Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Vairāk nekā divas reizes pieaugs maksa par pensiju piegādi mājās 7

No nākamā gada vairāk nekā divas reizes pieaugs maksa par pensiju piegādi mājās, portālu “La.lv” informēja Latvijas Pasts

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Krievu okupanti nocirtuši galvu ukraiņu karavīram
Lasīt citas ziņas

Maksa par Latvijas Pasta pakalpojumu pensiju, pabalstu vai atlīdzības skaidras naudas piegādi dzīvesvietā līdz 2019.gada beigām paliks nemainīga – 2,39 eiro. 2020.gadam maksa noteikta 4,88 eiro, bet 2021.gadam – 5,28 eiro apmērā.

Klientu mazāk, pakalpojums dārgāks

“Pieaugot moderno tehnoloģiju izmantojumam, šo ekskluzīvo skaidras naudas piegādes pakalpojumu izvēlas arvien mazāk klientu, tādējādi sadārdzinoties tā pašizmaksai, ko papildus ietekmē arī skaidras naudas inkasācijas pakalpojuma cenu kāpums, investīcijas drošības jautājumu risināšanā, nepieciešamais darba samaksas pieaugums pensiju un pabalstu piegādē iesaistītajiem darbiniekiem, kā arī paredzamā degvielas cenu palielināšanās, ko nosaka akcīzes nodokļa pieaugums no 2020.gada,” uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pensijas, pabalsta vai atlīdzības saņēmēju skaits, kuri izvēlas piegādi dzīvesvietā, ik gadu strauji mazinās, tādējādi būtiski ietekmējot pakalpojuma pašizmaksu.

Piemēram, 2013.gadā šādā veidā pensiju dzīvesvietā piegādāja 127 tūkstošiem klientu mēnesī, 2018.gadā – 85 tūkstošiem klientu, bet 2019.gada pirmajos mēnešos – tikai 79 tūkstošiem klientu.

2018.gadā piegādāto pensiju skaits dzīvesvietā ik mēnesi samazinājās par vidēji 785 vienībām, bet 2019.gada septiņos mēnešos – vidēji par 650 vienībām. Tādējādi, kā norāda Latvijas Pasts, šī pakalpojuma turpmāka piedāvāšana par zemāku cenu uzņēmumam būtu finansiāli neizdevīga.

Maksu atvilks VSAA

Izmaksas par pensijas, pabalsta vai atlīdzības piegādi mājās sedz šo maksājumu saņēmēji, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) ieturot attiecīgo summu un pārskaitot Latvijas Pastam.

Vidēji mēnesī VSAA pakalpojumus ar piegādi dzīvesvietā 2019.gadā saņem 79 tūkstoši klientu jeb 14% no visiem pensiju saņēmējiem.

Igaunijā pensiju un pabalstu piegādes pakalpojuma maksa dzīvesvietā ir noteikta 8,10 eiro apmērā, savukārt Lietuvā pensiju piegāde mājās ar pasta starpniecību tiek nodrošināta tikai cilvēkiem ar invaliditāti un personām, kuru dzīvesvietas apkārtnē nav iespēju izņemt skaidru naudu, kā arī personām, kas pārsniegušas 80 gadu vecumu vai kam līgums par pensijas/pabalsta piegādi dzīvesvietā noslēgts laika periodā līdz 2009.gadam.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.