Rimi Publicitātes foto

Tiek meklēta Latvijas gardākā kūka 0

Ar mīlestību pret ēdienu un cieņu pret gatavošanas tradīcijām, šovasar Rimi gardēžu komanda dodas jaunā garšas misijā – Latvijas gardākās kūkas meklējumos! 30. maijā tiek atklāta pieteikšanās Vislatvijas kūku cepšanas konkursam Latvijas gardākā kūka. Konkursa mērķis ir atklāt Latvijas gardākās kūkas recepti un labāko kūku cepēju, rast jaunas garšas, atklāt sen aizmirstās receptes un dalīties kūku cepšanas tradīcijās. Latvijas gardākās kūkas cepējs saņems Rimi dāvanu karti 500 eiro vērtībā.

Reklāma
Reklāma
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

Jau šo sestdien, 30. maijā, tiek atklāta pieteikšanās konkursam Latvijas gardākā kūka. Pieteikties varēs līdz 26. jūnijam mājaslapas Gardezi.lv, sadaļā Latvijas gardākā kūka, vai arī, aizpildot anketu Rimi veikalos visā Latvijā. Visus pirmajā kārtā iesniegtos pieteikumus vērtē Latvijā zināmi pavāri un ēst gatavošanas eksperti – Rimi Gardēži, izvēloties no katra kultūrvēsturiskā reģiona 10 interesantākās kūku receptes, kuru autori piedalīsies sava reģiona pusfinālā un tautas balsojumā, lai vēlāk sacenstos lielajā finālā Rīgā.

Lai pieteiktos konkursam, dalībniekiem ir jāpagatavo sava garšīgākā kūka, jānofotografē pagatavošanas process un rezultāts. Piesakoties konkursam, līdz ar 2-3 fotogrāfijām ir jāiesniedz kūkas recepte un īss pamatojums kādēļ šī kūka ir cienīga kļūt par Latvijas gardāko kūku.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šī gada sākumā Rimi iepazīstināja iedzīvotājus ar ilgtermiņa iniciatīvu garšīgākai dzīvei Rimi Gardēži. Tās mērķis ir veicināt ēst gatavošanas tradīciju attīstību, iedvesmot cilvēkus garšīgākai dzīvei un eksperimentiem virtuvei, kā arī iedvesmot uzturā lietot daudzveidīgāku pārtiku. Konkurss Latvijas gardākā kūka mērķis ir vairot iedzīvotāju iedvesmu radošajiem eksperimentiem virtuvē, kā arī iespēja pētīt un apkopot tradicionālās virtuves pērles. Esam droši, ka Latvijas reģionos ir vēl daudz neatklātas, retas un unikālas kūku receptes, kuras ir pienācis laiks celt gaismā. Kūku cepšana bieži vien asociējas ar svētkiem un svinībām, tieši tāpēc konkursa pasākumi tiks rīkoti kā daļa no Latvijas pilsētās nozīmīgu svētku programmām,” konkursa ideju komentē Kristīne Ciemīte – Kupre, Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja.

Dalībniekus vērtēs ne vien Rimi Gardēži, bet arī konkrētās pilsētas īpaši izraudzītie viesi, kas klātienē vērtēs ne vien garšas bagātību, bet arī kūkas izskatu un kūku cepēju meistarību. Pusfinālu uzvarētāji satiksies Rīgā, lai sacenstos par galveno balvu – Dāvanu karti no Rimi 500 eiro vērtībā.

“Pat vienkāršāko kūku garšas un sastāvdaļas atšķiras ne tikai reģionos, bet arī katrā ģimenē. Es pazīstu vismaz trīs draugus, kas tradicionālo Krēmšniti gatavo katrs savā stilā – viens pievieno karameli, savukārt cits izvēlas pievienot klāt arī ievārījumu. Gatavojot ēdienu, ir svarīgi ļauties eksperimentiem, tikai tā varēs atklāt jaunas garšas un radīt pašiem savas dzimtas receptes, ko nodot no paaudzes paaudzē,” spriež Rimi Gardēdis Normunds Baranovskis.

“Manā ģimenē ir īpašas kūku cepšanas tradīcijas – es kūkas cepu visu laiku un gandrīz nekad necepu vienu un to pašu kūku divas reizes, jo man ļoti patīk eksperimentēt. Šim mani iedvesmoja mana mamma, kas man bērnībā katru piektdienu cepa kūku. Tā bija kūka, ko varēja cept visu gadu – tās pamatā bija sulīgs biskvīts un gaisīga olbaltumu kārta, ko papildināja dažādas sezonas ogas un augļi. Ceru, ka šis konkurss iedvesmos mūs visus mācīties un iedvesmoties vienam no otra,” savus kūku cepšanas paradumus komentē Signe Meirāne, Rimi Gardēde.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.