Laukos
Graudkopība

“Swedbank” piešķir 20 miljonu eiro aizdevumu graudu kooperatīvam “VAKS”0


Kooperatīva “VAKS” vadītājs Indulis Jansons.
Kooperatīva “VAKS” vadītājs Indulis Jansons.
Foto: Sergejs Akuraters

Vidzemes un Latgales graudu kooperatīvs LPKS “VAKS” ir saņēmis no AS “Swedbank” finansējumu apgrozāmajiem līdzekļiem 20 miljonu eiro apmērā, informē bankas pārstāvis Jānis Krops.

Līdz ar to kooperatīvam varēs veiksmīgāk iepirkt graudus jaunajā graudu kulšanas sezonā, turklāt vienošanās par finansējumu ļaus kooperatīvam veiksmīgāk aizstāvēt vietējo ražotāju intereses kopējā tirgū.

Ņemot vērā labās ražas prognozes un līdz šim sasniegto, finansējums tiks izmantots kooperatīvās sabiedrības tiešās darbības nodrošināšanai, sniedzot atbalstu vietējiem lauksaimniekiem – graudu ražotājiem. Stabils finansējums dod iespēju elastīgāk vienoties par graudu iepirkuma cenām, kā arī ļaus efektīvi izmantot graudu uzglabāšanas iespējas un palīdzēs nodrošināt lauksaimniekus ar ražošanai nepieciešamajām izejvielām jau nākamajā sēšanas sezonā.

Kā norāda “VAKS” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, kooperācijai joprojām ir liela nozīme lauku vides attīstībā.

“VAKS ir izaudzis kā vietēja kapitāla uzņēmums, kurš labklājības pamatu ņem un dod Latvijas laukiem. Tikai spēja godīgi un veiksmīgi pārstāvēt pašmāju ražotāju intereses ļāvusi kooperatīvam pārdzīvot laikus, kad daļa laukos dzīvojošo cilvēku izvēlējās laukus pamest. Savukārt tas, ko savā 20 gadu pieredzē varam droši apgalvot, ja zemnieks redzēs, ka ir iespēja par savu darbu saņemt godīgu samaksu, viņš laukus nepametīs. Tas arī ir novēlējums mūsu nākamajiem 20 gadiem, būt godīgiem ar saviem ražotājiem, lai kooperatīvs augtu un attīstītos, tāpat kā Latvijas lauksaimniecība,” norādīja Jansons.

Savukārt “Swedbank” Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante atzina, ka kooperācijas būtība ir balstīta uz sadarbības veidošanu. “Prieks atzīt, ka sadarbības gars izplatās arī ārpus “VAKS” biedru rindām. Jau vairākus gadus “Swedbank” un LPKS “VAKS” ir partneri, kuri nodrošina iespēju Latvijas laukiem attīstīties un augt labākai nākotnei.”

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VAKS” katru gadu veic papildus investīcijas graudu glabāšanas jaudu palielināšanā un pakalpojumu pieejamībā. Ģeogrāfiski kooperatīvs ir paplašinājies no Vidzemes arī uz Latgales lauku novadiem, lai pakalpojumi kļūtu aizvien plašāk pieejami visā Latvijas Austrumu reģionā. Šāda attīstība un investīcijas ļauj apsaimniekot aizvien efektīvāk Latvijas lauku reģionus, tādējādi saglabājot darbaspēku un nodarbinātību attiecīgajos reģionos.

“VAKS” aktīvi darbojas kopš 1999. gada. Kooperatīvs ir Vidzemes un Latgales lauksaimnieku uzņēmums, kurš izveidojis sistēmu, kas nodrošina savu biedru izaudzētās produkcijas pirmapstrādi, uzglabāšanu, realizāciju un eksportu. Kooperatīvā apvienojušās 545 saimniecības un kooperatīvs nodarbina 60 patstāvīgos darbiniekus.

“VAKS” pamatdarbības vieta ir Valmierā, bet kooperatīvam ir trīs pastāvīgi strādājošas struktūrvienības – Varakļānos, Gulbenes novada Beļavas pagastā un Burtnieku novada Matīšu pagasta “Matīšos”. Kooperatīvam pieder 100% daļu SIA “Lauce”, kā arī 1,88% “Latvijas piens” kapitāldaļu. Kooperatīva mērķis ir sniegt pakalpojumus lauksaimniecības produktu ražotājiem, konsultācijas, kā arī apmierināt citas kooperatīva biedru vajadzības.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 3 dienas
LE
LETA
Laukos
Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts 13 mežacūkām
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Kāds ir vasarāju ražas potenciāls, salīdzinot ar pagājušo gadu
5 dienas

Lasītākie

VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps turpina šķelt ASV jeb svētki skarbo runu ēnā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Veste varēja izglābt dzīvību. Kā atpūtnieku laivu brauciens pārvērtās ļaunākajā murgā
43 minūtes
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Sēdvietu plānošana šobrīd atgādina “kuģu šaušanu”! Saruna ar Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā Rīgas pašvaldības policisti izglāba bišu saimi
4 stundas