Foto: LETA

Vai Krievija var atstāt Latviju bez elektrības? “Atmaskots” podkāsta 20. epizode 27

Māris Antonevičs

Baltijas valstis esot nepieciešams “denacificēt”, taču “jāsāk nevis ar speciālo militāro operāciju kā Ukrainā”, bet citām metodēm. Vislabāk – atstājot baltiešus bez siltuma un gaismas, pie skaliem un svecēm kā agrākos laikos…

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

Šādi paziņojumi Kremļa propagandas medijos kopš septembra beigām parādās arvien biežāk, uzsverot – Krievija ir spējīga atstāt Latviju, Igauniju un Lietuvu bez elektrības “ar vienu pogas spiedienu”.

Vai tā ir taisnība? Īsā atbilde – jā, taču ne ilgi, jo mēs tam esam gatavojušies.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Atmaskots” podkāstā situāciju sīkāk skaidro Latvijas Banka padomnieks enerģētikas un klimata politikas jautājumos, Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēks Dzinatrs Jaunzems.

Šajā ierakstā arī par to, vai iedzīvotājiem būtu nepieciešams pašiem savā mājsaimniecībā iegādāties ģeneratoru, ko daži jau izdarījuši vai plāno darīt, vai veikt kādus citus pasākumus.

Tāpat eksperta ieskats, kāda ir kopējā situācija enerģētikas jomā Eiropā pirms gaidāmās ziemas un, vai tiešām ir tik dramatiski kā to savos publicitātes materiālos mēģina pasniegt vadošais Krievijas gāzes uzņēmums “Gazprom”.

KLAUSIES:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.