Uzpucē mazo! Lieliskie pašmāju bērnu apģērbu zīmoli 0

Prieks, ka pircēji atgriežas

Modes mākslinieki uzskata, ka bērnu mode Latvijā ir piedzimusi gluži nesen un tagad piedzīvo pirmos soļus savā attīstībā. Priecē, ka daudzus Latvijas zīmolus ir pamanījuši ārzemēs, kā arī iecienījuši vietējie pircēji. Šeit tapušie apģērbi mazuļiem un vecākiem bērniem visbiežāk atšķiras ar individuālu dizainu un teicamu kvalitāti. Par to, kā dzimst idejas jaunām kolekcijām, kur smelties iedvesmu, jautājām triju pašmāju zīmolu “Hebe”, “Aristrocrat Kids” un “Paade Mode” radītājām. Un kā jūs pucējat savus bērnus?

LA
LA.LV
Veselam
“Tas ir īpatnējs stāvoklis!” Rācenis par asins recekļu simptomiem pēc vakcinācijas un to, cik šādi gadījumi varētu būt Latvijā 97
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Elīna Gluzunova soctīklos ievieto jutekliskus foto pēc krūšu operācijas: fani metas kritizēt, bet vīrieši lūdz pēc papildus bildēm 33
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinācijas birojs tiks likvidēts!” Deputāts Riekstiņš par to, kas bija aplami un vai šādu biroju vispār vajadzēja 64
12 stundas
Lasīt citas ziņas

Zīmola “Hebe” radītāja Inga Blumberga stāsta, ka par Latvijā dzīvojošo vecāku attieksmi pret bērnu apģērbu viņai ir divējādi novērojumi. – Dažiem ir ļoti svarīgi, lai apģērbs būtu kvalitatīvs un šūts no labiem, dabiskiem materiāliem. Citiem ir pārliecība, ka bērniņi aug ļoti ātri, un viņi nav gatavi daudz investēt apģērbā. Vecāki pievērš uzmanību galvenokārt kvalitātei, funkcionalitātei un, protams, arī cenai. Mēs priecājamies, ka cilvēki, vienreiz iegādājoties “Hebe” apģērbu, atkal atgriežas pie mums. Bieži dzirdam, ka mūsu apģērbs kalpo pat vairākām paaudzēm.

Kā top “Hebe” apģērbs? Vispirms tiek izdomāta kolekcijas tēma, tālāk izvēlas krāsas, strādā pie apdrukām, kas ir šā zīmola specifika, un tikai tad top paši modeļi. Viss tiek darīts ar domu, lai kolekcija spētu konkurēt ar ārzemju zīmoliem. Lai izveidotu veiksmīgu kolekciju, ļoti nozīmīgs ir pircēju viedoklis, un tas vienmēr tiek uzklausīts. Visi “Hebe” apģērbi tiek ražoti Latvijā, un uzņēmums nesen Rīgā ir atvēris šūšanas cehu.

Mode bez brīvdienām

CITI ŠOBRĪD LASA

Zīmola “Aristrocrat Kids” autore Dace Zvirbule atzīst, ka tā tapšana bijusi vairāku apstākļu, sapņu un vēlmju sakritība.

– Kad piedzima mana mazā dūda, viņa deva iespēju virzīt šos sapņus tieši bērnu modes virzienā, – stāsta Dace un piebilst, ka Latvijā pircēji ir ļoti izvēlīgi. Prot novērtēt labu kvalitāti, gaumīgu un ilgtspējīgu produktu. Pēc viņas novērojumiem, vecākiem svarīgi ir tas, vai apģērbs ir viegli kopjams, ērti valkājams, vai patiks pašam bērnam. Protams, vērā tiek ņemta arī cenas un kvalitātes savstarpējā attiecība. Tie ir pircēji, kuri grib atšķirties no pārējiem, dāvāt bērniem iespēju būt daļai no pasakas.

– “Aristrocrat Kids” dizains top nemitīgā procesā. Brīdī, kad esmu noķērusi sajūtu par jauno kolekciju, sākam to ietērpt attiecīgajās krāsās, faktūrās un formās, bet paralēli jau ir jūtamas nākamās kolekcijas vēsmas. Tas ir mehānisms, kam netiek dotas brīvdienas. Tā ir mūsu pasaka, kas ar katru kolekciju atver jaunu nodaļu – jaunu stāstu, – stāsta Dace. “Aristrocrat Kids” veido ilgtspējīgu dizainu, tāpēc neseko īstermiņa modes tendencēm.

