Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Turcija piedāvā kuģus iedzīvotāju evakuācijai no Mariupoles 0

Turcija piedāvājusi piešķirt kuģus iedzīvotāju evakuācijai no Krievijas spēku ielenktās Ukrainas pilsētas Mariupoles.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Par šo iniciatīvu pavēstījis Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars, kura teikto citē aģentūra “Anadolu”.

“Par Ankaras gatavību atbalstīt evakuācijas procesu tika informēts Krievijas militārais atašejs Turcijā,” pavēstīja ministrs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Oleksijs Arestovičs sestdien paziņoja, ka Ukrainas un Krievijas sarunvedēji miera sarunās Stambulā vienojušies par plānu mierīgo iedzīvotāju evakuācijai no aplenktās Mariupoles.

Iznīcināta Mariupoles slimnīca

“Mūsu delegācija panāca vienošanos Stambulā par evakuāciju nodrošināšanu,” televīzijā pavēstīja Arestovičs. “Es domāju, ka šodien vai varbūt rīt mēs dzirdēsim labas ziņas par Mariupoles iedzīvotāju evakuāciju.”

Ukrainas vicepremjere un ministre okupēto teritoriju reintegrācijas jautājumos Irina Vereščuka sestdien paziņoja, ka Ukraina un Krievija saskaņojušas septiņus humānos koridorus civiliedzīvotāju evakuācijai. Viens no tiem ir Mariupoles, taču tikai privātajam transportam.

Krievijas uzbrukums Mariupolei

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sestdienas rītā paziņoja, ka no Krievijas karaspēka aplenktās Mariupoles piektdien tika nogādāti drošībā vairāk nekā 3000 cilvēku.

Mariupole no 1.marta atrodas Krievijas karaspēka aplenkumā. Pilsētā trūkst pārtikas, ūdens, elektroenerģijas, apkures, gāzes un sakaru, un 90% namu ir izpostīti vai sagrauti.

SAISTĪTIE RAKSTI