Kate Krēsliņa (no kreisās) pret Jekaterinburgas kluba spēlētāju Kortniju Vanderslūtu.

Latvijas čempionvienība sieviešu basketbolā “TTT Rīga” otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē viesos ar rezultātu 45:78 (6:18, 7:21, 16:16, 16:23) zaudēja pērnās sezonas čempionei Jekaterinburgas UGMK no Krievijas.

Notriektā tautumeita 6

Ceturtdaļfinālā komandas sacentīsies sērijā līdz divām uzvarām. Ceturtdaļfināla otrais mačs būs piektdien Rīgā, bet, ja būs nepieciešams trešais duelis, tas notiks 13.martā.

Otrdien rīdziniecēm rezultatīvākā bija Ieva Kūlīte, kura guva 15 punktus, bet desmit punkti bija Kristīnes Vītolas kontā, kamēr pa septiņiem punktiem guva Aija Brumermane un Šeja Pedija.

Tikmēr UGMK rindās ar 23 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Marija Vadejeva.

Jau pirmajā puslaikā -26

Spēles pirmās trīs minūtes rīdzinieces nespēja gūt punktus, bet darbs aizsardzībā neļāva pretiniecēm iemest vairāk par četriem punktiem. Turpinājumā ar Guntas Baško un Kristīnes Vītolas gādību rezultāts tika izlīdzināts, taču pēc tam mājinieces sasparojās un guva deviņus bezatbildes punktus, panākdamas 13:4 savā labā. Ceturtdaļas turpmākajā gaitā uz Ievas Kūlītes metienu UGMK basketbolistes atbildēja ar vēl pieciem punktiem, pirmo ceturksni uzvarot ar 18:6. Pirmajā ceturksnī laukuma saimnieces tikai vienu reizi pārkāpa noteikumus, kamēr viešņas tika pie četrām piezīmēm, trīs no tām nopelnot Ievai Pulverei.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē rīdzinieces nespēja iekarot grozu, kā rezultātā nonāca iedzinējos jau ar 6:30. Pirmos punktus pēc nospēlētām sešām minūtēm guva Vītola, kura pēc tam arī sodīja pretinieces par nesportisku pārkāpumu, panākdama 10:30. Uzreiz pēc tam “trejaci” iemeta Ieva Kūlīte, bet līdz puslaika beigām mājinieces guva vēl deviņus punktus, spēles pirmo daļu uzvarot ar 39:13.

Otrais puslaiks sākās ar rezultatīviem uzbrukumiem uz abiem groziem, taču Jekaterinburgas komandas pārsvars dzēsts netika. Trešajā ceturtdaļā laukuma saimnieces pārsniedza 50 punktu robežu, taču desmitminūtes otrajā pusē zaudēja vienu no līderēm Britniju Graineri, kuri savainojuma dēļ pameta spēli. Ceturksnī abas komandas guva pa 16 punktiem, tādējādi pirms noslēdzošajām desmit minūtēm “TTT Rīga” zaudēja ar 29:55.

Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā pretinieču pārsvars vienubrīd sasniedza 30 punktus (64:34). Pēc tam sekoja rīdzinieču pieci bezatbildes punkti, bet Jekaterinburgas basketbolistes neļāva vēl vairāk sadzēst savu pārsvaru, “TTT Rīga” komandai ciešot zaudējumu ar rezultātu 45:78.

Zībarts: otrajā spēlē centīsimies parādīt labāko sniegumu

“Pirmo puslaiku mēs pilnībā zaudējām, bet otrajā spēlējām pietiekami labi un parādījām raksturu, kā jau tas bijis šajā sezonā. Uzskatu, ka mājās spēlēsim labāk. UGMK pēc grupu turnīra spēlēja ar labākajām Krievijas komandām, kamēr mums bija mači ar pavisam citu ātrumu,” pēcspēles preses konferencē stāstīja rīdzinieču galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

“Izredzes ir vienmēr, otrā spēle nesāksies ar 45:78, bet ar 0:0. Cīnīsimies un centīsimies parādīt savu labāko basketbolu. Ja ar to pietiks uzvarai, tad ar prieku atgriezīsimies Jekaterinburgā,” teica Latvijas komandas treneris.

Viņš arī uzsvēra to, cik nozīmīgs Latvijas izlases bāzes komandai ir Eirolīgas turnīrs.

“Mēs esam unikāla Eirolīgas komanda, jo spēlējam tikai ar divām ārzemniecēm, turklāt šodien spēlēja tikai viena no viņām. Mēs jau sezonas sākumā izvirzījām mērķi, lai vietējās spēlētājas gūtu vērtīgu pieredzi,” atzīmēja Zībarts.

Tikmēr centra spēlētāja Aija Brumermane pauda, ka komanda varējusi nospēlēt labāk.

“Domāju, ka aizsardzībā nospēlējām labi, bet ir vēl lietas, kuras varam uzlabot. Zaudējām šo spēli uzbrukumā, kā arī piekāpāmies pretiniecēm cīņā zem groziem. Ja mājās spēlēsim gudrāk, varēsim viņām apgrūtināt spēli. Zinājām visas pretinieku spēlētājas, jo pret viņām esam cīnījušās izlašu līmenī,” skaidroja Brumermane.

“TTT Rīga” basketbolistes B apakšgrupā 14 mačos izcīnīja astoņas uzvaras, kas deva ceturto vietu, bet Jekaterinburgas UGMK A apakšgrupā tika pie 14 panākumiem.

Jekaterinburgas UGMK basketbolistes ir četrkārtējas Eirolīgas čempiones. 2013.gadā šīs komandas sastāvā Eirolīgā triumfēja Anete Jēkabsone-Žogota.