Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Tālruņa numuru 116016 rezervē palīdzībai no vardarbības cietušām sievietēm 4

Tālruņa numuru 116016 rezervē kā palīdzības numuru, kas paredzēts sievietēm, kuras cietušas no vardarbības, paredz šodien valdībā atbalstītie grozījumi Elektronisko sakaru likumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas

Valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas rosinātos grozījumus Elektronisko sakaru likumā, papildinot sarakstu pakalpojumiem ar sociālo vērtību ar numuru 116016. Labklājības ministrija ir noteikta par atbildīgo ministriju šī numura saturisko pakalpojumu nodrošināšanai.

Grozījumi likumā nodrošinās tiesisko regulējumu numura 116016 rezervēšanai saskaņotajam pakalpojumam ar sociālo vērtību, kā to nosaka Eiropas Savienības (ES) Komisijas 2022.gada 25.novembra Īstenošanas lēmums. Palīdzības dienesta numurs 116016 tiek rezervēts, lai sniegu iespēju sievietēm, kas cietušas no vardarbības, saņemt palīdzību un atbalstu, informāciju par viņu tiesībām un iespējām tās izmantot un vērsties attiecīgajās organizācijās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē apkarošanu mērķis ir efektīvi apkarot vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē, nosakot kriminālatbildību un sankcijas par attiecīgiem nodarījumiem, stiprinot cietušo aizsardzību un tiesu iestāžu pieejamību, nodrošinot atbalstu cietušajām personām, kā arī sekmējot prevenciju, koordināciju un sadarbību šajos jautājumos. Direktīva paredz ieviest palīdzības tālruni vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē upuru atbalstam, kam jābūt pieejamam visu gadu 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā un bez maksas.

Atbilstoši Elektronisko sakaru likumā noteiktajam, īsie numuri 116XXX, ko lieto, lai sniegtu ES saskaņotos elektronisko sakaru pakalpojumus ar sociālo vērtību, ir vairāku ministriju pārziņā.

Palīdzības dienests pazudušu bērnu meklēšanai (numurs 116000) ir Iekšlietu ministrijas pārziņā, Palīdzības dienests noziegumu upuriem (116006) – Tieslietu ministrijas pārziņā, Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis (116111) Labklājības ministrijas pārziņā, bet Nesteidzamās medicīniskās palīdzības dienests (116117) un Emocionālā atbalsta dienests (116123) – Veselības ministrijas pārziņā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.