Kultūra
Literatūra

Tuvojas grāmatu atvēršanas svētku maratons Ķīpsalā0

Publicitātes foto

Trīs dienas – no 28. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā – notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – “Latvijas Grāmatu izstāde 2020”, kurā savu debiju piedzīvos vairāk nekā 50 jaunas grāmatas. Apmeklē grāmatu atvēršanas svētkus, izbaudi autoru priekšlasījumus un tiec pie sen kārotā autogrāfa!

28. februārī no plkst. 12.00 līdz 13.00 “Latvijas mediju” ekspozīcijā notiks latviešu dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces grāmatas “Puika, kurš redzēja tumsā” prezentācija un autogrāfu stunda. Grāmata ir par puiku Jēkabu, kas dzimis neierastā ģimenē. Bet viņš vēlas būt kā visi – braukāt ar riteni Škoļņik, spēlēt Geimboi oridžinal un sūtīt mīlas īsziņas. Šī grāmata ir autores uznāciens sociāli jūtīgas literatūras laukā!

Savukārt, apmeklējot “Zvaigzne ABC” ekspozīciju, plkst. 13.00 varēs piedalīties režisora Dž. Dž. Džilindžera laulātās draudzenes Ingas Grencbergas romāna “Sestā sieva” atvēršanas pasākumā. Interesenti varēs aprunāties ar autori, iegādāties grāmatu un iegūt autogrāfu.

Mākslinieki redzot pasauli citādu. Kādu viņi redz Rīgu? Atbildes uz šo jautājumu sniedz grāmata “Rīga no mākslinieka lidojuma”, kuras prezentācija notiks plkst. 12.00 uz Lielās skatuves. Dažādu paaudžu mākslinieku stāstus par savu pilsētu ilustrē bagātīgs fotomateriāls un mākslas darbi. Turpat notiks arī Ditas Lūriņas izvēlētās dzejas izlases “Ar vieglu skrāpējumu ādā” prezentācija!

Ilggadējās Rūdolfa Blaumaņa memoriālā muzeja vadītājas Annas Kuzinas grāmatas “Rūdolfa Blaumaņa valodas vārdnīca” atvēršana notiks plkst. 15.00 Rakstnieku viesistabā. Grāmatas autori iztaujās muzeja “Braki” tagadējā vadītāja Zinta Saulīte. Saruna risināsies gan par Blaumani, gan par noslēpumainajām kurpju kastēm, gan par vārdnīcas tapšanu. Turklāt mūziķis Intars Zommers pasākumā izpildīs īpašu dziesmu ciklu ar Blaumaņa tekstiem.

Vēl pirmajā izstādes dienā uz Lielās skatuves plkst. 16.00 interesenti ir aicināti uz tikšanos ar ukraiņu autoriem – Rīgā dzimušo ukraiņu dzejnieku Andriju Ļubku, autoru Romanu Zinenko, rakstnieku un izdevniecības “Folio” īpašnieku Oleksandru Krasovicki, kuri iepazīstinās ar savām jaunākajām grāmatām.

Savukārt “Zvaigzne ABC” ekspozīcijā no plkst. 16.00 līdz 17.00 norisināsies pasākums “Dokumentāla izdzīvošanas anatomija”, kurā trilleru autori, žurnālisti un publicisti – Maija Pohodņeva un Modris Pelsis – prezentēs jauno grāmatu “Aliansē pret vēzi”.

“Slepenie aģenti” pirmās izstādes dienas izskaņā, plkst. 17.00, Rakstnieku viesistabā aicina uz divu grāmatu – “Krusta karu atklājumi” un “Latviešu pašcieņa un Latvijas egregors” – atklāšanas svētkiem, kurā uzstāsies autori Arvīds Deģis un Agris Dzenis.

Ikviens intravertais latvietis 29. februārī no plkst. 11.00 līdz 12.00 ir aicināts uz “Zvaigzne ABC” ekspozīciju, kur notiks atvēršanas pasākums Elīnas Barretas grāmatai “Socializēšanās rokasgrāmata latvietim”.

Liecības par latviešu estrādes vēsturi varēs atklāt sestdien plkst. 12.00, kad uz Lielās skatuves notiks muzikoloģes un žurnālistes Daigas Mazvērsītes grāmatas “Melnbaltās dziesmas. Latviešu estrādes mūzikas vēsture” atvēršana. Uzreiz pēc tam atvēršanu uz Lielās skatuves piedzīvos arī Ievas Ančevskas grāmata “Latviešu dziedināšanas tradīcija”.

