Kokteilis
Mīli

Uzzini, kādēļ vīrieši pārtrauc attiecības neko nepaskaidrojot0

Foto: Unsplash

Civilizētā pasaulē ir pieņemts par attiecībām runāt un, starp citu, „runāšana” šajā gadījumā nav sinonīms „smadzeņu skalošanai”. Pārrunājot savas attiecības, vērtības, vēlmes un vajadzības, mēs tieši otrādi – spējam uz attiecībām paraudzīties pavisam citām acīm. Turklāt šādi mēs varam izvairīties no virknes nevajadzīgu pārdzīvojumu un problēmu, kas rodas no nesapratnes un šo „dvēseļu sarunu” trūkuma dēļ.
Protams, arī starp sievietēm ir tādas, kuras mīl pazust, neko nepaskaidrojot. Bet parasti tas nozīmē, ka viņai tiešām viss ir līdz kaklam un attiecību skaidrošanai pat nav spēka. Tomēr lielākoties „vienkārši aiziet” – ir pāri sievietes spēkiem. Parasti mums vajag parunāties, apspriesties, noskaidrot, aizcirst durvis un atkal atgriezties, lai sarunu pabeigtu. Tāda ir mūsu sievišķā būtība.
Bet ko vīrietis? Vīrieši bieži aiziet vēsā angļu mierā, atstājot mūs pilnīgā neziņā un ar virkni minējumiem, tostarp – vai viņš ir pārstājis mani mīlēt? Varbūt aizkavējies darbā? Varbūt nelaimes gadījums un atmiņas zudums? Bet aplūkosim dažus tipiskākos pazušanas scenārijus.

Foto: Unsplash

Tavs vīrietis ir „neverbālis”. Viņam ir smagi un grūti ar tevi skaidroties, tādēļ viņš dod priekšroku vienkārši aiziet. Kurš gan ir teicis, ka „īstam vīrietim” ir jāklusē, bet attiecību skaidrošana ir sieviešu ziņā? Kuri ir pasaulē labākie pārrunu vedēji? Kuri ir vislabākie diplomāti? Jā, vīrieši, tie esat jūs! Tad kādēļ gan ir jāslēpjas zem „neverbāla” maskas. Realitātē zem tik ērtā „neverbālisma” vīrieši var slēpt veselu buķeti: no sliktas audzināšanas līdz pat psihiskiem traucējumiem. Visbiežāk bez paskaidrošanas aiziet tie vīrieši, kuru anamnēzē ir vēlme manipulēt ar partneri, emocionāls vēsums, infantilisms un vienkārši banālas bailes.
Emocionāls vēss, nepieejams vīrietis var pat pilnībā nesaprast, kādas sāpes viņš nodara ar savu rīcību. Visdrīzāk viņš nesaprata tavas jūtas, esot attiecībās, un vēl jo vairāk viņam viss ir vienalga pēc attiecību beigām. Tu, protams, vari „panākt, sasiet un parunāt”. Tikai diez vai tev izdosies no viņa panākt to emocionālo reakciju, kas ka tev tik ļoti trūkst. Visdrīzāk viņš atslēgs telefonu un pārstās atbildēt uz īsziņām.

