Vai robežsargs drīkst ar šaujamieroci vērsties pret pārkāpēju? Atbild Valsts robežsardzes priekšnieks 49

Kādam kanāla TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājam bija šāds jautājums: vai robežsargs drīkst ar šaujamieroci vērsties pret pārkāpēju? Atbild Valsts robežsardzes priekšnieks. Uz skatītāja jautājumu atbild Guntis Pujāts, Valsts robežsardzes priekšnieks.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

Runājot par šā brīža krīzi uz Baltkrievijas-Latvijas robežas, Pujāts teica, ka patlaban Valsts robežsardze vēl nav saskārusies ar agresīvu robežšķērsotāju uzvedību vai darbībām.

Tāpat Pujāts atzīmēja, ka, piemēram, pie Polijas robežas gan bija novērojama agresivitāte un vēršanās pret tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbildot uz skatītāja jautājumu, Pujāts atzīmēja, ka Valsts robežsardze ir bruņota iestāde, un robežsargiem ir tiesības pielietot šaujamieroci un citus speciālos līdzekļus, ja tiek apdraudēta dzīvība un veselība.

Kā atklāja Pujāts, robežsardzes praksē ir bijis tāds gadījums, kad jāpielieto šaujamierocis pēdējo divu gadu laikā pret pārkāpējiem.

Toreiz pārkāpējs uzbruka robežsargam un centās atņemt viņam ieroci. Pārkāpējs tika sašauts.

Ierocis robežsargam nav butaforija, tas tiks pielietots, ja tiks vērsta bruņota agresijas vai grupveida uzbrukums, norādīja Pujāts, piebilstot, ka robežsargiem ir tiesības sevi aizsargāt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.