Vlada draugi nofilmējuši brīdi no konflikta, kad agresīvais vīrietis uzbruka puisim.
Vlada draugi nofilmējuši brīdi no konflikta, kad agresīvais vīrietis uzbruka puisim.
Ekrānuzņēmums no video

Publiskots prokurores lēmums pret vīrieti, kurš uzbruka skolniekam ar Ukrainas karogu 0

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Putins ir sācis gatavoties militārai agresijai pret NATO. Analītiķi norāda uz pazīmēm, kas par to liecina
Kokteilis
TESTS. Izvēlies tīkamāko arku un uzzini, kāds būs tavs dzīves ceļš! 11
Kokteilis
FOTO. Sēras karaliskajās aprindās – pāragri devies mūžībā “mīļotais vīrs, dēls un brālis”
Lasīt citas ziņas

Otrdien prokurore Iveta Rudzīte pieņēma lēmumu par to, ka vīrietis (pēc redakcijas rīcībā esošām ziņām – Valērijs Lazarevs), kurš pēc 20. maija gājiena Rīgā pret padomju okupācijas pieminekļiem uzbruka skolniekam Vladam ar Ukrainas karogu, ir parasts huligāns un sodāms ar prokurora priekšrakstu par sodu – ar 200 sabiedriskā darba stundām.

Prokurore uzskata, ka uzbrucēja noziedzīgo nodarījumu nevarot kvalificēt kā tādu, kas vērsts uz nacionālā vai jebkāda cita naida vai nesaticības izraisīšanu (Krimināllikuma 78. pants vai 150. pants), jo apsūdzētais, nodarot miesas bojājumus cietušajam, “nav vērsies pret viņu kā konkrētai nacionalitātei, etniskai grupai vai rasei piederīgu personu, bet gan tādēļ, ka personisku un huligānisku motīvu dēļ viņam radās nodoms apdraudēt cietušā mieru, ierobežot viņa pārvietošanos, prettiesiski noteikt viņa rīcību, nobiedēt viņu un nodarīt viņam miesas bojājumus”. Tā prokurores lēmumu skaidro Ģenerālprokuratūras preses dienests.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atgādinām, ka, pēc liecinieku un cietušā teiktā, uzbrucējs nācis virsū jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs, un teicis: “Čto na tebe za fašistskaja trjapka?!” (“Kas tā tev par fašistu lupatu?!” no krievu val.)

Apsūdzētais esot atlīdzinājis cietušajam viņa pieteikto mantiskā un morālā kaitējuma kompensāciju pilnā apmērā jeb 6034,55 eiro.

Vienlaikus gan uzsākta lieta pret sievieti, ar kuru uzbrucējs braucis vienā automobilī un kura esot policijas darbiniece. Lieta sākta pēc Krimināllikuma 319. panta par valsts amatpersonas bezdarbību.

Šī lieta nodota Iekšējās drošības birojam, bet tās uzraudzība – Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai.

Vēlas cietumsodu

Vlads kopā ar savu advokātu Egonu Rusanovu prokurores lēmumu pārsūdzēs, jo vēlas atklātu tiesas sēdi un reālu cietumsodu Lazarevam. Ja prokuratūra lēmumu atstās mierā, tas stāsies spēkā un nekādas tiesas nebūs.

Otrdien jau uzreiz pēc prokurores lēmuma advokāts E. Rusanovs to komentēja sociālos tīklos: “Šodien ir 14. jūnijs. Šis datums komentārus neprasa. Sagadīšanās dēļ šodien “Latvijas Avīze” publicēja manu interviju “Šādus noziegumus pašplūsmā atstāt nedrīkst”.

Runa tajā skaitā bija arī par plaši zināmo uzbrukumu zēnam ar Ukrainas karogu. Tieši šodien no prokuratūras saņēmu paziņojumu, ka ir nonākts pie secinājuma, ka uzbrucējam V. L. nav nepieciešams piemērot sodu, kas ir saistīts ar brīvības atņemšanu. Skāde sabiedrības interesēm iemērīta ar 200 stundām sabiedriskā darba.

Sauss fakts. Šobrīd bez komentāriem. Bet noteikti būs… Vienīgi, kā var secināt no prokurora lēmuma, V. L., būdams nopratināts, protokolā esot “atvainojies cietušajam”.

Atvainošanās kabineta klusumā cietušajam bez viņa klātbūtnes? Interesanti. Parasti tas notiek publiskā tiesas procesā. Klātienē vai vismaz ar vēstuli. Nu ko, kādi laiki, tādi tikumi. Nulles tolerance par exellence. Tagad arī tamlīdzīgiem personāžiem amats rokā.

