Uzpucē mazo! Lieliskie pašmāju bērnu apģērbu zīmoli 0

Prieks, ka pircēji atgriežas

Modes mākslinieki uzskata, ka bērnu mode Latvijā ir piedzimusi gluži nesen un tagad piedzīvo pirmos soļus savā attīstībā. Priecē, ka daudzus Latvijas zīmolus ir pamanījuši ārzemēs, kā arī iecienījuši vietējie pircēji. Šeit tapušie apģērbi mazuļiem un vecākiem bērniem visbiežāk atšķiras ar individuālu dizainu un teicamu kvalitāti. Par to, kā dzimst idejas jaunām kolekcijām, kur smelties iedvesmu, jautājām triju pašmāju zīmolu “Hebe”, “Aristrocrat Kids” un “Paade Mode” radītājām. Un kā jūs pucējat savus bērnus?

RR
Ritvars Raits
Ziņas
Leģendārais autosportists devās pie mātes, lai vestu uz slimnīcu, bet līdz Lubānai netika… Kādu sodu saņēma dzērājšoferis, kurš nogalināja Sauku? 42
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvijā atgriezīsies gaisa masa, kas mums lika salt maija sākumā!” Bricis par laiku šonedēļ 13
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. VIDEO. “Balss maskā” uzvarētāja, repera Strūberga divu bērnu māte vēršas policijā par vardarbību, “Pieci.lv” pat pārstāj atskaņot grupas dziesmas radio 19
7 stundas
Lasīt citas ziņas

Zīmola “Hebe” radītāja Inga Blumberga stāsta, ka par Latvijā dzīvojošo vecāku attieksmi pret bērnu apģērbu viņai ir divējādi novērojumi. – Dažiem ir ļoti svarīgi, lai apģērbs būtu kvalitatīvs un šūts no labiem, dabiskiem materiāliem. Citiem ir pārliecība, ka bērniņi aug ļoti ātri, un viņi nav gatavi daudz investēt apģērbā. Vecāki pievērš uzmanību galvenokārt kvalitātei, funkcionalitātei un, protams, arī cenai. Mēs priecājamies, ka cilvēki, vienreiz iegādājoties “Hebe” apģērbu, atkal atgriežas pie mums. Bieži dzirdam, ka mūsu apģērbs kalpo pat vairākām paaudzēm.

Kā top “Hebe” apģērbs? Vispirms tiek izdomāta kolekcijas tēma, tālāk izvēlas krāsas, strādā pie apdrukām, kas ir šā zīmola specifika, un tikai tad top paši modeļi. Viss tiek darīts ar domu, lai kolekcija spētu konkurēt ar ārzemju zīmoliem. Lai izveidotu veiksmīgu kolekciju, ļoti nozīmīgs ir pircēju viedoklis, un tas vienmēr tiek uzklausīts. Visi “Hebe” apģērbi tiek ražoti Latvijā, un uzņēmums nesen Rīgā ir atvēris šūšanas cehu.

Mode bez brīvdienām

CITI ŠOBRĪD LASA

Zīmola “Aristrocrat Kids” autore Dace Zvirbule atzīst, ka tā tapšana bijusi vairāku apstākļu, sapņu un vēlmju sakritība.

– Kad piedzima mana mazā dūda, viņa deva iespēju virzīt šos sapņus tieši bērnu modes virzienā, – stāsta Dace un piebilst, ka Latvijā pircēji ir ļoti izvēlīgi. Prot novērtēt labu kvalitāti, gaumīgu un ilgtspējīgu produktu. Pēc viņas novērojumiem, vecākiem svarīgi ir tas, vai apģērbs ir viegli kopjams, ērti valkājams, vai patiks pašam bērnam. Protams, vērā tiek ņemta arī cenas un kvalitātes savstarpējā attiecība. Tie ir pircēji, kuri grib atšķirties no pārējiem, dāvāt bērniem iespēju būt daļai no pasakas.

– “Aristrocrat Kids” dizains top nemitīgā procesā. Brīdī, kad esmu noķērusi sajūtu par jauno kolekciju, sākam to ietērpt attiecīgajās krāsās, faktūrās un formās, bet paralēli jau ir jūtamas nākamās kolekcijas vēsmas. Tas ir mehānisms, kam netiek dotas brīvdienas. Tā ir mūsu pasaka, kas ar katru kolekciju atver jaunu nodaļu – jaunu stāstu, – stāsta Dace. “Aristrocrat Kids” veido ilgtspējīgu dizainu, tāpēc neseko īstermiņa modes tendencēm.

