Praktiski
Manas tiesības

Vai pilsētu pagalmos drīkst barot putnus0

Foto: Maslov Dmitry/SHUTTERSTOCK

“Kaimiņiene pie mājas regulāri baro putnus: ar maizi, graudiem, ēdienu atliekām. Man pret to nekas nebūtu pretī, bet putnu barošana ar laiku mājas priekšā ir radījusi netīrību. Vai putnu barošana pie daudzdzīvokļu mājas vispār ir atļauta?” jautā Aina L.

Likums neaizliedz

Neviens normatīvais akts neaizliedz barot dzīvniekus pie daudzdzīvokļu ēkām (piemēram, kaķus vai putnus), bet kaimiņam, kurš to dara, ir jārūpējas, lai pēc dzīvnieku barošanas vide paliek tīra, skaidro SIA Latvijas Namsaimnieks mārketinga projektu vadītāja Kristina Bišofa.

Ja kāds no iedzīvotājiem vēlas ierīkot putnu barotavu vai kaķu māju un tā tiks izvietota kopīpašuma teritorijā, atbilstīgi Dzīvokļa īpašuma likuma 16. un 18. panta noteikumiem par tās izveidi nepieciešama piekrišana no pārējiem dzīvokļu īpašniekiem.

Līdzīgi kā ar mazdārziņu ierīkošanu pie mājas, arī barotavu drīkstēs izveidot, ja tam piekrīt vairāk nekā puse no dzīvojamās ēkas dzīvokļu īpašniekiem. “Katrā atsevišķā situācijā būtu jāvadās no attiecīgās pilsētas saistošajiem noteikumiem.

Saistītie raksti

Savukārt, ja rīcībā ir informācija par personām, kuras regulāri baro putnus un kaķus un tas veicina netīrību pie mājas, taču mierīgu pārrunu ceļā ar kaimiņu neizdodas rast risinājumu, var informēt pašvaldības policiju, norādot konkrēto adresi vai vietu,” stāsta Kristina Bišofa.

Piemēram, Rīgas domes saistošie noteikumi paredz aizliegumu publiskās vietās spļaut, izmest atkritumus, nokārtot dabiskās vajadzības tam neparedzētās vietās. Pārtikas produktu atliektu izmešana, to skaitā veicot putnu un kaķu barošanu, var tikt atzīta par atkritumu izmešanu tam neparedzētā vietā, par ko var uzlikt sodu līdz 71 eiro.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
7 stundas