SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 23

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 527 390 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Krimināls
Kalnciemā atrastās cilvēka mirstīgās atliekas, iespējams, atbilst Annas Jansones aprakstam 30
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1080 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī krievi zaudējuši 7958 tankus, 15 287 bruņutransportierus, 13 927 lielgabalus un mīnmetējus, 1104 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 853 zenītartilērijas iekārtas, 359 lidmašīnas, 326 helikopterus, 11 167 bezpilota lidaparātus, 2296 spārnotās raķetes, 28 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 18 991 automobili un autocisternu, kā arī 2337 specializētās tehnikas vienības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Ukraiņu karavīri vada dronus
Foto. Scanpix/Anatolii STEPANOV / AFP)

Zelenskis: Krievija nav gatava taisnīgam mieram

Krievija un tās vadība šodien nav gatava taisnīgam mieram, un to apstiprina diktatora Vladimira Putina šīs nedēļas paziņojums, kurā viņš pieprasa Ukrainas teritorijas, svētdien sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

“Reāli gandrīz visi teica, ka tikai ar šo vienu vēstījumu Putins visai pasaulei darīja zināmu, ka viss, ko viņš iepriekš bija teicis par patiesu vēlmi izbeigt karu, ir reizināts ar nulli,” teica Zelenskis divu dienu miera samita noslēguma preses konferencē Šveices kalnu kūrortā Birgenštokā.

Ukrainas prezidents sacīja, ka viņš šādu Putina paziņojumu uzskata par “ļoti nopietnu kļūdu”.

“Cilvēks, kurš vēlas izbeigt karu, viņš var teikt jebko, pat par iesaldēto konfliktu, kas mums neder, jo mēs viņiem neticam. Bet te ir cilvēks, kurš absolūti provocēja visu pasauli un, atklāti sakot, biedēja, runājot par to, ka viņš negrasās izbeigt karu, bet vēlas turpināt sagrābt teritoriju sagrābšanu. Tāpēc tā ir liela kļūda, kas mums ir noderīga,” sacīja Zelenskis.

Pēc viņa domām, Putina teiktais ietekmēja to, ka dažas valstis, kurām bija cits viedoklis, mainīja nostāju.

Reklāma
Reklāma

Runājot par Ķīnu, Zelenskis sacīja, ka Pekinai ir ekonomiska un politiska ietekme uz Maskavu un tā varētu palīdzēt Ukrainai.

Viņš uzsvēra, ka “Ukraina nekad nav teikusi, ka Ķīna ir mūsu ienaidnieks”, un ka viņš vēlētos, lai Ķīna kļūtu par Ukrainas draugu.

Krievija uz samitu Šveicē netika aicināta, savukārt Ķīna atteicās nosūtīt savus pārstāvjus.

Putins piektdien paziņoja, ka dos rīkojumu par tūlītēju pamieru un sāks sarunas, ja Kijiva izvestu karaspēkus no četriem Ukrainas reģioniem, par kuru aneksiju 2022.gadā paziņoja Maskava, un atteiktos no plāniem pievienoties NATO. Ukraina noraidīja Putina plānu kā manipulatīvu un absurdu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.