Galvenais ir bērns

Linda Raituma, kam pieder zīmols “Paade Mode”, bērnu apģērbu ražošanas biznesam pievērsās, gaidot savu otro bērniņu. Sākumā kolekcijas radīja dizaineri, bet tagad šai nodarbei pievērsusies pati Linda, un jau ir radītas pirmās trīs apģērbu kolekcijas.

– Iedvesmu kolekcijām vienmēr esmu atradusi Latvijas dabā, kultūrvēsturiskajā mantojumā, taču tas nenozīmē, ka šeit liekama vienādības zīme ar tautisko. Dabā ir fantastiskas krāsu spēles, faktūras. Kombinējot dažādas tehnikas, var panākt unikālu rezultātu. Mūsu moto – svarīga ir bērna personība, viņa labsajūta, panākumi, ne tik daudz ārējais izskats. Tāpēc mūsu apģērbi drīzāk papildina mazo personību, nevis dominē pār to. Mums patiktu, ja par “Paade Mode” apģērbā tērptu bērnu teiktu, skat, kāds džentlmenis, kāds laimīgs bērns, nevis, cik tev rozā kleita, vai zem lielas, pārmērīgi kuplas vai spožas kleitas meklētu mazu, brīnišķīgu meitenīti, – stāsta Linda.

Apģērbs tiek veidots tā, lai to varētu nēsāt vairākas sezonas, lai ir bērnišķīgs un vienlaikus klasisks, mūsdienām aktuāls stils, lai arī pēc pieciem gadiem, uzvelkot to māsai vai brālim, būtu nevainojama kvalitāte un aktuāls dizains. “Paade Mode” apģērbi ir tā sauktā lēnā mode un pretstats masu produkcijai, jo tiek šūti, adīti individuāli, tie visi top Latvijā. Starptautiskos tirgos uzņēmuma koncepcija gūst ļoti lielus panākumus, un tieši dabiskais, individuālais tiek uzskatīts par lielu vērtību. – Kad starptautiskās izstādēs jautā, kā mēs varam panākt to, ka mūsu kolekcijā ir adītas jakas un izšūtas kleitas, atbildu, ka tas ir normāli, tā ir mūsu kultūras sastāvdaļa. Latvijā gandrīz katra mamma vai vecmāmiņa prot uzadīt jaku vai vismaz šalli.

Jāpucē abi − gan puika, gan meitene

Evija Stūrniece, Tomasa (3 gadi) un Sofijas (1,5 gadi) māmiņa: – Izvēloties bērniem apģērbu, vienmēr vērtēju, vai mazulis varēs brīvi kustēties, vai nesasvīdīs un vai apģērbs būs atbilstīgs sezonai. Kaut gan mazie jau paaugušies, galvenais kritērijs joprojām ir ērtums, lai gan meitai bikšu vietā reizēm izvēlos ne tik ērtu kleitu, jo gaume, tāpat kā sievišķība un vīrišķība, sapratne par stilu, veidojas jau kopš agras bērnības. Bērniem kļūstot lielākiem, aug arī prasības pret apģērba kvalitāti. Vēlos, lai pēc dažām mazgāšanas reizēm nezūd krāsa, lai materiāls neizdilst un nesaveļas.

Mūsu iecienītākie zīmoli ir “Benetton Colours”, “Marks & Spencer”, “Zara”, “Next”, “Carters”. Ir daži Portugāles ražotāji, kurus esam uzmeklējuši nelielos veikaliņos. Apģērbs ir oriģināls, nav masveida produkcija. Bērnu apģērbu visbiežāk pērkam internetā (“Viking Kids”, “Zuily”, “Zolando”). Reizēm tas notiek ceļojot, vai reizi gadā speciāli dodamies uz kādu no ārvalstīm iegādāties apģērbu.

No latviešu zīmoliem neko konkrētu nosaukt nevaru, taču ļoti patīk salons “Burleska”, dažkārt tur bērniem nopērku aksesuārus, piemēram, fantastiskas šallītes – lapsiņas. Ja vajag skaistu apģērbu svētkiem, pasūtu šuvējai.

Es uzskatu, ka jāpucē ir abi – gan puika, gan meitene. Ļauju bērniem pašiem izvēlēties no apģērbu klāsta, lai veidotu sapratni par to, kā viņi izskatās. No krāsām priekšroku dodu krāsainam, kolorītam apģērbam, bet ne pārāk izraibinātam, turklāt jāskatās, kas piestāv. Arī ikdienā uz bērnudārzu dodoties, bērniem uzģērbju kaut ko skaistu, bet tādu, lai būtu ērti – ļautu brīvi kustēties un netraucētu iešanai uz labierīcībām.

