Ivars Āboliņš par LR4 slēgšanu: Acīmredzami noticis pārpratums 6

150 000 krievvalodīgo cilvēku liela auditorija, kas būs atdalīta no Latvijas informatīvās telpas, – tas ir tas, ko sacīja Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja. Vai slēdzot Latvijas radio-4 mēs neriskējam ar kaut ko lielāku par vienkārši stacijas slēgšanu, jautā TV24 raidījums “Uz līnijas”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Lasīt citas ziņas

Ivars Āboliņš, NEPLP priekšsēdētājs saka, ka acīmredzot noticis ir pārpratums – runa laikam esot par Kultūras ministrijas priekšlikumu, kurš tomēr neparedz LR4 slēgšanu un jebkurš, kurš ko tādu saka, ir pārpratis vai nepareizi izlasījis priekšlikumu, kur to, LR4 slēgšanu, nemaz neparedz.

NEPLP skaidro, ka valsts no 2026. gada 1. janvāra vairāk nefinansēs saturu krievu valodā, bet neviens nav runājis par kādas programmas slēgšanu. Āboliņš aicina saukt lietas īstajos vārdos – tā ir nepatiesība, ka grasās slēgt LR4. Bez šaubām LR4 nevarēs raidīt krievu valodā, ja tāds lēmums tiks pieņemts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts kancelejai ir izstrādāts Stratēģiskās komunikācijas Informatīvās telpas aizsardzības stratēģija nākamajiem pieciem gadiem, kur ir skaidri noteikts, ka komunikācija krievu valodā ir īstermiņa plānos, tas ir 3 gadi. Āboliņš saka, ka ir skaidrs, ka krievu valodā saturs šajos medijos ir terminēts pasākums, to ir atzinuši visi atbildīgie iesaistītie, arī LR4 galvenā redaktore.

Kultūras ministrija ir piedāvājusi trīs gadus, kas ir arī valsts plānošanas dokumentos, bet tas ir priekšlikums, tā ir diskusija – iespējams, tie būs divi gadi, iespējams, pat četri gadi, taču tas, ka valstī nav jābūt ilgtermiņā programmām krievu valodā, tas ir fakts – par to neviens nestrīdās, runa ir vien par to, cik ilgi. Tas, vai kādi krieviski raidoši kanāli jāslēdz, rīt, tagad, – nē! Ir dots visiem zināms laiks, lai tam sagatavotos, un nebūs tā, ka no rītdienas visu slēgs, tā sola NEPLP vadītājs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.