Medības
Pieredze

Vai Latvijas nepilsonis var kārtot mednieka eksāmenu un iegūt mednieka apliecību? Atbild speciālists0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Andreyug/SHUTTERSTOCK

Indulis Burka, “Medības”, AS “Latvijas Mediji”

Žurnāla “Medības” redakcija saņēmusi kāda lasītāja jautājumu, vai Latvijas nepilsonis var kārtot mednieka eksāmenu un iegūt mednieka apliecību.

Skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis:

“Protams, tas ir iespējams, ja pretendents nokārto mednieka eksāmenu.

Vispirms personai jādodas uz kādu no mednieku skolām, jāapgūst attiecīgā programma un jāiemācās rīkoties ar šaujamieroci.

Valsts meža dienestā jānokārto kā teorētiskais eksāmens, tā pārbaudījums praktiskajā šaušanā, kā jebkuram, kurš vēlas kļūt par mednieku. Jāņem vērā, ka eksāmens notiek latviešu valodā un vispirms pietiekamā līmenī jāapgūst latviešu valodas prasme.”

Savukārt Ieroču aprites likuma 14. panta 6. punktā lasāms, ka Latvijas pilsonim, Latvijas nepilsonim, Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonim un Eiropas Ekonomikas zonas valsts pilsonim, kā arī pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā saņēmušai personai, kurai ir Valsts meža dienesta izsniegta mednieka apliecība un uz kuru neattiecas šajā likumā minētie aizliegumi, ir tiesības ar Valsts policijas atļauju iegādāties, glabāt, pārvadāt un pārsūtīt medībām klasificētus B un C kategorijas garstobra gludstobra šaujam-ieročus un to munīciju un izmantot šos šaujamieročus medībās, treniņšaušanā, šaušanas sacensībās, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku nogalināšanai normatīvajos aktos par kaušanai paredzēto lauksaimniecības dzīvnieku aizsardzību noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

Savukārt 9. punktā noteikts, ka, sasniedzot 21 gada vecumu un ja uz personu neattiecas likumā minētie izņēmumi, ir tiesības ar Valsts policijas atļauju iegādāties, glabāt, pārvadāt un pārsūtīt medībām klasificētus B un C kategorijas garstobra vītņstobra šaujamieročus un to munīciju un izmantot šos šaujamieročus medībās, treniņšaušanā, šaušanas sacensībās, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku nogalināšanai normatīvajos aktos par kaušanai paredzēto lauksaimniecības dzīvnieku aizsardzību noteiktajā kārtībā.

Tādējādi Latvijas nepilsonim ceļš uz medniecību vispirms jāsāk ar valsts valodas apguvi pietiekamā līmenī. Pēc tam mednieka statusa iegūšana un iespējas medīt ir tieši tādas pašas kā jebkuram, kurš vēlas kļūt par mednieku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
11 stundas