Izvēlos pārbaudītas vērtības

Dace Lauberte, Nikijas (8 gadi) un Markusa (6 gadi) mamma:

– Bērniem vajadzīgo apģērbu iedalu kategorijās – izklaidēm ārā, skolai, bērnudārzam, ikdienai, svētkiem. Man svarīga ir cena, tāpēc bieži iepērkos atlaižu laikā. Tāpat nozīme ir kvalitātei un tam, vai apģērbs ir ērts. Arī zīmols bieži vien izsaka daudz. Tādēļ varētu teikt, ka izvēlos pārbaudītas vērtības. No ārzemju zīmoliem esmu iecienījusi “Lindex”, “Zara”, “Huppa” un daudzu citu veikalos atrodamo zīmolu apģērbus, kas man un bērniem ļoti patīk, turklāt apmierina gan kvalitātes, gan ērtuma, gan cenas ziņā. Ikdienā meitai vispraktiskākās šķiet dažādas kleitiņas un sarafāni, arī svārki klasiskos toņos, kas noder gan ikdienā skolai, gan svētkiem. Dēlam visbiežāk pērkam džinsus, trikotāžas krekliņus, dažkārt arī vestītes. Pagaidām bērnu skapī nav latviešu modes mākslinieku radīto apģērbu, taču tas nav apzināti. Līdz šim, šķiet, nebiju tam pievērsusi vērību.

Jā, skopais maksā divreiz

Inga Melberga, Dārtas Jasmīnas (7 gadi) un Gustava Emīla (13 gadu) mamma
:

– Uzmanību pievēršu apģērba kvalitātei un ērtumam. Tas parasti nozīmē pievērst uzmanību arī zīmolam, jo tiem ir noteikta reputācija. Tālāk seko cena, kas, protams, attiecīgi korelē ar pārējiem aspektiem. Nozīme neapšaubāmi ir dizainam. Tas bieži vien ir vājais punkts… Taču, runājot par kvalitāti, piekrītu teicienam, ka skopais maksā divreiz, tāpēc labāk izvēlēties šķietami dārgāku, bet labāku apģērbu. Protams, labi, ja var prognozēt bērnu augšanas tempu un atlaižu laikā nopirkt virsapģērbu sezonai uz priekšu, jo šie apģērbi ir dārgākie. Neesmu no mammām, kas apskries pusi Rīgas, meklējot pāris eiro atšķirību. Virsdrēbes lielākoties pērku “Stockmann”, ziemai – sporta preču veikalos, “POP” arī, piemēram, termoveļu vai siltās cepures. Starpsezonām gan izvēlos lētākus variantus, piemēram, “Benetton”, “H & M”.

Cenšos iegādāties arī latviešu zīmolus, bet izvēle nav liela. Salīdzinot cenu un dizainu, līderis noteikti ir “Hebe”. Ļoti patīk “Paade Mode”, bet tā ir cita cenu kategorija, kaut gan saprotu, kāpēc tā ir. Tā kā Jasmīna ir bijusi modele vairākiem vietējiem zīmoliem, esam izmēģinājuši nēsāt gandrīz visu populārāko zīmolu apģērbu. Gribas paslavēt peldkostīmu zīmolu “Maio”, un ceru, ka šovasar atkal būs kaut kas interesants un kvalitatīvs. Latvieši nez kāpēc ražo apģērbus, kas paredzēti, lai uzpucētos. Ikdienas jeb funkcionālo apģērbu izvēle ir diezgan maza. Puišiem padsmitniekiem, var teikt, nav nekā…

