Ekonomika
Latvijā

Vai obligāti jāpieslēdzas pie kanalizācijas?2

Foto – LETA

Rīgas dome esot pieņēmusi lēmumu par to, ka visām privātmājām obligāti jāpieslēdzas pie pilsētas kanalizācijas. Vai tā ir patiesība, un vai ministrija tam piekritusi?
AIJA RĪGĀ

Tā ir nevis Rīgas domes, bet gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iniciatīva, kura izstrādājusi Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma projektu. To plānots pieņemt līdz rudenim, kad beigsies šīs Saeimas pilnvaru laiks. Normatīvais dokuments paredz, ka visām mājsaimniecībām būs obligāti jāpieslēdzas pie ūdensvada un kanalizācijas tīkliem, kas izbūvēti par ES projektu naudu.

Daudzi privātmāju īpašnieki to nav izdarījuši galvenokārt līdzekļu trūkuma dēļ. Vajag izstrādāt projektu, to saskaņot, kā arī samaksāt par materiāliem, tranšejas rakšanu un citiem darbiem, tāpēc pasākums izmaksā krietni virs 500 eiro.

Rīgas pilsētas būvvaldē paskaidroja, ka pašlaik pie centralizētā ūdensvada un kanalizācijas obligāti jāpieslēdzas tikai tad, ja ceļ jaunu māju vai renovē/rekonstruē esošo. Lai projektu varētu saskaņot, jāparedz pieslēgums pilsētas ūdensvadam un kanalizācijai (protams, ja tas konkrētajā ielā ir izbūvēts). Rīgas domes 2005. gada 20. decembrī pieņemto noteikumu Nr. 34 “Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” 97.1 punktā teikts, ka teritorijas izbūvē, kur pieejamas centralizētas vai pie pilsētas inženierkomunikāciju tīkliem pieslēgtas inženierkomunikācijas, pieslēgums pie šiem inženierkomunikāciju tīkliem ir obligāts.

Saistītie raksti

Taču citos Rīga domes saistošajos noteikumos ir atruna, kas pat jaunbūvju īpašniekiem ļauj nepieslēgties pie pilsētas komunikācijām. Tas iespējams, ja privātmājas īpašnieks var pamatot, ka šāds pieslēgums viņam nav izdevīgs. Piemēram, gruntsgabalā ir dziļurbums ar ļoti kvalitatīvu ūdeni, un cilvēks vēlas izmantot to, nevis pilsētas ūdensvada ūdeni.

Toties, ja māja netiek renovēta vai rekonstruēta, pieslēgšanās vai nepieslēgšanās pie jauniz­būvētā pilsētas ūdensvada un kanalizācijas pašlaik ir mājas īpašnieka brīva izvēle. Protams, vietējās kanalizācijas tvertnēm jābūt noslēgtām, lai nepieļautu gruntsūdeņu piesārņošanu.

Rīgas pilsētas būvvaldes uzziņu tālruņi: 67105800, 67012889.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Uz Liepāju atkal var aizlidot ar lidmašīnu
1 diena
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Satiksmes sodi – jūlija jaunumi. Vai lielāki maksājumi dos efektu, ja nav nodrošināta soda neizbēgamība? 1
2 dienas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Vērtēs ideju par tīmekļa vietņu slēgšanu
2 dienas

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
Slēgta “latviešu pilsēta” Lestera. Tautieši Anglijā pastāsta, kāda ir situācija uz vietas slēgtajā pilsētā
4 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Par no zemes izraktu 1938.gada “Iž” bisi četri mēneši cietumā 1
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Valsts, mazākais, izturējusies netaktiski, lai neteiktu sadistiski, pret nabadzīgiem cilvēkiem
4 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Filmu cienīgas intrigas Latvijā – par bandītiem, kuri spridzināja cilvēkus, bēga uz Krieviju un meloja policijas labā
17 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā reģistrētas 11 ar Covid-19 inficētas personas, kas iebraukušas no Krievijas
3 stundas