Latvijā
Izglītība

Studentiem sola videolekcijas0

Foto: Pixabay

Latvijas augstskolās attālināti notiek lekcijas un semināri, bet praktiskie un laboratorijas darbi ir pārcelti uz laiku pēc 14. aprīļa.

Latvijas Universitāte (LU) studentiem sola arī videolekcijas. Savukārt Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) var nodrošināt ne tikai lekciju, bet arī nodarbību tiešraidi, lekciju un nodarbību videoierakstus, videokonferences u. c. “Videoierakstus docētāji var veikt ne tikai RSU telpās, bet arī, piemēram, slimnīcā vai birojā, izmantojot savu vai RSU piedāvāto tehniku,” informē RSU pārstāvis Edijs Šauers.

Jau līdz šim vairāk nekā puse lekciju RSU bija pieejamas videoformātā. RSU video materiālu repozitorijā ir 9845 videoieraksti: gan lekciju, gan manipulāciju video, gan zinātnisko konferenču ieraksti. RSU e-studiju sistēma papildus pievienojusi vairākus citus rīkus, kas saistīti ar studiju nodrošināšanu attālināti un ļauj, piemēram, veidot forumu.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāve Dita Arāja stāsta, ka RTU attālinātās studijas organizēs pamatā divās platformās – RTU e-studiju vidē “Moodle” un “Microsoft Teams”, kā arī izmantos vairākus citus rīkus atbilstoši studiju specifikai. “Moodle” mācībspēki jau līdz šim publicēja kursu materiālus studentiem, savukārt “Microsoft Teams”, ko arī RTU darbinieki darba vajadzībām lietoja līdz šim, var izmantot, lai lasītu lekcijas ar grupas videozvana un tērzēšanas (čata) palīdzību. Ar šī rīka palīdzību mācībspēks var studentiem attēlot sava datora darba virsmu, prezentāciju, tāfeli un arī lekciju ierakstīt, ja ir nepieciešamība.

 

Ārvalstnieki palikuši

Kas noticis ar Latvijā studējošajiem ārvalstniekiem? RSU Ārvalstu studentu nodaļas dekāne Smuida Žermanos uzsver, ka ārkārtas situācijā ārvalstu studenti saņem atbalstu. Daļa ārvalstnieku palikuši Latvijā, daļa devušies uz savām mītnes zemēm, bet visi turpina studijas, izmantojot visas RSU piedāvātās elektroniskās iespējas.

LU pārstāve teic, ka tie, kuri studē Latvijā pilnu studiju ciklu līdz grāda iegūšanai, teju visi ir palikuši. Viņi baidoties, ka aizbraucot vairs nevarēs atgriezties.

 

“Erasmus+” studenti arī paliek

Saistītie raksti

Runājot par tiem ārvalstniekiem, kas Latvijā studē apmaiņas programmas ietvaros īsāku laiku, S. Iesalniece stāsta: “Šajā pavasara semestrī LU Mobilitātes nodaļa strādā ar 247 iebraucošajiem viesstudentiem. 197 izlēmuši palikt, 15 atgriezties mājās, 35 atgriežas mājās ar cerību, ka situācija uzlabosies un varēs atgriezties Latvijā, lai turpinātu apmaiņas studijas Latvijas Universitātē. Nav tā, ka izteikti kādas konkrētas valsts pilsoņi brauc mājās. Varbūt nedaudz vairāk ir franči – kādi desmit ir devušies prom, bet no citu valstu pārstāvjiem aizbraukuši tikai viens vai daži.”

Valsts Izglītības attīstības aģentūras pārstāve Kristīne Keiča “Latvijas Avīzei” atklāja, ka brīdī, kad tika izsludināta ārkārtas situācija valstī, ES izglītības programmas “Erasmus+” ietvaros ārvalstīs studēja aptuveni 850 studentu no Latvijas un mūsu valstī šajā laikā atradās līdzīgs skaits ārvalstu “Erasmus+” studentu. Lielākā daļa studentu ārkārtas situācijā paliekot valstīs, kur studē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 3
Intervija 18 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes? 1
19 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 5. jūnijā
19 stundas

Lasītākie

VK
Vita Krauja
Kultūra
“Arī pasaulei ielikts liels komats vai varbūt daudzpunkte!” Saruna ar vienu no nozīmīgākajiem latviešu grafiķiem Pauli Liepu
Intervija 2 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Kamēr vecie veloceliņi brūk, zīmē jaunus! Rīgu sagaida velokultūras pārmaiņas
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kā “Summersound” biļešu pārdošana beidzās cietumā
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai viens inficētais no 1074 veiktiem testiem – Covid-19 diennakts atskaite
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Peldēties noteikti var! Atklāj, kāda ūdens temperatūra upēs
4 stundas