Publicitātes foto

Tehnoloģijas, kuras atbalsojas labākā pasaulē 0

Autors: Haralds Teiermanis

Huawei publicējis jaunāko no vizionāro pētījumu sērijas – “Zaļās attīstības 2030” dokumentu. Tā 60 lappusēs ir virkne ierosmju, kuras sākot īstenot jau šodien, zaļākā un tīkamākā pasaulē tiksimies 2030.gadā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Ir četru veidu pieejas kā mazināt t.s. oglekļa pēdu – ietekmi uz vidi. Huawei pētnieki analizējuši neskaitāmus piemērus un nozares, tai skaitā protams paša uzņēmuma pārstāvēto telekomunikāciju sektoru. Strikts regulējums un ierobežojumi enerģijas izmantošanā dot 7% ietekmi uz oglekļa emisiju mazināšanu. Atkārtota pārstrāde sniedz līdz 10% ietekmi, savukārt pārdomāti energoefektivitātes pasākumi un inovatīvu materiālu izvēle enerģijas saudzēšanai dod 16% efekta.

Lielākā ietekme uz oglekļa nospieduma mazināšanu planētā ir tīras, atjaunīgas enerģijas izmantošana – pēc Huawei ekspertu aplēses šis faktors nes būtisko 67% apjomu četru pieeju kombinācijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Huawei kompānijas dibinātājs un līderis vairāku desmitgažu garumā Rens Žengfejs nesen publicēja savu redzējumu uzņēmuma un planētas ekonomikas attīstībai. Huawei līderis bija ļoti piesardzīgs un rosināja pastiprinātu uzmanību pievērts tieši enerģijas taupīšanai un viedai resursu pārvaldībai.

Ar modernām šodienas tehnoloģijām, kuru lietojumā un pilnveidē Huawei jau vairāku gadu garumā sevi pierādījis kā vienu no pasaules līderiem, Mākslīgā intelekta risinājumiem, lietu interneta risinājumiem un lielo datu analītiku iespējams labāk prognozēt enerģijas patēriņu un tā pieauguma “pīķus”. Uzņēmumiem svarīgi anonīmi, taču tai pat laikā precīzi, ievākt informāciju par patēriņa ieradumiem konkrētā areālā, lai vadītu enerģijas plūsmas. Tikai viedanalīze šodien ļaus pieņemt lēmumus, balstoties uz precīzos aprēķinos balstītām prognozēm un patiesi vadīt enerģijas tirgu.

Kā mājsaimniecībās, tā industriālā līmenī viens no lielākajiem izaicinājumiem bijis enerģijas laicīgas glabāšanas jautājums. Nereti kopējais elektrības tīkls nespēj pieņemt saulainā vasaras dienā, vai vējainā pavasarī saražotu enerģiju visā apmērā. Jādomā par veidiem, kā atjaunīgo enerģiju uzkrāt, lai izmantotu pilnībā to potenciālu, ko jaunākās paaudzes saules un vēja enerģiju ražojošās iekārtas spēj absorbēt.

Viena no pieejām pasaules lielajās pilsētās ir sabiedriskā transporta kustību pārcelt uz transportu, kas ir pilnībā elektrisks. Huawei pieredze ļauj veidot enerģijas ekonomiju un efektivizēt uzlādes procesu. Tā piemēram Šeizenenas auto, uzņēmumā, kurš jau kopš 2017.gad pilnībā izmanto tikai elektriskus autobusus, izvēloties viedo uzlādes tehnoloģiju un uzlādi balstot aprēķinos par tīkla noslodzi, transporta pieprasījumiem un virkni citu faktoru, ikgadējo enerģijas rēķinu apjoms mazināts par 5-10% gadā, kas transporta uzņēmumam ir ievērojams rādītājs. Arī šādi Huawei pieeja iedarbojas uz karbona nospieduma mazināšanu.

Huawei pieeja izmantojot mākslīgā intelekta veiktus rāllaika aprēķinus, video mākoni un lielos datus, šīs trīs tehnoloģijas savienojot vienā viedrisinājumā palīdz mazināt enerģijas patēriņu lidostās. Trīs faktori – vadības kontrole, lidostas drošība un pakalpojumu līmenis pasažieriem tiek uzlabots un padarīts efektīvāks. Cilvēku ierašanās, pārvietošanās un nogādāšana līdz aviolainera trapam – šeit Huawei pieredze palīdzējusi ietaupīt gandrīz 300 tūkstošu kilovatstundu enerģijas.

Reklāma
Reklāma

Tas pats attiecas uz aviācijas pārvaldību un lidojumu kontroli, kur nolūkā padarīt gaisa kustību plūstošāku, panākt mazākas aizkaves starp reisiem un ātrāk prognozēt laika apstākļu izmaiņas un analizēt to ietekmi, Huawei mākoņrisinājumi palīdz veikt ievērojamu daļu aprēķinu. Galarezultātā arī šāda – viedplānošana atslogo karbona nospiedumu.

Kevins Žangs, Huawei pārstāvis, prezentējot “Zaļās attīstības 2030” dokumentu bilda – “Huawei turpinās veidot produktus ar augstāku energoefektivitāti, kuri patērē mazāku enerģijas apjomu. Mēs turpināsim izmantot bitus, lai pārvaldītu vatus un pārnestu mūsu uzņēmuma karbona nospiedumu, kuru tradicionāli sauc par karbona pēdu, par karbona rokasspiedienu. Mēs esam gatavi virzīt inovāciju zaļo tehnoloģiju attīstībā visai pasaulei”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.