Galvenais ir bērns

Linda Raituma, kam pieder zīmols “Paade Mode”, bērnu apģērbu ražošanas biznesam pievērsās, gaidot savu otro bērniņu. Sākumā kolekcijas radīja dizaineri, bet tagad šai nodarbei pievērsusies pati Linda, un jau ir radītas pirmās trīs apģērbu kolekcijas.

– Iedvesmu kolekcijām vienmēr esmu atradusi Latvijas dabā, kultūrvēsturiskajā mantojumā, taču tas nenozīmē, ka šeit liekama vienādības zīme ar tautisko. Dabā ir fantastiskas krāsu spēles, faktūras. Kombinējot dažādas tehnikas, var panākt unikālu rezultātu. Mūsu moto – svarīga ir bērna personība, viņa labsajūta, panākumi, ne tik daudz ārējais izskats. Tāpēc mūsu apģērbi drīzāk papildina mazo personību, nevis dominē pār to. Mums patiktu, ja par “Paade Mode” apģērbā tērptu bērnu teiktu, skat, kāds džentlmenis, kāds laimīgs bērns, nevis, cik tev rozā kleita, vai zem lielas, pārmērīgi kuplas vai spožas kleitas meklētu mazu, brīnišķīgu meitenīti, – stāsta Linda.

Apģērbs tiek veidots tā, lai to varētu nēsāt vairākas sezonas, lai ir bērnišķīgs un vienlaikus klasisks, mūsdienām aktuāls stils, lai arī pēc pieciem gadiem, uzvelkot to māsai vai brālim, būtu nevainojama kvalitāte un aktuāls dizains. “Paade Mode” apģērbi ir tā sauktā lēnā mode un pretstats masu produkcijai, jo tiek šūti, adīti individuāli, tie visi top Latvijā. Starptautiskos tirgos uzņēmuma koncepcija gūst ļoti lielus panākumus, un tieši dabiskais, individuālais tiek uzskatīts par lielu vērtību. – Kad starptautiskās izstādēs jautā, kā mēs varam panākt to, ka mūsu kolekcijā ir adītas jakas un izšūtas kleitas, atbildu, ka tas ir normāli, tā ir mūsu kultūras sastāvdaļa. Latvijā gandrīz katra mamma vai vecmāmiņa prot uzadīt jaku vai vismaz šalli.

Jāpucē abi − gan puika, gan meitene

Evija Stūrniece, Tomasa (3 gadi) un Sofijas (1,5 gadi) māmiņa: – Izvēloties bērniem apģērbu, vienmēr vērtēju, vai mazulis varēs brīvi kustēties, vai nesasvīdīs un vai apģērbs būs atbilstīgs sezonai. Kaut gan mazie jau paaugušies, galvenais kritērijs joprojām ir ērtums, lai gan meitai bikšu vietā reizēm izvēlos ne tik ērtu kleitu, jo gaume, tāpat kā sievišķība un vīrišķība, sapratne par stilu, veidojas jau kopš agras bērnības. Bērniem kļūstot lielākiem, aug arī prasības pret apģērba kvalitāti. Vēlos, lai pēc dažām mazgāšanas reizēm nezūd krāsa, lai materiāls neizdilst un nesaveļas.

Mūsu iecienītākie zīmoli ir “Benetton Colours”, “Marks & Spencer”, “Zara”, “Next”, “Carters”. Ir daži Portugāles ražotāji, kurus esam uzmeklējuši nelielos veikaliņos. Apģērbs ir oriģināls, nav masveida produkcija. Bērnu apģērbu visbiežāk pērkam internetā (“Viking Kids”, “Zuily”, “Zolando”). Reizēm tas notiek ceļojot, vai reizi gadā speciāli dodamies uz kādu no ārvalstīm iegādāties apģērbu.

No latviešu zīmoliem neko konkrētu nosaukt nevaru, taču ļoti patīk salons “Burleska”, dažkārt tur bērniem nopērku aksesuārus, piemēram, fantastiskas šallītes – lapsiņas. Ja vajag skaistu apģērbu svētkiem, pasūtu šuvējai.

Es uzskatu, ka jāpucē ir abi – gan puika, gan meitene. Ļauju bērniem pašiem izvēlēties no apģērbu klāsta, lai veidotu sapratni par to, kā viņi izskatās. No krāsām priekšroku dodu krāsainam, kolorītam apģērbam, bet ne pārāk izraibinātam, turklāt jāskatās, kas piestāv. Arī ikdienā uz bērnudārzu dodoties, bērniem uzģērbju kaut ko skaistu, bet tādu, lai būtu ērti – ļautu brīvi kustēties un netraucētu iešanai uz labierīcībām.

