“Mēs pasi, varētu teikt, izīrējam uz laiku lietošanā! Bārdu bildē piezīmēt nedrīkst!” Ierēdņi mēģina skaidrot, kāpēc pase nav bez maksas 72

Vai pasei vajadzētu būt bez maksas – šāds jautājums nodarbina TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājus. “Pase ir valsts īpašums. Par to ir stāsts. Mēs šo pasi, varētu teikt, izīrējam uz laiku cilvēkam lietošanā,” tā šo jautājumu atbildēt mēģina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Ja cilvēkam pieder personīgais dzīvoklis un viņš nolemj krāsot sienas, neviens par to neko neteiks un sienas joprojām pildīs savu funkciju. “Tās būs derīgas,” skaidro Roze.

“Ja pasē sāksiet kaut ko zīmēt, pase paliks nederīga.  Tā ir tā starpība, kāpēc šis dokuments ir valsts īpašums un tajā neko nedrīkst mainīt persona pati. Tā ir tā galvenā doma, tāpēc tas ir valsts īpašums.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja pase būtu personīgais īpašums, tad iedzīvotājiem varētu pasē veikt izmaiņas, kas to padarītu nederīgu.

“Ja tas ir personīgais īpašums, uzreiz var būt doma: man tagad ir bārda, bet fotogrāfijā nav, es piezīmēšu! Un braukšu,” diemžēl tā nedrīkst, skaidro PMLP priekšniece Maira Roze.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.