Foto: Zene Bitere/Ieva Leiniša/LETA

Vai karš Ukrainā ir racionāls? Diskutē Viņķele un Zariņš 0

“Es īsti nevaru saprast, kas tad tas iemesls ir…” TV24 raidījumā “Preses klubs”, runājot par kara racionalitāti, izteicās Ilze Viņķele, bijusī veselības ministre un labklājības ministre.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

“Ģeopolitika ir ļoti racionāla – tur nav labā, nav ļaunā, nav morāles, vienkārši sauss aprēķins,” Ivars Zariņš, politiķis, partijas “Saskaņa” valdes loceklis, viņai skaidro.

Tomēr Viņķele iebilst, ka šis ir ģeopolitisks karš, kurā nav nekādas racionalitātes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paskaidrojot savu domu, Zariņš pauž viedokli, ka no ģeopolitikas loģikas racionāli ir labāk uzsākt karu svešā valstī, nevis pieļaut savējā.

Viņķele savukārt uzsver, ka “te zināmā mērā nav vairs pustoņi un te nav vairs interpretācijas. Jo tas, ko Ivars saka, daļēji atspoguļo daļas cilvēku skaidrojumu – jā, protams, Putins ir vainīgs, un tad nāk lielais BET, kas principā attaisno Putinu, jo citi ir vainīgi, jo, redz, Putinam bija jāspēlē, kaut kādu līdzsvaru kāds grasījās izjaukt, kāds grasījās izvietot ieročus Ukrainā, lai uzbruktu Krievijai…”

Viņa nesaprot – tas ir iemesls, kāpēc Putins sāka karu, un tas ir pat daļēji attaisnojami?

Diskusijas noslēgumā Zariņš norādīja, ka ar saviem izteikumiem mēģinājis skaidrot Krievijas pozīciju, kā viņi to redz un kāpēc, viņaprāt, Krievija neapstāsies. “Tā nav mana pozīcija, Ilze,” viņš uzsver.

SAISTĪTIE RAKSTI