“Latvijas Grāmatu izstādes 2020” otrajā dienā plkst. 13.00 Rakstnieku viesistabā būs tikšanās ar autori Andru Manfeldi un viņas grāmatas “Vilcēni” atvēršana. Uzreiz pēc tam – plkst. 14.00 – interesenti ir aicināti uz pasākumu “Igaunis latvieša ādā un blaktis lidostā”, kurā notiks somu dzejnieces Heli Lāksonenas un igauņu dzejnieka Contras, īstajā vārdā Margus Konnula, dzejas krājumu atvēršana un lasīšana, kā arī iepazīšanās ar igauņu rakstnieces Kairi Lookas daiļradi. Piedalīsies arī latviešu dzejnieks un atdzejotājs Guntars Godiņš.

Mazie lasītāji 29. februārī plkst. 15.15 īpaši gaidīti uz vācu autora Ingo Zīgnera aizraujošā pūķa Kokosrieksta trīspadsmitā stāsta atvēršanas svētkiem. Kokosrieksts kopā ar bērniem atcerēsies viņiem jau zināmos stāstus un aicinās iesaistīties dažādās jautrās aktivitātēs.

“Patiesībā šī grāmata ir par satikšanos, nevis nāvi!” – tā Baltijas Asamblejas balvas laureāts Aivars Kļavis par savu jauno stāstu krājumu “Bēres ar priekšapmaksu”, kura atvēršana notiks sestdien plkst. 15.00 uz Lielās skatuves. Bet plkst. 16.00 visi gaidīti Rakstnieku viesistabā, kur norisināsies Baibas Zīles stāstu krājuma “Aukstākā ziema simt piecdesmit gados” atvēršana.

Parunāties par pagātnes noslēpumiem šodienas kontekstos 29. februārī no plkst. 14.00 līdz 15.00 “Zvaigzne ABC” ekspozīcijā aicina rakstniece Inguna Bauere. Būs grāmatu fragmentu lasījumi, jautājumi un atbildes par visu, kas šķiet uzzināšanas vērts!

Parīzē un Amsterdamā mītošā igauņu rakstniece Kairi Looka, Guntars Godiņš un Inese Paklone uz pasākumu “Lidostas blaktis nepadodas” aicina 29. februārī plkst. 16.15 Jautrajā lasītavā. Būs pat stāsti par blaktīm, prusakiem un blusām lidostas VIP zonā!

1. martā plkst. 11.00 notiks pasaulē slavenās ukraiņu rakstnieces Anastasijas Novihas pirmās latviešu valodā izdotās grāmatas “Sensejs no Šambalas” prezentācija. Pēc tam – plkst. 12.00 – apgāds “Zvaigzne ABC” aicina apmeklēt izstādes Lielo skatuvi, kur būs Valda Rūmnieka fantastiskie ceļojumi laikā un telpā jeb grāmatas “Zaļais gredzens” atvēršana.

Dr. hab. philol. Beatrises Reidzānes jaunākā pētījuma “Vilka tēls “Latvju dainās”” atvēršanas svētki arī notiks 1. martā plkst. 13.00 Rakstnieku viesistabā. Uzreiz pēc tam – plkst. 14.00 – interesenti ir aicināti uz Mika Zanda grāmatas “Livonijas slazdā” prezentāciju, kur “Kontinents” redaktore Liene Akmens un asociētais profesors, Dr. hist. Andris Šnē iepazīstinās ar romānu un sniegs savu skatījumu par tā saturu un nozīmi mūsdienu literatūrā.

Vēl “Latvijas Grāmatu izstādes 2020” trešajā dienā plkst. 14.00 būs Jāņa Riekstiņa grāmatas “Bāreņu atgriešanās. 1941. gadā aizvesto bērnu pārvešana no Sibīrijas uz dzimteni (1946–1947)” atvēršanas svētki. Savukārt Artura Vaidera fonds sadarbībā ar “Jāņa Rozes apgādu” svētdien plkst. 15.00 izstādes apmeklētājus aicina uz Artura Vaidera grāmatu “Olimpiskās dienasgrāmatas. Vasara. Ziema” atvēršanu Rakstnieku viesistabā.

Tā ir tikai daļa no grāmatu atvēršanas svētkiem “Latvijas Grāmatu izstādē 2020”! Trīs dienu laikā notiks vismaz 100 pasākumu un Ķīpsalā viesosies vairāk nekā 130 autoru. Vienlaikus visu izstādes laiku darbosies piecas notikumu vietas: Lielā skatuve, Jautrā lasītava, Uzvediba.lv darbnīcas, Grāmatu maiņas punkts un Rakstnieka viesistaba.

Detalizētu programmu skatīt: www.bt1.lv/lbf/visit.php#events

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Atbalsti kino vecmeistarus, straumējot latviešu filmas! 1
1 diena
VK
Vita Krauja
Kultūra
Skolēnu Dziesmu svētku pārcelšana vissmagāk ietekmētu deju nozari 1
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
LALIGABA nominantus un Mūža balvas laureātu paziņos 31. martā
1 diena

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
13 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
VID saņemti jau 498 iesniegumi dīkstāves pabalsta izmaksai
2 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
8 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
3 stundas