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kokteilis
““tvitera” tiesai nevajag patiesību, bet vajag vainīgo!” Strūbergs komentē pret viņu vērstos apvainojumus vardarbībā pret sievu 4
2 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Ierobežo savu rīcību un fantāziju, jo šodien tu ļoti gribēsi aizrauties! Horoskopi 12.maijam 2
1 stunda
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. VIDEO. “Balss maskā” uzvarētāja, repera Strūberga divu bērnu māte vēršas policijā par vardarbību, “Pieci.lv” pat pārstāj atskaņot grupas dziesmas radio 19
7 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Šodien sākas Eirovīzijas dziesmu konkursa mēģinājumi 7
11 stundas
RR
Ritvars Raits
Ziņas
Leģendārais autosportists devās pie mātes, lai vestu uz slimnīcu, bet līdz Lubānai netika… Kādu sodu saņēma dzērājšoferis, kurš nogalināja Sauku? 42
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvijā atgriezīsies gaisa masa, kas mums lika salt maija sākumā!” Bricis par laiku šonedēļ 13
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. VIDEO. “Balss maskā” uzvarētāja, repera Strūberga divu bērnu māte vēršas policijā par vardarbību, “Pieci.lv” pat pārstāj atskaņot grupas dziesmas radio 19
7 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas, ko mēs tagad uzstādīsim, ir 20 gadus novecojis mēsls!” Didzis Šmits par depozīta sistēmu 40
13 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
“Piedodiet, dzejniek, es esmu Raimonds Pauls!” Stāsts par vīru, kura dzeja dzirdama apmēram 500 Paula dziesmās 7
12 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Kokteilis
“Iespēja gardi paēst filmu parkā!” “Cinevilla” dvēsele Mareks ar komandu stāsta par terašu dzīvi ārpus Rīgas 1
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Milda, Karmena un Manfrēds 1
5 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien notiks kaut kas patiešām negaidīts! Horoskopi 11.maijam 3
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Muzikālajā šovā “Balss Maskā” triumfē Baltais Vilks: kura Latvijas slavenība tā bija?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man jau bija grūti līdz veikalam aiziet… Un nav jau 80 gadi”: mūziķis Andris Brīnums atklāj, kā viņam ar sievu izdevies notievēt 6
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Kokteilis
Piemērots laiks, lai mainītu visu uz labo pusi! Horoskopi no 10. līdz 16. maijam
1 diena
VK
Vita Krauja
Stāsti
“Naudas kaudzi sarausis neesmu.” Saruna ar “Lido” īpašnieku Gunāru Ķirsonu
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā joprojām visvairāk jauni Covid-19 gadījumu, taču salīdzinoši liels inficēto skaits atklāts vēl divās pilsētās 2
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaiss iesils līdz +28 grādiem. Laika prognoze trešdienai
4 stundas
DK
Daina Krūmiņa
Ziņas
Pēkšņs trieciens un sajūta, it kā automašīna pārbrauktu pāri “gulošam policistam”…Nelaime veikala stāvlaukumā 3
1 stunda
LA
LA.LV
Kokteilis
““tvitera” tiesai nevajag patiesību, bet vajag vainīgo!” Strūbergs komentē pret viņu vērstos apvainojumus vardarbībā pret sievu 4
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgas domei prasa atmaksāt 4.maijā iekasēto maksu par braukšanu sabiedriskajā transportā 6
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
VIDEO. “Bērni leca pa logu no trešā stāva!” Krievijā evakuē skolu, kur apšaudē nogalināti 11 cilvēki 12
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Igaunijā drīkstēs darboties ēdināšanas iestādes iekštelpās, teātri un kinoteātri; atsāksies klātienes mācības 5
3 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
“Lielāks haoss Latvijā nav redzēts kopš kolhozu dibināšanas laikiem!” Apinis par vakcināciju, nelīdzestību un nocebo 117
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Ir vecāki, kuri samaksā ārstam naudu, lai vakcīnu dur spilvenā, ne bērnam rokā,” Ēķis par tiem, kuri visam saka “nē” 84
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvijā atgriezīsies gaisa masa, kas mums lika salt maija sākumā!” Bricis par laiku šonedēļ 13
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Nesagaidot pēdējo mirkli, kad ir patiešām slikti!” Pavļuts par gatavību “D+ konceptam” un stingrākiem ierobežojumiem 158
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man jau bija grūti līdz veikalam aiziet… Un nav jau 80 gadi”: mūziķis Andris Brīnums atklāj, kā viņam ar sievu izdevies notievēt 6
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO, VIDEO: Unikāli kadri! Skujenes apkaimē atklāts vilku midzenis 36
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kāpēc krievu tautības cilvēki, dzīvojot Latvijā, tā arī nav iemācījušies runāt latviski? Skaidro Miroslavs Mitrofanovs 186
1 diena
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Juris Lorencs: Situācija ir nopietna… Ja nerīkosimies, nākotnē mūs gaida “pilsoņu karš”, haoss un nāve 35
1 diena
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: “Manu vectēvu, mežsargu, apolitisku un ticīgu cilvēku, jau karam beidzoties kartupeļu stādīšanas laikā sašāva kā sietu… “ 83
1 diena
Uldis Šmits
Ziņas
Uldis Šmits: Jāšaubās, vai labticīgā Merkele un lādzīgais Obama var dot Baidenam tos noderīgākos padomus attiecībās ar Krieviju
20:05
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Vakcīnas apņem lielas naudas smaka, bet kur nauda, tur arī negodīgums 5
19:05
DK
Daina Krūmiņa
Ziņas
Pēkšņs trieciens un sajūta, it kā automašīna pārbrauktu pāri “gulošam policistam”…Nelaime veikala stāvlaukumā 3
18:50