Bakker Publicitātes foto

TOP 5 dārzkopības tendences Latvijā 1

Arvien vairāk cilvēku Latvijā un citviet pasaulē vēlas, lai daba ienāktu viņu ikdienas dzīvē, tāpēc atkarībā no iespējām veido dārzus, piemājas puķu dobes vai zaļumu stūrīti uz virtuves palodzes.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Lasīt citas ziņas

Lai noskaidrotu jaunākās tendences dārzkopībā, dārza preču internetveikals „Bakker” izvaicāja Latvijas Stādu audzētāju biedrības priekšsēdētāju Andreju Vītoliņu.

1. Pieaug pieprasījums pēc dārzkopības precēm
Latvijā dārzkopība piedzīvo strauju uzplaukumu iedzīvotāju ienākumu kāpuma dēļ. Arvien vairāk cilvēku, pieaugot pirktspējai pēckrīzes periodā, vēlas padarīt savu apkārtējo vidi skaistāku, tāpēc pēdējos gados intensīvi veido savus dārzus un mazdārziņus. Pilsētās arvien populārāka ir kultūraugu audzēšana uz balkona vai lodžijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Ilglaicīgie dārznieki meklē netradicionālus kultūraugus
Cilvēki, kas jau gadiem nodarbojas ar dārzniecību, vēlas ieviest savos dārzos kaut ko jaunu un neparastu, tāpēc iegādājas netradicionālus kultūraugus, kas būtu piemēroti Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.

3. Jaunie dārznieki atgriežas pie pārbaudītām vērtībām
Jauno dārzu veidošanā modē atgriežas tradicionālas un pārbaudītas vērtības. Dzīvžogos stāda tādus augus kā, piemēram, vilkābeles, klintenes un Alpu vērenes. Savukārt dobes plaši rotā visiem zināmās peonijas. Joprojām modē ir rozes, kas būs topā vienmēr. Izplatītas ir tā dēvētās rievainās rozes, kas vienīgās Latvijā ziemo bez piesegšanas. Daudz stāda arī potētos ceriņus, bet no augļu kokiem cilvēki meklē ne tikai populārās jaunās šķirnes, bet arī tādas pārbaudītas vērtības kā, piemēram, „Baltais dzidrais” un pat „Cukuriņš”. Populāri ir augļu koki, kad uz viena koka ir uzpotētas vairākas šķirnes – tie īpaši piemēroti maza izmēra dārziem.

4. Arvien populārāki – pašu audzēti dārzeņi un zaļumi
Pieaugot veselīga dzīvesveida popularitātei, cilvēki arvien vairāk audzē dārzeņus un zaļumus paši, jo nevēlas pirkt lielveikalos pieejamo produkciju, kuras kvalitāti apšauba. Jaunie dārznieki pat pašā mazākajā dārzā izveido zaļumu stūrīti.

5. Starp dekoratīvajiem augiem stāda augus, kas dod ražu
Modē ir nākusi tendence starp dekoratīvajiem augiem dārzā stādīt zaļumus vai citus augus, kas izskatās gan skaisti, gan dod ražu, piemēram, zemenes, piparmētras, baziliku vai lociņus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.