Vai, pasūtot jaunu pasi, var veco paturēt par piemiņu sev mājās? Atbild sepciāliste 30

Domājot par jauna personas identifikācijas dokumenta izgatavošanu, vienmēr aktuāls un sentimentāls ir bijis jautājums – vai, mainot pasi, varēs paturēt veco pasi?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lasīt citas ziņas

Jā, tagad atkal varēs. Tiesa gan – sacaurumotu, sabojāsim šo īpašumu, un cilvēks varēs pasi, ja vēlēsies paturēt un nest mājās arhīvam, to TV24 raidījumam “Uz līnijas” apstiprināja Maira Roze, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšniece.

Par šo jautājumu vienmēr ir bijis daudz diskusiju. “Īpaši bēru mammas par to vaicāja, priecājoties par mazuļa bildītēm vecajā pasē.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tagad PMLP ir izvērtējusi visus par un pret un nolēmusi, ka turpmāk pēc cilvēka vēlēšanās viņš varēs savu veco pasi paturēt.

PMLP sāk izsniegt parauga pases par jauno valsts nodevu

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde no šodienas sāks izsniegt jaunā parauga pases par jauno valsts nodevu.

Valsts nodevas apmērs par pases izsniegšanu būs 34 eiro līdzšinējo 30 eiro vietā, ja pasi izsniedz desmit darbdienu laikā. Ja pasi izsniedz divu darbdienu laikā, tad nodevas apmērs būs 60 eiro līdzšinējo 55 eiro vietā.

Tāpat noteikts saglabāt atvieglojumus personām, kuras atrodas pilnā valsts vai pašvaldības apgādībā, bērniem līdz 20 gadu vecumam, pensionāriem, personām ar I vai II grupas invaliditāti, kā arī bēgļiem un personām, kurām piešķirts alternatīvais statuss.

Jaunajos pasu paraugos ir iekļauti inovatīvi pretviltošanas risinājumi, kas pamatoti ar Eiropas Padomes Regulas prasībām par drošības elementiem un biometrijas standartiem dalībvalstu izdotajās pasēs un ceļošanas dokumentos. Šie risinājumi ļauj saglabāt un nodrošināt augstu pasu uzticamības un pretviltošanas līmeni, līdz ar to – arī augstu vietu Latvijai to pasaules valstu vidū, kuru pases ir atzītas par atbilstošām augstam drošības standartam.

Reklāma
Reklāma

Tāpat jaunā parauga pases ir papildinātas ar lapu skaitu no 34 uz 42 lappusēm, vairāk vietas paredzot vīzu atzīmēm, kā arī ierakstiem par pases turētāja nepilngadīgajiem bērniem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.