Izvēlos pārbaudītas vērtības

Dace Lauberte, Nikijas (8 gadi) un Markusa (6 gadi) mamma:

– Bērniem vajadzīgo apģērbu iedalu kategorijās – izklaidēm ārā, skolai, bērnudārzam, ikdienai, svētkiem. Man svarīga ir cena, tāpēc bieži iepērkos atlaižu laikā. Tāpat nozīme ir kvalitātei un tam, vai apģērbs ir ērts. Arī zīmols bieži vien izsaka daudz. Tādēļ varētu teikt, ka izvēlos pārbaudītas vērtības. No ārzemju zīmoliem esmu iecienījusi “Lindex”, “Zara”, “Huppa” un daudzu citu veikalos atrodamo zīmolu apģērbus, kas man un bērniem ļoti patīk, turklāt apmierina gan kvalitātes, gan ērtuma, gan cenas ziņā. Ikdienā meitai vispraktiskākās šķiet dažādas kleitiņas un sarafāni, arī svārki klasiskos toņos, kas noder gan ikdienā skolai, gan svētkiem. Dēlam visbiežāk pērkam džinsus, trikotāžas krekliņus, dažkārt arī vestītes. Pagaidām bērnu skapī nav latviešu modes mākslinieku radīto apģērbu, taču tas nav apzināti. Līdz šim, šķiet, nebiju tam pievērsusi vērību.

Jā, skopais maksā divreiz

Inga Melberga, Dārtas Jasmīnas (7 gadi) un Gustava Emīla (13 gadu) mamma
:

– Uzmanību pievēršu apģērba kvalitātei un ērtumam. Tas parasti nozīmē pievērst uzmanību arī zīmolam, jo tiem ir noteikta reputācija. Tālāk seko cena, kas, protams, attiecīgi korelē ar pārējiem aspektiem. Nozīme neapšaubāmi ir dizainam. Tas bieži vien ir vājais punkts… Taču, runājot par kvalitāti, piekrītu teicienam, ka skopais maksā divreiz, tāpēc labāk izvēlēties šķietami dārgāku, bet labāku apģērbu. Protams, labi, ja var prognozēt bērnu augšanas tempu un atlaižu laikā nopirkt virsapģērbu sezonai uz priekšu, jo šie apģērbi ir dārgākie. Neesmu no mammām, kas apskries pusi Rīgas, meklējot pāris eiro atšķirību. Virsdrēbes lielākoties pērku “Stockmann”, ziemai – sporta preču veikalos, “POP” arī, piemēram, termoveļu vai siltās cepures. Starpsezonām gan izvēlos lētākus variantus, piemēram, “Benetton”, “H & M”.

Cenšos iegādāties arī latviešu zīmolus, bet izvēle nav liela. Salīdzinot cenu un dizainu, līderis noteikti ir “Hebe”. Ļoti patīk “Paade Mode”, bet tā ir cita cenu kategorija, kaut gan saprotu, kāpēc tā ir. Tā kā Jasmīna ir bijusi modele vairākiem vietējiem zīmoliem, esam izmēģinājuši nēsāt gandrīz visu populārāko zīmolu apģērbu. Gribas paslavēt peldkostīmu zīmolu “Maio”, un ceru, ka šovasar atkal būs kaut kas interesants un kvalitatīvs. Latvieši nez kāpēc ražo apģērbus, kas paredzēti, lai uzpucētos. Ikdienas jeb funkcionālo apģērbu izvēle ir diezgan maza. Puišiem padsmitniekiem, var teikt, nav nekā…