Foto: Unsplash

Vīrietis-manipulators „aiziet nekurienē”, atstājot tev cerību, ka viņš var kuru katru brīdi atgriezties. Un tu esi kā zivs uz āķa – it kā vēl dzīva un it kā jau beigta. Viņš tevi nepiebeidz līdz galam – viņam ir cits mērķis. Pamokoties tev ir „jāapdomājas” un „jāsaprot”. Kas tieši jāsaprot un par ko jāapdomājas – ir atkarīgs no konkrētajām attiecībām. Bet shēma vienmēr ir vienāda – turēt tevi neziņā pēc iespējas ilgāk. Viņš neatslēgs telefonu, bet demonstratīvi „atsitīs” tavus zvanus Viņš var parādīt savu „aizvainojumu” dažādos veidos, dot tev cerību uz attiecību turpinājumu un vienlaikus tev sagādājot emocionālas ciešanas. Dažām sievietēm izdodas veiksmīgi pārvarēt šādu partnera uzvedību. Viņas noraujas no āķa un lai gan ne bez zaudējumiem, tomēr spēj turpināt dzīvot tālāk. Tomēr lielākoties šādu vīriešu-manipulatoru rīcības sekas ir skumjākas: vai nu sieviete neiztur un sāk zvanīt, skriet, iztaujāt un pierunāt, vai arī ieslēdzas mājās un gauži raud spilvenā. Manipulators tajā pašā laikā ieslēdz sev vien zināmu taimeri un kad sieviete ir novesta līdz zināmai kondīcijai, atgriežas, paaugstinot savu vērtību attiecībās līdz viņam vēlamajam līmenim. Ilgstoši tā rīkoties nevar, lai gan ir sievietes, kuras gadu gadiem ir gatavas ciest šādus amerikāņu kalniņus it kā mīlestības un attiecību dēļ. Ja tu to vēl neesi sapratusi – tā nav mīlestība.
Infantils vīrietis aiziet klusēdams, jo viņš citādāk nemāk. Viņam nav, ko teikt. Labākajā gadījumā viņa vietā to izdarīs viņa māte. Pats vīrietis, neatkarīgi no vecuma, tā arī nav iemācījies formulēt savas bailes un vajadzības. Viņš pat nav spējīgs atpazīt paša jūtas un emocijas, nemaz nerunājot par to, lai ņemtu vērā un cienītu tavs. Vai tev tāds patiesi ir vajadzīgs?

Foto: Unsplash

Vīrietis-gļēvulis dod priekšroku paslēpt galvu smiltīs un neko nepaskaidrot. Tikai visticamāk tavā mājoklī smilšu nav, tāpēc pieklājības pēc pāris reizes pasitot galvu pret laminātu, šī tipa vīrietis stiedz pamest telpas. Iemesls ir banāls – viņam ir bail. Bail no tās atbildības, ko tu viņam uzliec. Bail no tavas veiksmes vai spiediena. Bail no tām gaidām, kuras tu izsaki, saucot tos par „nākotnes sapņiem”. Citiem vārdiem sakot, viņš nav gatavs šīm attiecībām, bet varbūt arī attiecībām vispār. Gļēvulis – tas nav apvainojums. Tā ir diagnoze. Uz jautājumu, „kāpēc viņš ir tāds”, droši vien vislabāk atbildēs speciālists. Ja tu vēlies „tikt skaidrībā un pāraudzināt” – uz priekšu. Vīrietis-gļēvulis ir labāks nekā vīrietis-manipulators un produktīvāks nekā vīrietis-bērns. Tikai vai tu varēsi būt pārliecināta, ka atbildīgajā brīdī tā vieta, lai rīkotos, tavs partneris atkal nesāks meklēt smiltis?
Un visbeidzot eksistē arī vienkārši „slikti audzināts vīrietis”. Parasti tādi reti paši aiziet bez skaļa skandāla. Be ja tā ir noticis, pasakies savam sargeņģelim un nomaini slēdzenes.
Tipi un iemesli var būt daudz. Tomēr jāņem vērā, ka attiecības, kuras beidzas vai tiek pārtrauktas šādā veidā – tās nav veselīgas attiecības. Tas nav partneris, kurš tev sniegs laimi un liks tev justies mīlētai un pasargātai.
Ja attiecības tev nesniedz laimi, tās nav tā vērtas, lai pie tām turētos. Pašapmāns un ilūzijas, bailes no vientulības un nākotnes – tas viss spēj ietekmēt mūsu apziņu. Mēs sākam iekrampēties cilvēkā, kurš, kā mums liekas, var izmainīt mūsu dzīvi.
Patiesībā izmainīt savu dzīvi varam tikai mēs pašas. Un jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo mums paliks vairāk iespēju atrast īstu laimi.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
“Jā, Covid-19 ir bīstams, bet tas ir pārspīlēts,” uzskata Apinis 40
12 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Tas ir rets notikums!” Otrdien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Makrons kopā ar kundzi Brižitu
6 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Uhaņā saražotais draņķis ir izrādījies no aplam izturīga materiāla taisīts.” Egila Līcīša feļetons 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Kāpēc lai es kaut ko tādu ēstu?” Skolēni izbrāķē savdabīgās brīvpusdienu pārtikas pakas 1
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Nepamodās no narkozes: zobārsta krēslā nomirst deviņus gadus veca meitenīte 3
9 stundas