SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 28

Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa uzņēmumi, kas strādā raķešbūves jomā, ir viens no galvenajiem Ukrainas dronu triecienu mērķiem, tīmekļa izdevumam NV apliecināja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšnieks Kirillo Budanovs.

Reklāma
Reklāma
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

Trešā daļa šīs jomas Krievijas rūpnīcu atrodas valsts Eiropas daļā, un tas nozīmē, ka tās var sasniegt droni, skaidroja izlūkdienesta vadītājs.

Uzņēmumu vidū, kam pēdējā laikā uzbrukts, ir Brjanskas rūpnīca “Kremņij-EL”, kas ražo raķešu elektroiekārtas, un Tveras apgabala Redkinas pētnieciskā rūpnīca, kas ražo raķešdegvielas komponentus, sacīja Budanovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja paraugās uz Krievijas objektiem, kas “pakļauti kaut kādai nezināmai iedarbībai”, tad var saskatīt vienu likumsakarību – tie visi strādā militāri rūpnieciskā kompleksa labā, skaidroja amatpersona.

“Kad mēs veicam zināmas darbības pret aizsardzības rūpnieciskā kompleksa objektiem, mums mērķis ir tikai viens – palēnināt Krievijas bruņojuma ražošanu,” norādīja Budanovs.

Maskava: Kurska apšaudīta ar lidrobotiem

Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX
Karš Ukrainā. Lidrobots – drons.

Krievijas varasiestādes apgalvo, ka virs Kurskas apgabala pirmdienas vakarā notriekti četri ukraiņu lidroboti.

Krievijas aizsardzības ministrija apgalvoja, ka divi lidroboti esot notriekti ap plkst.22.30 (plkst.21.30 pēc Latvijas laika), bet divi citi – pusstundu vēlāk. Šīs informācijas apstiprinājums no neatkarīgiem avotiem pagaidām nav iegūts.

Tajā pašā laikā apgabala gubernators Romāns Starovoits pavēstījis, ka viens no tiem esot trāpījis apakšstacijai, un tādēļ šorīt bez elektrības palikuši vairāki ciemati Kurskas apgabalā, kas robežojas ar Ukrainu.

“No rīta ukraiņu lidrobots nometa spridzekli uz apakšstaciju Korņeņevskas rajona Snagostas ciematā. Septiņas apdzīvotās vietas palika bez elektrības,” paziņoja Starovoits, piebilstot, ka neviena cietušā neesot.

Tikmēr tiek ziņots, ka Kurska apšaudīta arī svētdien. Viens no lidrobotiem trāpījis Federālās drošības dienests (FSB) vietējās nodaļas ēkā, bet otrs – naftas pārstrādes rūpnīcā, atsaucoties uz Ukrainas armijas izlūkdienestu, vēsta ukraiņu mediji.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 276 670 karavīrus

Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši 276 670 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 400 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24.februārī krievi zaudējuši 4672 tankus, 8946 bruņutransportierus, 6299 lielgabalus, 792 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 533 zenītartilērijas iekārtas, 315 lidmašīnas, 316 helikopterus, 4924 bezpilota lidaparātus, 1529 spārnotās raķetes, 20 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 8763 automobiļus un autocisternas, kā arī 925 specializētās tehnikas vienības.

Reklāma
Reklāma

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Ukrainas graudu pārvadātāji slēpj kuģus Rumānijas pusē

Ukrainas graudu pārvadātāji, baidoties no Krievijas gaisa triecieniem, jau vairākas nedēļas naktīs savus kuģus slēpj Donavas Kilijas attekas krastā Rumānijas pusē.

Kilija ir Rumānijas un Ukrainas robežupe.

Eiropas Savienības (ES) un Savienoto Valstu diplomāti augustā vienojās par šādu risinājumu ar Rumānijas un Ukrainas iestādēm, ziņu aģentūrai DPA atklāja Rumānijas Melnās jūras ostas Konstancas direktors Florians Vizans, kurš bija klāt šajās sarunās.

Ukraina pusē uzbrukumu draudi bieži izjauc graudu pārkraušanu no viena kuģa otrā, sacīja Vizans. “Tad ukraiņi piesardzības nolūkos savus kuģus uz laiku pārved uz Rumānijas pusi,” viņš piebilda, norādot, ka tādēļ graudu eksports aizņem tik ilgu laiku.

Liela daļa Ukrainas graudu eksporta tagad iet caur Konstancu, jo Krievijas uzbrukumi stipri ierobežo Ukrainas Melnās jūras ostu darbību.

Britu izlūki: Krievu pretuzbrukumi ir nepārdomāti un cieš neveiksmi

Foto: Foto: REUTERS/SCANPIX
Karš Ukrainā.

Krievijas pretuzbrukumi, kas iecerēti Ukrainas armijas atturēšanai, ir nepārdomāti un cieš neveiksmi, teikts Lielbritānijas militārā izlūkdienesta ziņojumā.

Krievijas karaspēks cenšas atturēt Ukrainas spēkus gan Orihivas, gan Bahmutas virzienos, turklāt pieliekot lielas pūles. Tomēr abos virzienos Ukrainas spēki šos uzbrukumus atvairījuši un noturējuši nesen atbrīvotās teritorijas.

Britu izlūki atsaucas uz Krievijas militārās sabiedrības pārstāvju komentāriem, kas liecina par dziļu vilšanos to karotāju vidū, kas piedalījušies šajos pretuzbrukumos, īpaši pie Bahmutas.

Tajos minēts par “nepārdomātajām” uzbrukuma darbībām, artilērijas atbalsta trūkumu un lieliem zaudējumiem, teikts ziņojumā.

Pēdējo deviņu mēnešu laikā krievu okupanti Ukrainā pierādījuši, ka spēj veikt apņēmīgas aizsardzības operācijas, tomēr nav spējīgi veikt uzbrukuma operācijas, norāda britu izlūki.

“Viņi turpina demonstrēt tikai minimālas uzbrukuma spējas. Komandieri cenšas organizēt saskaņotas kopīgas darbības, koncentrēt pietiekamu artilērijas šāviņu daudzumu un atbalstīt morālo un uzbrukuma garu,” teikts ziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.