Foto: Jurga Jot/SHUTTERSTOCK

Tulpes var stādīt līdz pat Ziemassvētkiem! 5

“Tulpes var stādīt, kamēr vien augsne nav sasalusi, dažkārt tas var būt līdz pat Ziemassvētkiem. Vēlu dēstītajām sīpolpuķēm pazeminātās temperatūras dēļ saknes attīstās ļoti strauji,” stāsta Nacionālā botāniskā dārza Lakstaugu floras nodaļas vadītājs Arnis Seisums.

Reklāma
Reklāma

Slimos un bojātos brāķē

Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Pirms stādīšanas sīpolus rūpīgi pārbauda. Jaunie sakņu gali nevar būt aplauzti, nobrūnējuši. Stādīšanai derīgi ir tikai pilnīgi veseli sīpoli Tulpēm ārējās segzvīņas nav jāplēš nost.

Stādīšanas dziļums un attālums

Sīpolus stāda divas reizes dziļāk par sīpolu augstumu. Tulpes, kas veido nelielu augumu, piemēram, T. linifolia, T. Humilis, stāda 5 cm, bet varenāka auguma (Darvina hibrīdi u.c.) 15 cm attālumā citu no cita.

Nepiemēroti kaimiņi

CITI ŠOBRĪD LASA

Tulpes nevajag stādīt blakus rozēm, kam vajadzīgs ziemas piesegums, kā arī zem magnolijām, jo tām ir sekla sakņu sistēma, ko var viegli traumēt. Nepiemēroti kaimiņi ir arī rododendri, jo tiem vajadzīga skāba augsne.

Stādījumu mulčē

Lai sīpolaugi kailsalā neizsaltu, ieteicams stādījumu nosegt ar 5 cm biezu neitralizētas kūdras slāni. Mulčas segums pavasarī nav jānoņem, jo tas nodrošina vienmērīgāku mitruma režīmu augsnē, aizkavē nezāļu dīgšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.