Turlais: “Uz Krieviju tagad neviens normāli domājošs cilvēks neraujas” 47


TV24 raidījumā “Preses klubs” norisinās diskusija par Krievijas meklēto personu sarakstu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts stāsta, ka jau pirmajā kara dienā Saldus novada pašvaldība patrauca sadarbību ar sadraudzības pilsētu no Krievijas.

“Esmu pārliecināts, ka mēs jau tur visi esam tajos sarakstos,” Zusts min saistībā ar Krievijas meklēto personu sarakstu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Zusts skaidro, ka ir pilnīgi skaidrs: “Dodoties ārpus Eiropas Savienības (ES) un NATO, ir jāgriežas Ārlietu ministrijā. Jāinformē, uz kurieni dodamies un kādas ir iespējas bažām par aizturēšanām. Skaidrs, ka Krievija ir ļoti ieinteresēta ieviest bailes.”

Šādi precedenti ir iespējami, tāpēc ir jāizvērtē nepieciešamība doties ārpus ES un NATO.

Salaspils novada domes deputāts Jānis Turlais komentē: “Jāsaka, ka uz Krieviju tagad neviens normāli domājošs cilvēks neraujas. Arī uz Baltkrieviju nē. Tas Kirgiztānas gadījums liek arī piesardzīgāk lūkoties uz pārējām postpadomju zemēm, kas ir atlikušas. Daudz jau to vairs nav.”

Turlais atgādina, ka šajās zemēs ir pilnīgi cita domāšana un vērtību skala.

“Rietumu standarti, ko mēs it kā mēģinām attīstītās valstis attiecināt uz šīm te diktatūrām, viņiem uz to ir uzšķaudīt.”

Mēs sagaidām, ka viņi rīkosies tāpat, bet viņi nerīkojas. “Tad tā Rietumu demokrātija ir bezspēcīga, jo sodīt viņus – ne vienmēr izšķiras par to.”

Tad, kad ir tik traki kā tagad Ukrainā, mēs redzam, ka personīgā labklājība ir daudz svarīgāka, nekā iejaukties un palīdzēt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.