Tuvojas gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas laiks. Vai visi iedzīvotāji var to darīt? 17

Tuvojas gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas laiks. Vai visi iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarāciju? TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidro Valsts ieņēmumu dienesta (VID) VID NP Klientu apkalpošanas daļas Rīgas 4.nodaļas vadītāja vietniece Natālija Konopecka.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Viņa norāda, ka gada ienākuma deklarāciju Latvijā var iesniegt jebkura persona, kura maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), jo var būt gadījumi, ka gada laikā izveidojusies nodokļu pārmaksa. Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, jebkurš var pievienot arī dokumentus par attaisnotajiem izdevumiem un saņemt atmaksu par tiem.

Taču ir cilvēki, kuriem gada deklarācija ir jāiesniedz obligāti. Piemēram, kuri  ir veikuši saimniecisko darbību, ir guvuši ienākumus ārvalstīs, ir guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā gadā pārsniedz 10 000 eiro (piemēram, gūti ienākumi no personiskās mantas pārdošanas),  ir guvuši ienākumus no nekustamā īpašuma izīrēšanas utt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Konopecka atzīst, ka šī daļa parasti nesteidzas ar gada ienākumu deklarāciju iesniegšanu, jo tās sagatavošana ir laikietilpīgāka un prasa ieguldīt vairāk darba,  lai aizpildītu visus nepieciešamos pielikumus.

Gada ienākumu deklarācijas varēs iesniegt no 1. marta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.