Vai atjaunot veco rozi? 0

“Dārzā aug stīgotājroze ‘Flammentanz’, kas ieaudzēta no sakņu atvases pirms 25 gadiem. Katru gadu izgriežu vecos, nobrūnējušos dzinumus. Pirms dažiem gadiem gribēju atdalīt stādiņu, bet tas izdevās tikai ar cirvi un zāģi. Pēdējā gadā roze vairs nav tik kupla, varbūt to vajag atjaunot?” ANNA SAULKRASTOS

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Rundāles pils rožu dārza saimniece Dainuvīte Brūvere skaidro: ja rozes virszemes daļa ir veselīga, zied un zaļo, arī ar saknēm viss ir kārtībā un lielais sakņu celms rozei netraucē. Tomēr, ilgi augot vienā vietā, augsne ir noplicināta, to derētu daļēji nomainīt. To dara no septembra vidus līdz oktobra vidum, kad intensīvā augšana beigusies. Ap saknēm uzmanīgi atrok zemi apmēram 30 cm dziļumā (vai dziļāk) un 30 cm platumā. Grāvītī ieber kompostu. Var likt arī satrūdējušus kūtsmēslus, bet jāraugās, lai tie nesaskartos ar saknēm un neapdedzinātu tās.

Ja roze ir panīkusi un tās vietā nolemts stādīt jaunu, arī to vislabāk darīt septembrī vai oktobra pirmajā pusē. Rozes ieteicams stādīt rudenī, kad laiks vēss un augsnē pietiek mitruma. Vietā, kur augusi vecā roze, izrok vismaz 80 cm dziļu bedri, to piepilda ar svaigu, auglīgu augsni un stāda jauno rozi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.