Foto-Shutterstock

Vai svelmes dēļ darba devēji maina darba laiku? 0

Šovasar pirmo reizi gaisa temperatūra galvaspilsētā pārsniegusi +30 grādus, pamatīga svelme pārņēmusi visu Latviju. Lai arī lielajā karstumā ir bīstami uzturēties ilgstoši, daudzu amatu pārstāvjiem nekas cits neatliek kā turpināt strādāt. Valsts darba inspekcija (VDI) gan mudina cilvēkus vērsties pie darba devēja, ja radušies apstākļi, kuros strādāt jau kļūst veselībai bīstami.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Lasīt citas ziņas

Gaisa temperatūrai pakāpjoties virs +25 grādiem, godasardze pie Brīvības pieminekļa tiek noņemta, un tas ir arī saprotams, jo pildīt godasardzes pienākumus šādā karstumā būtu ļoti apgrūtinoši. Svelmainajā laikā darba grafiks tiek mainīts arī ceļu remontu veicējiem, taču lielākā daļa cilvēku turpina strādāt ierastajā režīmā neatkarīgi no tveicīgā laika.

“Nu, ir jau grūti, protams, bet nu ko lai dara? Ziniet, mums te ir caurvējš, velk cauri, jūtiet arī tagad, vējš nāk virsū, tādā ziņā mūs atsvaidzina vismaz. Puķītes vīst un maina pat krāsu, grūti ir, puķītēm grūti, ne jau tikai cilvēkiem, visiem ir grūti,” norāda puķu tirgotāja Aija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts darba inspekcija šobrīd vēl nav saņēmusi sūdzības par nepiemērotiem darba apstākļiem tieši karstuma dēļ. Taču citus gadus visvairāk sūdzības nākušas tieši no darbiniekiem, kas spiesti strādāt tveicīgos birojos.

“Viņi sūdzas par to, ka gaiss ir tik karsts, ka nav iespējams pastrādāt, nav iespējams padomāt, un attiecīgi tādos gadījumos mēs uzreiz rīkojamies, var droši mums zvanīt, un mēs to uztveram kā sūdzību un dodamies pārbaudīt,” norāda Valsts darba inspekcijas pārstāve Megija Ekkerte.

Inspekcijā mudina cilvēkus sākotnēji vērsties pie darba devēja, aicinot darba vietā uzlabot apstākļus, lai arī karstumā būtu iespējams strādāt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.