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Kokteilis
BBC saņēmusi Lielbritānijas vēsturē lielāko sūdzību skaitu par princim Filipam veltītajām pārraidēm 4
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu karaliskajā ģimenē gaidāmas izmaiņas: kādā gadījumā princis Čārlzs varētu nekļūt par karali? 5
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Elīna Gluzunova soctīklos ievieto jutekliskus foto pēc krūšu operācijas: fani metas kritizēt, bet vīrieši lūdz pēc papildus bildēm 33
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Valsts eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga saņem vakcīnas pret Covid-19 otro devu 39
16 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Tas ir īpatnējs stāvoklis!” Rācenis par asins recekļu simptomiem pēc vakcinācijas un to, cik šādi gadījumi varētu būt Latvijā 97
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Elīna Gluzunova soctīklos ievieto jutekliskus foto pēc krūšu operācijas: fani metas kritizēt, bet vīrieši lūdz pēc papildus bildēm 33
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinācijas birojs tiks likvidēts!” Deputāts Riekstiņš par to, kas bija aplami un vai šādu biroju vispār vajadzēja 64
12 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Jautājums ir par farmaceitisko firmu “milžu cīņām”!” Profesors Kalviņš par atteikšanos vai neatteikšanos no vakcīnām blakņu dēļ 25
13 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī ir diena, kas no tevis prasīs lielu atdevi! Horoskopi 16.aprīlim
12 stundas
Lasīt citas ziņas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Mums jau tādu cūku kūti pārdeva!” – Magone taisnojas par bardaku un netīrību savas mājas pagalmā 44
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Leģendārais sportists Useins Bolts ieradies Rīgā 3
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Apdzīvo gandrīz visu planētu, ir nikni plēsēji, sastopami arī kanibāli: 7 interesanti fakti par bizbizmārītēm 1
19 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī ir diena, kas no tevis prasīs lielu atdevi! Horoskopi 16.aprīlim
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Aelita un Gastons
18 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Viss, ko tu esi ieplānojis šodien, nenotiks! Horoskopi 15.aprīlim
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinācijas birojs tiks likvidēts!” Deputāts Riekstiņš par to, kas bija aplami un vai šādu biroju vispār vajadzēja 64
12 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
VIDEO. Kaimiņi no elles? Jūrmalniece spiesta dzīvot atkritumu kalnos pašas sētā 2
7 stundas
LE
LETA
Kokteilis
BBC saņēmusi Lielbritānijas vēsturē lielāko sūdzību skaitu par princim Filipam veltītajām pārraidēm 4
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Nedēļas nogalē septiņu pilsētu vakcinācijas centros ar “AstraZeneca” varēs vakcinēties ikviens iedzīvotājs 37
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Liels šoks!” LFF prezidents Ļašenko par Bezzubova nežēlīgo slepkavību 11
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tarmo, uzdod jautājumu!” Parlamenta deputāts Igaunijā tiešsaistes sēdes laikā atrodas gultā, kūpina elektronisko pīpi un klausās skaļi mūziku 10
14 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Jautājums ir par farmaceitisko firmu “milžu cīņām”!” Profesors Kalviņš par atteikšanos vai neatteikšanos no vakcīnām blakņu dēļ 25
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Cik tūkstošus pagājušajā gadā dividendēs no “Infinity Coffe” saņēma Rīgas mērs Staķis? 14
14 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viena veida vakcīna uz mūžu? Vai cilvēks varēs revakcinēties ar citu Covid-19 vakcīnu, skaidro infektoloģe 28
22 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nav neiespējami, ka premjers varētu padzīt vēl vienu veselības ministru.” Politologs skaidro, ar ko riskē Pavļuts 60
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pusgads bez taustāmiem rezultātiem: vai Pāvela Rebenoka slepkavība tā arī paliks neatklāta? Atbild Ralfs Nemiro 15
18 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Uzbrukumā futbola aģentam izmantotā automašīna atrasta sadedzināta Mežaparkā 27
20 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Kur, jūsuprāt, valstij ņemt papildu naudu, lai palielinātu algas mediķiem, skolotājiem, policistiem? 25
19 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Skapis nav atmiņu klade: 7 padomi, kā ieviest kārtību
15 stundas
MA
Māris Antonevičs
Stāsti
“Nenoliegšu, reizēm vajadzīga drosme…” IDB priekšnieks par amatpersonu noziegumiem, politisko spiedienu, policijas vardarbības problēmu 12
22 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. Kurš turpmāk vadīs „Preses klubu”? Saruna ar Aivi Ceriņu 47
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Markus Riva Havaju salās nofotografējas džungļos, bet attēlā visa uzmanība pievērsta viņa kājām 32
1 diena
SK
Skaties.lv
Stāsti
“Dvēsele teica, ka nevajag šeit dzīvot!” Postošs ugunsgrēks laupa vairākiem cilvēkiem mājas
23:09
SK
Skaties.lv
Stāsti
VIDEO. Kaimiņi no elles? Jūrmalniece spiesta dzīvot atkritumu kalnos pašas sētā 2
22:13
IE
Ināra Egle
Ziņas
Jaunais Augšdaugavas novads: kuriem būs jāsadzīvo, starp kuriem paredzama sāncensība
21:00