FOTO: Latvijas Mediji/no “Praktiskais latvietis” arhīva

Vai piemājas dārzā iespējams izaudzēt turku zirņus? 10

Šopavasar veikalā nopirku turku zirņu sēklas. Iesēju. Izauga tikai zaļā masa ar tukšiem bumbulīšiem, kuros vajadzētu būt zirņiem. Kur kļūda? Jautā Dana no Slampes.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm 77
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Lasīt citas ziņas

Pākšaugu kolekcionāre Valentīna Cuznetova stāsta, ka arī viņai līdz šim nav izdevies ievākt cerēto ražu. Valentīnas dzimtenē Moldovā turku jeb aunazirņi aug bez problēmām, bet pat pēdējo gadu siltajās Latvijas vasarās aug slikti. Pat ja augs attīstās, pūslīši, kuros jābūt zirņiem, gandrīz visi veidojas tukši. Nav izdevies iegūt ražu pat no tādiem zirņiem, kas sēti agri un audzēti no stāda. Kolekcionāre plāno dažus zirņu cerus audzēt siltumnīcā, lai iegūtu sēklas.

Eksotisko augu audzētājai Sarmai Zarčinskai vienugad izdevusies laba raža. Zirņi iesēti agri – aprīļa vidū. Sēti izmērcēti un jau dīgt sākuši zirņi, guldīti mitrā zemē. Sēšanas attālums bijis 20 cm citam no cita, jo tiem vajag kupli ceroties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sarma iesaka zirņus pieradināt vietējiem apstākļiem, ja ir nopietna vēlme tos audzēt savā dārzā.

Izaugušo zirņu pūslīšus rūpīgi pārmeklē un, ja ir kaut daži, tos ziemā glabā un pavasarī sēj atkal.

Lai arī izaugušie zirnīši ir mazāki nekā iesētie, no tiem izaugušie jau būs izturīgāki, lielāki un labāk piemērojušies vietējiem apstākļiem. Mēģinot aklimatizēt jaunus augus, reizēm paiet vairāki gadi.

Tas, ka no valstīm ar siltāku klimatu iesūtītas augu sēklas veikalā pārdod, ne vienmēr nozīmē, ka Latvijā tie augs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.