Jūrmalā, Lašu ielā 1a, Krievijas, Ukrainas, Uzbekistānas, Gruzijas un Afganistānas pilsoņi jau nopirkuši 29 dzīvokļus.
Jūrmalā, Lašu ielā 1a, Krievijas, Ukrainas, Uzbekistānas, Gruzijas un Afganistānas pilsoņi jau nopirkuši 29 dzīvokļus.
Foto – Valdis Semjonovs

Uzturēšanās atļaujas – īslaicīgs ielāps 14

Lielākie nekustamo īpašumu tirdzniecības starpnieki, supergrezno savrupnamu būvētāji Jūrmalā un Rīgas pievārtē skaļi vaimanā par pērn Saeimā pieņemtajiem termiņuzturēšanās atļauju saņemšanas ierobežojumiem. Visskaļāk – par ārzemniekiem paaugstināto “slieksni” viena nekustamā īpašuma iegādei Latvijā, kas kopš pagājušā gada septembra ir noteikta 250 000 eiro apmērā agrāko 142 300 eiro vietā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lasīt citas ziņas

Statistika rāda, ka kopš pagājušā gada 1. septembrī pieņemtajiem imigrācijas likuma grozījumiem atļauju pieprasītāju skaits strauji nokrities. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, 2014. gada augustā Jūrmalā bijuši 73 atļauju pieprasījumi, septembrī – 41, bet decembrī – 24. Līdzīga aina arī Rīgā – pērn jūlijā 143 pieteikumi, augustā – 128, bet septembrī – vien 40. Bizness neiet, lielā peļņa aiziet gar degunu, tāpēc jādabū atpakaļ vecā kārtība. Atļauju biznesmeņi satraukti arī par nodomu pārtraukt šo atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, kuri, kā zināms, līdz šim Latvijā bijuši vislielākie nekustamo īpašumu pircēji. Jūrmalā, Lašu ielā 1a (attēlā), Krievijas, Ukrainas, Uzbekistānas, Gruzijas un Afganistānas pilsoņi jau nopirkuši 29 dzīvokļus.

Pēc atļauju biznesmeņu domām, ārzemnieku ieguldītā nauda nekustamos īpašumos apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām esot tā, kas mums ļāvusi izķepuroties no ekonomiskās krīzes un kas labi “sildot” ekonomiku pašlaik.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.