Svarcēlājs Suharevs iegūst ceturto vietu pasaules junioru čempionātā 0

Latvijas svarcēlājs Ritvars Suharevs otrdien Gruzijā izcīnīja ceturto vietu pasaules junioru (U-20) čempionātā svara kategorijā līdz 77 kilogramiem, no bronzas medaļas atpaliekot par diviem kilogramiem.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Raušanas disciplīnā Suharevs pacēla 146 un 150 kilogramus, taču 153 kilogramu svaru viņam neizdevās pacelt. Pēc raušanas disciplīnas Latvijas sportists ieņēma piekto vietu.

Savukārt grūšanā Suharevs pacēla 172, 177 un 180 kilogramus, kas disciplīnā viņam deva sesto pozīciju. Tomēr summā sportists pacēla 330 kilogramus, iegūstot sacensībās ceturto vietu un sasniedzot personīgo rekordu.

Par čempionu kļuva Kolumbijas svarcēlājs Jeisons Lopess-Lopess, kurš summā pacēla 346 kilogramus. Viņš sasniedza arī pasaules rekordu, grūšanā paceļot 156 kilogramus.

Sudrabu ar 333 kilogramiem izcīnīja krievs Vjačeslavs Jarkins, bet pie bronzas ar 331 kilogramu tika Brjens Santjago Karvahals.

17 gadus vecais Suharevs bija jaunākais sacensību dalībnieks.

Suharevs aprīlī debitēja Eiropas čempionātā pieaugušajiem ar izcīnītu 12.vietu, tobrīd sasniedzot personīgo rekordu 321 kilogramu.

Pērn Suharevs izcīnīja Eiropas U-20 čempionāta sudraba medaļu svarā līdz 69 kilogramiem, kā arī kļuva par Eiropas U-17 čempionu, kamēr pasaules jaunatnes čempionātā viņš bija otrais.

Jau ziņots, ka Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha pirmdien svara kategorijā līdz 53 kilogramiem izcīnīja mazo zelta medaļu raušanā, bet absolūtajā vērtējumā palika ceturtā. Summā 18 gadus vecā sportiste raušanā pacēla 92 kilogramus, bet summā viņa tika pie 195 kilogramiem.

Pagājušajā nedēļā Koha pēc kvotu pārdales oficiāli tika apstiprināta starp Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībniecēm. Jau iepriekš četrgades nozīmīgākajam sporta notikumam bija kvalificējies arī Artūrs Plēsnieks.