Publicitātes foto

Vai ir iespējams būvdarbus paveikt bez profesionāļa palīdzības? Atbild eksperts 0

Interneta veikals 220.lv sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Norstat Latvija” noskaidrojis, ka pēdējo piecu gadu laikā remontdarbus ir veikuši 68% Latvijas iedzīvotāju, kas nozīmē, ka mājokļa labiekārtošana, nelieli remonta darbi vai renovācija, ir Latvijas iedzīvotāju darāmo darbu sarakstā.

Reklāma
Reklāma
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
“Gustavo ir bīstams narciss, bet Rutulis un Patrisha tērētas marionetes!” Ainārs Mielavs velta skarbus vārdus radošajiem kolēģiem 2
TV24
“Te gan cilvēks ir fantastisks! Nu ir pamodies no letarģiska miega!” Jaunups sašutis par Levita viedokli jautājumā par LTV priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā
Lasīt citas ziņas

Analizējot iedzīvotāju paradumus, celtniecības eksperts Dainis Liepa skaidro, kādus mājokļa labiekārtošanas darbus nav ieteicams veikt bez profesionāļa palīdzības un kad tos labāk realizēt.

Aptaujas dati liecina – 36% Latvijas iedzīvotāju remontu savās dzīvesvietās ir veikuši šogad vai pērn, bet 16% plāno to darīt nākamgad.

CITI ŠOBRĪD LASA
Nereti šķiet, ka daudzi remonta darbi ir paveicami bez profesionāļa palīdzības, tomēr tā vis nav.

Celtniecības eksperts Dainis Liepa norāda, ka remontdarbus vajadzētu sākt ar to plānošanu. Svarīgi ir apzināties vai remontdarbu procesā pietiks ar vienkāršu kosmētisko remontu, vai būs nepieciešams sarežģītāks remonts.

Viņaprāt, vienkāršus remontdarbus, piemēram, tapešu nomaiņu, sienu krāsošanu, grīdas seguma ieklāšanu, var veikt pašu spēkiem. Vienlaikus pirms remontdarbu veikšanas ir būtiski apzināties, kādus darbus nav ieteicams veikt bez profesionāļu palīdzības.

Stāsta D. Liepa: “Tie noteikti ir visi celtniecības darbi, kas ir saistīti ar mājas nesošo konstrukciju pārbūvi, piemēram, siju, nesošo starpsienu, demontāžu vai pārnešanu. Tāpat speciālists jāpiesaista darbiem, kuru veikšanai nepieciešamas specifiskas zināšanas un jāievēro īpaši drošības pasākumi, piemēram, elektroinstalāciju un siltuma apgādes mezglu maiņa, santehnikas uzstādīšana u.tml. Šādos gadījumos noteikti jākonsultējas ar profesionāli, jo pretējā gadījumā tas var būt ne tikai nedroši, bet arī radīt dubultas izmaksas. Pieļauto kļūdu rezultātā, tiks pazaudēts ne vien laiks un nauda, bet arī izlietotie materiāli.”

Celtniecības eksperts atzīst, ka pavasaris un vasara ir vispopulārākās sezonas mājas labiekārtošanas darbu veikšanai, tomēr labākais laiks, kad projektu sākt vismaz ar materiālu sagādi ir tad, kad tiem ir zemākas cenas.

Piemēram, loga nomaiņa ir ieteicama vasarā, tomēr savlaicīga plānošana var palīdzēt ietaupīt budžetu, izmantojot izpārdošanas laiku, kā arī periodu, kad ražotājiem nav tik liela noslodze.

Efektīvs remonts ir īstenojams, ja tiek izmantoti ne vien kvalitatīvi celtniecības materiāli, bet arī dažādi atbilstoši piederumi un darba rīki kā, piemēram, elektriskie urbji.

Reklāma
Reklāma

Novērots, ka mājokļa remontdarbiem un labiekārtošanai vajadzīgais aprīkojums aizvien biežāk tiek sagādāts, iepērkoties interneta veikalā, tādā veidā ietaupot finanšu līdzekļus un laiku.

Informē 220.lv izpilddirektors Raimondas Žilēnas: “Šo gadu laikā ir redzama strauja iedzīvotāju paradumu maiņa attiecībā uz iepirkšanos internetā. Pārmaiņas ir likumsakarīgas – ir audzis gan e-komercijas serviss, gan arī pircēju izpratne. Pircēji apzinās, ka internetā ir plašāks preču sortiments un viss ir pieejams vienuviet. Piemēram, ja sākotnēji tiek iegādāti materiāli remontam, vēlāk klienti atgriežas, lai turpinātu pirkumus mājas labiekārtošanai, kas visbiežāk ir jaunu mēbeļu un interjera dekoru sagāde. Turklāt atšķirībā no klātienes veikaliem, kur pamatā tiek piedāvātas sezonālās preces, interneta veikalā tiek pārdodas preces visa gada garumā.”

Būtiska ietekme uz celtniecības darbu procesu ir arī laikapstākļiem, jo īpaši, ja plānots veikt ēkas ārējās apdares darbus vai iekšdarbus vēl neapdzīvotā un neapkurinātā telpā.

Turpina D. Liepa: “Laiks, kad uzsākt būvdarbus ir atkarīgs no to specifikas. Piemēram, ja plānoti betonēšanas darbi, tad faktors, kas var ietekmēt procesus, ir sals. Cementēšanai ir jāievēro atbilstoša temperatūra un tā nedrīkst būt zemāka par +5 grādiem. Ja gaisa temperatūra ir zemāka, cementam ir jāpievieno speciāla piedeva, lai masa varētu sacietēt arī zemā temperatūrā. Pretējā gadījumā cements nevis sacietē, bet sasalst.”

Savukārt fasāžu atjaunošanai ieteicamais laiks ir no maija līdz septembrim, jo materiāliem ir jānožūst dabiskā ātrumā, kad gaisa temperatūra ir mērena.

Piemēram, siltumizolācijas plātņu līme, kas ir viens no būtiskākajiem elementiem fasādes veidošanā, var atdalīties no sienas, ja darbi tiek veikti, kad gaisa temperatūra ārā ir tuvu nullei vai zem tās. Rezultātā fasāde var atdalīties no mājas sienas pavisam.

Stāstot, cik bieži ir nepieciešams veikt kosmētisko remontu vai renovāciju, celtniecības eksperts atklāj, ka tas lielā mērā ir atkarīgs no tā, cik kvalitatīvi ir veikti pamatu izbūves un ārējās apdares darbi.

Pirmās pazīmes, kas liecina par bojājumiem, ir plaisas, mitrums, pelējums, un tās visbiežāk rodas nepareizu pamatu un ārējās apdares izbūvē.

“Ja pamati ir izveidoti pareizi, māja kalpos ilgi, bet, ja būvdarbu laikā ir pieļautas kaut nelielas kļūdas, veidosies bojājumi. Protams, ne vienmēr plaisas liecina par bojājumu tuvošanos. Piemēram, koka karkasa mājām, mikroplaisu veidošanās nav nekas neparasts, tāpēc cilvēki bieži vien uz sienām izvēlas līmēt tapetes, jo tad mikroplaisas netiek pamanītas, turpretim krāsotām sienām tās var parādīties diezgan ātri, kā rezultātā var gadīties, ka kosmētiskais remonts ir jātaisa jau pēc neilga laika,” norāda D. Liepa.

220.lv un Norstat Latvija veiktajā aptaujā šī gada vasarā piedalījās 1007 respondenti no visas Latvijas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.