza. Kopumā no tālās distances piektajā spēlē Kaufmanim 3/13.

“Latvijas Universitāte” pusfinālu sasniegusi otro reizi, pirmā bija 2012. gadā.