Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Ukrainas parlaments pagarina karastāvokli valstī līdz 23. augustam 0

Ukrainas parlaments svētdien līdz 23.augustam pagarināja valstī izsludināto karastāvokli, paziņoja Augstākās radas deputāts Jaroslavs Železņaks.

RAKSTA REDAKTORS
“Ārā taču tik lieli mīnusi!” Pauls neizpratnē, kāpēc šogad kurmji rok arī ziemā; izrādās – viņu dzīve ir interesantāka, nekā mums varētu šķist
Vai tu esi gudrs? Psihologi nosauc 5 ieradumus, kas atšķir inteliģentus cilvēkus no “pārējiem”
Kokteilis
“Koks paliek koks!” Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Vītoliņš un hokejists Ozoliņš TV ēterā piedzīvo amizantu situāciju
Lasīt citas ziņas

Lēmumu pagarināt karastāvokļa termiņu par 90 dienām atbalstījuši 320 deputāti, viņš informēja.

Jau vēstīts, ka nesen Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis parlamentā iesniedza likumprojektus ar ierosinājumu pagarināt karastāvokļa un vispārējās mobilizācijas termiņu par 90 dienām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdzšinējais likumā noteiktais karastāvokļa termiņš ir spēkā līdz 25.maijam.

23.augusts ir Ukrainas neatkarības dienas priekšvakars.

Zelenskis pirmoreiz ieviesa karastāvokli 24.februārī pēc Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā sākuma, un tas sākotnēji bija spēkā līdz 26.martam. Vēlāk karastāvoklis tika divreiz pagarināts par 30 dienām – vispirms līdz 25.aprīlim, bet pēc tam līdz 25.maijam.

24.februārī ar Ukrainas prezidenta dekrētu arī tika izsludināta vispārēja mobilizācija. Arī tās termiņš tika vairākkārt pagarināts.

Eksperti uzskata, ka plānotais karastāvokļa ilgums ir labs indikators valdības prognozēm par to, cik ilgi turpināsies karadarbība.

SAISTĪTIE RAKSTI