Algoritms šāds: piekaut un pazemot, pēc tam kaut ko tukšumā nomurmulēt par atvainošanos un dzīvot tālāk. Dzīve izdevusies. Līdz nākamajai reizei. Vai vismaz līdz “atbrīvotāju” atnākšanai. Tad varēs atvainošanos ar uzviju paņemt atpakaļ.

Individuāli audzinošs un citus pamācošs gadījums. Kā teica Kurts Vonnegūts – “tā gadās”. Kāpēc pēdējos gadus es ar tādu riebumu skatos, kas notiek Latvijas politikā? Prokurora priekšrakstā par sodu norādīts, ka “huligāna” rīcībā neesot saskatāmi atbildību pastiprinoši ap­stākļi! Nopietni? Kā tas var būt? Krimināllikuma 48. panta 1. daļas 14. punkts – “noziedzīgs nodarījums izdarīts rasistisku, nacionālu, etnisku vai reliģisku motīvu dēļ”. Vai naids pret “fašistiem ukraiņiem” šeit nebija konstatējams? Nu tad varbūt lietu vajadzēja izmeklēt nedaudz ilgāk? Kāpēc bija vajadzīga šāda steiga? Visā.

Apcietinājuma atcelšanā, lietas izmeklēšanā un beigu beigās nenosūtīšanā tiesai sprieduma taisīšanai. Prokuratūra uzņēmās tiesas lomu. Jā, likums to pieļauj. Bet vai tas bija īstais gadījums? Vai baidījās no atklāta tiesas procesa? Tas ir spļāviens sabiedrībai sejā.”

Atvainošanās neesot saņemta

E. Rusanovs ir sazinājies ar Vladu – viņš nekādu atvainošanos no Lazareva neesot saņēmis. Advokāts ir sašutis, ka lietu, par kuru sabiedrībai ir liela interese un kura ir ļoti svarīga ģeopolitisku apstākļu dēļ, tik ātri var paslaucīt zem paklāja.

“Turklāt tas notiek laikā, kad Krievijas domē reāli spriež, ka varētu anulēt Latvijas neatkarības atzīšanu. Vienā dienā izvirza apsūdzību un uzreiz pieņem lēmumu par sodu. Kāpēc tik ātri? Ļoti nelāgi izskatās,” vakar “Latvijas Avīzei” teica E. Rusanovs.

Vakar vēlējos noskaidrot prokurores I. Rudzītes pašas komentāru, taču prokuratūrā mani informēja, ka viņa esot vienas dienas atvaļinājumā.

Citur saskata vairāk par huligānismu

Valsts drošības dienests (VDD) 10. jūnijā paziņojumā presei informēja, ka kopš Krievijas bruņoto spēku iebrukuma Ukrainā VDD sācis 19 kriminālprocesus un no Valsts policijas (VP) pārņēmis četrus kriminālprocesus saistībā ar naida runu. Lielākā daļa no kriminālprocesiem saistīti ar agresīvu vēršanos pret Ukrainu un tās tautu.

No minētajiem 23 kriminālprocesiem astoņi uzsākti saskaņā ar diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par genocīda, noziegumu pret cilvēci un mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu (Krimināllikuma 74.1 pants) un darbībām, kas vērstas uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu (Krimināllikuma 78. pants). Astoņi kriminālprocesi uzsākti pēc Krimināllikuma 74.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, t. i., par iespējamu genocīda, noziegumu pret cilvēci un mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu. Savukārt septiņi kriminālprocesi uzsākti pēc Krimināllikuma 78. pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, t. i., par darbībām, kas vērstas uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Vienā no kriminālprocesiem par nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu VDD pirmstiesas izmeklēšanu ir noslēdzis un nosūtījis kriminālprocesa materiālus prokuratūrai, rosinot pret personu uzsākt kriminālvajāšanu. Persona nonākusi VDD redzeslokā pēc tam, kad pie kāda raksta internetā publicējusi komentāru, kurā slavināja un vēlēja veiksmi Krievijai ukraiņu iznīcināšanā.

