Šeilanija Pedija (ar bumbu) vēlas iegūt Latvijas pavalstniecību un pārstāvēt Latvijas basketbola izlasi.
Šeilanija Pedija (ar bumbu) vēlas iegūt Latvijas pavalstniecību un pārstāvēt Latvijas basketbola izlasi.
Foto: LBS

Pirmā afroamerikāniete Latvijas izlasē? Dokumenti jau tiek gatavoti 0

Basketbola komandas “TTT Rīga” amerikāņu spēlētāja Šeilanija Pedija izteikusi vēlmi iegūt Latvijas pavalstniecību un pārstāvēt mūsu izlasi. To atbalsta gan valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts, kurš ar Pediju ikdienā strādā klubā, gan arī Latvijas Basketbola savienība (LBS). Tiek gatavoti dokumenti iesniegšanai Saeimā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Pedija pēdējās divas sezonas pārstāv “TTT Rīga” un ir viena no komandas līderēm. Zībarts uzskata, ka viņa ir nesavtīga spēlētāja, kura palīdz arī partnerēm kļūt labākām. “Divu sezonu laikā man izveidojušās labas attiecības ar spēlētājām un galveno treneri Mārtiņu Zībartu. Mani ļoti iespaido viņu motivācija spēlēt Latvijas izlasē, pozitīvās emocijas un vienotība, pārstāvot savu valsti.

Tieši Latvijā pirmo reizi profesionālās basketbolistes karjeras laikā esmu jutusies un jūtos kā mājās.
CITI ŠOBRĪD LASA

Te esmu sasniegusi savus labākos rezultātus starptautiskajā arēnā un sapratusi, ka man gribētos kopā ar šīm meitenēm un treneri spēlēt arī Latvijas izlasē, palīdzot tai sasniegt augstus mērķus,” 30 gadus veco Šeilaniju Pediju citē LBS.

Latvijas vīriešu basketbola izlasē ir bijuši naturalizēti spēlētāji, piemēram, Trojs Ostlers, taču – tā bija sportiskā ziņā neveiksmīga pieredze. Sieviešu izlasē līdz šim nav bijušas natralizētas basketbolistes, bet citās Eiropas valstīs tā ir izplatīta prakse.

“Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) jau vairāk nekā 20 gadus pieļauj, ka katrā nacionālajā izlasē var būt viens naturalizēts spēlētājs. Šādu iespēju izmanto lielākā daļa valstu – 2017.gadā Eiropas sieviešu čempionātā naturalizētas spēlētājas bija 11 komandās no 16,” teic LBS prezidents Valdis Voins.

“LBS pārstāvji vairākkārt vērsušies pret šādu FIBA politiku un palīdzējuši likvidēt mēģinājumus vēl vairāk paplašināt naturalizēto spēlētāju kvotu. Tomēr, kamēr ir spēkā konkrēti noteikumi, esam spiesti spēlēt saskaņā ar tiem. Starp citu, vienu no sāpīgākajiem zaudējumiem Latvijas sieviešu valstsvienība 2009.gadā Eiropas čempionātā Rīgā ceturtdaļfinālā ar Krievijas izlasi palīdzēja sagādāt tieši naturalizētā spēlētāja – amerikāniete Bekija Hemona. Konkurences cīņā esam bijuši nevienlīdzīgos apstākļos.”

Latvijas basketbola saime cer, ka Pedija palīdzēs izlasei kvalificēties 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

“Gan treneris, gan spēlētājas saprot, ka

Pedija būtu nopietns arguments Latvijas valstsvienības cīņā par augstām vietām.

Spēlējot kopā ar viņu, vēl labāk spēs izpausties gan aizsardzības līnijas pēdējo gadu līderu Elīnas Dikeulakas un Ievas Pulveres, gan centra spēlētāju Anetes Šteinberags un Kristīnes Vītolas, kā arī citu spēlētāju talants, kā tas jau notiek klubā,” uzskata Voins.

Reklāma
Reklāma

Ņemot vērā Pedijas motivāciju un personiskās īpašības, kā arī valstsvienības galvenā trenera Mārtiņa Zībarta sportiskos argumentus, LBS valde atbalstījusi amerikānietes vēlmi kļūt par Latvijas pavalstnieci. Spēlētājas iesniegumu atbalstījusi Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomiteja, kā arī tiek gatavoti dokumenti iesniegšanai Saeimā.

Pedija šosezon FIBA Eirolīgas turnīrā vidēji mačā izcēlusies ar 16,5 punktiem, 5,5 rezultatīvām piespēlēm un 4,8 atlēkušajām bumbām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.