Foto – Shutterstock

Talismanus pērc uzmanīgi! Suvenīri var būt bīstami 3

Bīstamie elki

Jums patīk ceļot? Jūs vilina eksotiskas valstis un aizraujoši piedzīvojumi? Jā, brauciens uz Indiju, Tibetu, Botsvānu, Zambiju, Tanzāniju, Keniju – tā ir iespēja mesties neredzētā un elpu aizraujošā pasaulē, kurā uz katra soļa ir nopērkami noslēpumaini amuleti, talismani, ziedes. Tomēr esiet uzmanīgi, ceļojumos pērkot dažādus nieciņus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Lasīt citas ziņas

Burvju un magu uzlādēti, daudzi talismani dzīvo savu noslēpumaino, mistisko dzīvi pat tad, kad jau savu misiju izpildījuši un atrodas vietējo suvenīru tirdziņos, pacietīgi gaidīdami jauno īpašnieku.

Ņemiet vērā, ka turēt savās mājās nezināmu kultu maģiskos simbolus ir ļoti bīstami. Nereti gadās, ka, iegādājoties pēc izskata pilnīgi nevainīgu eksotisku suvenīru, jūs tiekat ierauti šo maģisko priekšmetu dzīvē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katrs afrikāņu elks nav nekas cits kā konkrēta miruša cilvēka atveidojums. Vietējie šamaņi apgalvo, ka viņa mieru neradusī dvēsele klīst pa pasauli un nodara ļaunu tikmēr, kamēr atrod sava bijušā ķermeņa atspulgu. Ieejot tajā, šī dvēsele tur iemājo un beidzot nomierinās. Tieši tāpēc afrikāņi savu mīļo radinieku figūriņas atstāj savos mājokļos, bet no savu ienaidnieku koka “dubultniekiem” cenšas atbrīvoties, piemēram, ietirgojot tos ārzemju tūristiem, lai tie aizved nevēlamos garus prom.

Ir ne mazums liecību no ceļotājiem, kuri nav spējuši turēties pretī dažādu koka dievekļu pievelkošajam spēkam un pārveduši tos uz savām mājām. Runā, ka sākumā mazās dievības naktīs trokšņo, cenšoties izcīnīt sev vietu jaunajā mājvietā. No rīta viens no tiem ir nokritis, otrs atrodas dzīvokļa tālākajā stūrī. Un saimnieks ir spiests radīt figūriņām komfortablus apstākļus – pirkt mākslīgo palmu, krokodila galvaskausu, novietot visu kompāniju saulainā vietā ar skatu uz viņu tālo dzimteni. Tikai tad iestājas miers.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.