Pārējos 22 kriminālprocesos pašlaik 15 personām ir piemērots aizdomās turētā statuss, savukārt septiņām personām – personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss. Divām aizdomās turētajām personām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. VDD turpinot vairāku citu gadījumu izvērtēšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
Putins ir sācis gatavoties militārai agresijai pret NATO. Analītiķi norāda uz pazīmēm, kas par to liecina
Kokteilis
TESTS. Izvēlies tīkamāko arku un uzzini, kāds būs tavs dzīves ceļš!
Kokteilis
FOTO. Sēras karaliskajās aprindās – pāragri devies mūžībā “mīļotais vīrs, dēls un brālis”
TV24
Slaidiņš: Ukraiņi “izkniebuši Šoigu vienu olu”; te pat nepalīdzēja Putins ar savu ikonu
“Ieradusies uzņemšanā, jo tā kā reibstot galva un mūzika skan galvā” – kāda ārsta stāsts par pacientes sūdzībām
Lasīt citas ziņas
Piecas lietas, kuras vislabāk ukraiņiem noder cīņā pret orkiem. Ieroči, kas būtiski izmainīja cīņas gaitu
VIDEO. Plūdu draudi Daugavā Pļaviņu – Jēkabpils posmā; iespējams, atslēgs elektrību. Izsludināts sarkanais brīdinājums!
TESTS. Pārbaudi sevi: noskaidro, cik labi pārzini dažādu valstu karogus!
TV24
VIDEO. Krievu ārsts par Navaļnija nāvi: Es analizēju un pētīju. Neviena cita termina kā vien slepkavība te neeksistē!
TESTS. Pārbaudi sevi: noskaidro, cik labi pārzini dažādu valstu karogus!
18:00
Uroloģe “ievāc” kritušo un ievainoto karavīru spermu nākamajām paaudzēm: “Ir jāuzlabo aizsardzība dzimumorgānu rajonā”
17:44
TV24
Ministre: Rodas jautājums, kā interesēs ir Rēzeknes domes deputātu bezdarbība?
17:25
Uroloģe “ievāc” kritušo un ievainoto karavīru spermu nākamajām paaudzēm: “Ir jāuzlabo aizsardzība dzimumorgānu rajonā”
TV24
Kurš vispār sklandrausi pieteica kā labāko Latvijas ēdienu?! Eksperts smejas, ka ne bukstiņputru, ne zirņus ar speķi nedrīkst nekur “sūtīt!”
Tevi sagaida interesanta un notikumiem bagāta diena! Horoskopi 29. februārim
VIDEO. Noskaties! Kad piestāj ceļmalā palīdzēt citam ar auto ķibeli, var tikt piepārsteiguma
Policija lūdz palīdzību attēlos redzamā vīrieša identitātes noskaidrošanai
Kokteilis
VIDEO. Kas labāk izgaismos zāli – olīveļļa vai sviests uz Dona galvas? Eirovīzijas priekšnesuma “mēģinājums” turpinās
Kokteilis
FOTO. Sēras karaliskajās aprindās – pāragri devies mūžībā “mīļotais vīrs, dēls un brālis”
Piedņestras separātisti pieprasa Krievijas “aizsardzību no pieaugošā Moldovas spiediena”. Kampaņa histērijas radīšanai?
Putins ir sācis gatavoties militārai agresijai pret NATO. Analītiķi norāda uz pazīmēm, kas par to liecina
Krimināls
FOTO. Vai mērķtiecīgi plānots uzbrukums? Naktī Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums
TV24
Tieslietu ministre: Skolotājus var sodīt, ja tie nerunā latviski. Tā ir vienīgā valoda, kas ir jālieto
“Nāciet laicīgi…” Paziņo, kur un kad notiks Alekseja Navaļnija bēres Krievijā
TV24
Slaidiņš: Ukraiņi “izkniebuši Šoigu vienu olu”; te pat nepalīdzēja Putins ar savu ikonu
TV24
“Prāmju satiksmē viss ir slikti.” Nozares eksperts dzirdējis, ko kuluāros par prāmju nākotni Latvijā runā ierēdņi
Kokteilis
TESTS. Izvēlies tīkamāko arku un uzzini, kāds būs tavs dzīves ceļš!
Naktī daudzviet piesals. Kāds laiks būs februāra pēdējā dienā?
Kokteilis
VIDEO. Uģis Kuģis bijis Samantas Tīnas vēdiskās ticības skolotājs, taču ne visus krišnaitu noteikumus viņa ir gatava pieņemt
TV24
VARAM ministre: Mēram nav uzreiz jāatkāpjas, kad KNAB ierodas pašvaldībā
TV24
Ministre: Rodas jautājums, kā interesēs ir Rēzeknes domes deputātu bezdarbība?
Mārupes mērs Ence izturējis uzticības balsojumu
Kriminālprocesā par Krievijā ražotu saplākšņu eksportu izmeklēšanas darbības veiktas LTRK Valmieras nodaļas telpās
Lauksaimnieki kopā ar mežstrādniekiem pošas uz protestu nākošnedēļ Rīgā
Problēma nav tikai Rīgā! Tiesībsargs aptaujās iedzīvotājus par izklaides trokšņa ietekmi uz naktsmieru
Slēpošanas kūrortos Alpos apturēti pacēlāji! Daudzviet Eiropas kalnos katastrofāli trūkst sniega