Ja viss valstī ir digitalizēts, kāpēc VID pats nevar apkopot deklarācijas? Ierēdnes mēģina to izskaidrot sabiedrībai 64

Tuvojoties ikgadējai deklarāciju iesniegšanai, sabiedrībā virmo jautājums, kāpēc šajā digitālajā laikmetā, kad viss visur tiek reģistrēts un fiksēts, kad valsts ir digitalizēta, Valsts ieņēmumu dienests (VID) nevar pats apkopot deklarācijas?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

“Parastajiem cilvēkiem vismaz pusi no tā, ko televizoros un radio stāsta un skaidro, nav iespējams saprast. Kāpēc VID nevar to izsekot, bet viss izskatās kā komjaunatnes organizācija,” jautā kāds TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājs.

Vai var vēl kaut kādā veidā digitalizēt visu šo tik tālu, lai cilvēkiem nav pašiem jādara šīs lietas, jāsūta čeki, jāuzmana laiki, jāseko šiem izdevumiem līdzi – šādu nākotnes vīziju var uzburt?

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jā, šobrīd jau ir e-kvītis, tās automātiski nonāk Valsts ieņēmumu dienestā. Šajā gadījumā šīs kvītis gada ienākumu deklarācijā jau ielasās automātiski. Bet, tā kā šobrīd nav nodrošinātas visas medicīnas iestādes ar šīm e-kvītīm, daļa tās izsniedz parastā veidā – papīrā. Šādas kvītis gan joprojām cilvēkiem ir pašiem jāievada sistēmā,” par esošo progresu stāsta Dace Ķirse-Ķirša, VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu deklarāciju uzskaites daļas vadītāja.

Savukārt Natālija Konopecka, VID NP Klientu apkalpošanas daļas Rīgas 4.nodaļas vadītāja vietniece, vēlas pieminēt tādus attaisnotos izdevumus kā bērnu pulciņi – tie notiek pie personām, kuriem izsniegtas licences pašvaldībā, bet šī informācija gan netiek automātiski iesniegta VID, lai migrētu uz gada ienākumu deklarāciju. Arī šie dati pašai sabiedrībai jāievada sistēmā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.