Sieviete ar bērnu šķērsojusi Ukrainas – Rumānijas robežu
Sieviete ar bērnu šķērsojusi Ukrainas – Rumānijas robežu
Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

UNHCR: Vairākums ukraiņu bēgļu vēlas atgriezties mājās 36

Vairākums ukraiņu bēgļu un cilvēku, kuri kara dēļ bija spiesti pamest savas mājas un doties uz citiem Ukrainas apgabaliem, vēlas atgriezties savās mājās, liecina ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) aptauja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
TESTS. Atbildi uz 8 jautājumiem un noskaidro, vai latviešu kino klasikā orientējies kā zivs ūdenī!
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
Lasīt citas ziņas

No 9900 janvārī un februārī aptaujātajiem cilvēkiem 65% bēgļu un 72% pārvietoto personu pauda vēlmi atgriezties savās mājās.

UNHCR lēš, ka kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gada februārī no Ukrainas bēgļu gaitās uz ārvalstīm devušies aptuveni 6,5 miljoni cilvēku. Vēl aptuveni 3,7 miljoni cilvēku kļuvuši par bēgļiem Ukrainas iekšienē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aptaujātie cilvēki norādījuši, ka viņus atgriezties kavē nedrošā situācija, kā arī darbavietu trūkums un fakts, ka daudzas mājas un dzīvokļus krievu iebrucēji ir sagrāvuši.

2022. gada martā ES aktivizēja Pagaidu aizsardzības direktīvu – ES ārkārtas shēmu, ko izmanto ārkārtas apstākļos masveida pieplūduma gadījumā, lai: pārvietotām personām sniegtu tūlītēju un kolektīvu aizsardzību; samazinātu spiedienu uz ES valstu patvēruma sistēmām.

Tiesības saskaņā ar pagaidu aizsardzības mehānismu ietver uzturēšanās atļauju, piekļuvi darba tirgum un mājoklim, medicīnisko palīdzību un izglītības pieejamību bērniem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.