Foto: Bundedsarchiv.de

Vācijā izsolē pārdos Hitlera akvareļus 0

Vairāk nekā 30 gleznas un zīmējumi ar parakstu “A. Hitler” vai attiecīgu monogrammu, kas tiek uzskatīti par nacistu diktatora Ādolfa Hitlera darinātiem mākslas darbiem, sestdien tiks pārdoti izsolē Nirnbergā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Šie darbi, starp kuriem ir gan akvareļi ar pastorālām ainām, gan kailu sieviešu skices, tiks pārdoti Nirnbergas izsoļu namā “Weidler”. Par to informē šī izsoļu nama vietne, kas sava izsoļu kataloga beigās ietvērusi Hitlera darbu “īpašu izsoli”.

Izsolē piedāvātajos darbos ir pārstāvēti dažādi stili un materiāli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar katalogu šie mākslas darbi saņemti no privātīpašniekiem Austrijā vai citur Eiropā, bet pirms tam piederējuši slaveniem trešā reiha māksliniekiem vai kolekcionāru mantiniekiem.

Vietējā laikraksta “Nuernberger Nachrichten” ziņā par šo izsoli pieminēts, ka sākumcenas ir robežās no 130 eiro par ogles skici “Veinbergas klosteris” līdz 45 000 eiro par akvareli “Ortschaft an Vorgebirgssee”, kur redzams ciems pie kalnu ezera.

Hitlers jaunībā mēģināja kļūt par studentu Vīnes Mākslas akadēmijā, bet tika atraidīts talanta trūkuma dēļ. Viņš tomēr turpināja gleznot un kopēja ainavas no pastkartēm, ko pēc tam pārdeva tūristiem.

Izsole Nirnbergā tiek rīkota divas nedēļas pēc tam, kad Vācijas policija konfiscēja izsolei Berlīnē paredzētus trīs akvareļus, kas tika uzdoti par Hitlera darbiem, apgalvojot, ka tie ir viltojumi. Ar 1910. un 1911.gadu datētās Alpu un Reinas ainavas bija ar parakstu “A.Hitler”, un tos piedāvāja izsoļu nams “Kloss”.

2015.gadā rīkotas Hitlera akvareļu izstādes ienākumi bija ap 400 000 eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.