Vai Dievs var piedot tiem, kas nogalina nevainīgus cilvēkus? Atbildi mēģina sniegt Stankevičs 336

Vai Dievs var piedot tiem, kas nogalina nevainīgus cilvēkus? Šo jautājumu noteikti sev un citiem ir uzdevis ne viens vien cilvēks, skatot kara šausmas, kas notiek Ukrainā. Šo jautājumu TV24 raidījumā “Nedēļa. Post Scriptum” uzdevām arī Zbigņevam Stankevičam, Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskapam, metropolītam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Viņš teica, ka šajā aspektā ir divas atbildes. Viena vēsts ir slikta. Tā ir – nav iespējams mīlēt savu ienaidnieku, nav iespējams ar saviem spēkiem vien, no sevis paša to cilvēks nevar noģenerēt.

Savukārt labā vēsts, kā saka Stankevičs, ir tā, ka, ja mēs atveramies dievišķai klātbūtnei mūsu dzīvēs, tad mūsos ienāk gara spēks un enerģija, šī pārdabiskā realitāte mūs piepilda un parādās jauna jauda, atspēriens un kapacitāte piedot saviem pāridarītājiem, neieslēdzot viņus mūsu domu negatīvajā čaumalā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Metropolīts skaidro, ka nepiedodot mēs darām pāri ne tikai pārdidarītājam, bet visvairāk paši sev. Nēsājot sevī aizvainojumu un nepiedošanu, mēs sevi ieslēdzam tādā kā cietumā. Savukārt piedošana ir kā atbrīvošanās no negatīviskmu, atstājot atbildību pāridarītājam.

Stankevičs apstiprina, ka Dievs var piedot nevainīgu cilvēku slepkavību, ja cilvēks nožēlo. Nosacījums – patiesa nožēla.

Tie kas tic spēkam, kas piecēla Jēzu no miroņiem, tie zina, ka šis spēks atstāj arī cerību nospiedumu mūsu sirdīs, kas pilnas naida, rūgtuma, nepiedošanas un bezjēdzīgas sajūtas, un tad mēs sākam apzināties, ka tam saistība nav tikai ar mums, bet ar visu pasauli. Tā Stankevičs.

Bučas pilsēta pēc Krievijas armijas iebrukuma (brīdinām, ka fotogrāfijās redzami nepatīkami skati)
Šausmas, bēdas un šoks - cilvēku emocijas pēc Krievijas raķetes trieciena Dņipro deviņstāvu namā
Kara gads Ukrainā
Ukrainas atbalsta pasākums pie Brīvības pieminekļa

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.