Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Vakcīnskeptiķu veidotā skola: vai tajā bērni var jau mācīties? 18

Lai pieņemtu lēmumu par licences piešķiršanu vai tās atteikšanu vakcīnskeptiņu veidotās “VisLatvijas tālmācības vidusskolas” mācību programmai, Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) aicinājis skolu iesniegt papildu informāciju, informēja IKVD.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
TV24
Rajevs: Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni! Tev tas karavīra zvērests būs jādod vienalga!
Lasīt citas ziņas

IKVD informēja, ka “VisLatvijas tālmācības vidusskola” 26.augustā bija iesniegusi Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS) pieteikumu trīs izglītības programmu licencēšanai: pamatizglītības programmai, pamatizglītības mazākumtautību programmai un vispārējās vidējās izglītības programmai, visas vēloties īstenot tālmācības formā.

Izskatot pieteikumus, IKVD ir nosūtījis izglītības iestādei aicinājumu iesniegt papildu informāciju par plānoto izglītības programmu īstenošanu, tostarp lūgumu precizēt mācību plānus, valodu lietojumu mazākumtautību programmā un otru mācību kursu komplekta piedāvājumu vidusskolā, kā arī informāciju par mācību vidi klātienes konsultācijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Papildu informācija “VisLatvijas tālmācības vidusskolai” bija jāiesniedz līdz 28.septembrim.

Kad tā būs iesniegta, IKVD šo informāciju izskatīs un pieņems lēmumu par izglītības programmu.

Kā ziņots, lai arī IKVD skolas mācību programmas vēl nav licencējis, “VisLatvijas tālmācības vidusskolas” veidotāji jau aicināja tajā reģistrēt bērnus.

Jūlijā sabiedrisko mediju portāls “lsm.lv” vēstīja, ka ar Covid-19 saistīto ierobežojumu un vakcinācijas pretinieki nolēmuši dibināt savu skolu, kurā nebūtu jāuztraucas par ierobežojumiem vai potēšanos pret Covid-19, jo bērni mācītos mājās pie datoriem.

Īsi pirms mācību gada sākuma IKVD vecākā eksperte Jana Veinberga informēja, ka IKVD ir saņēmis “VisLatvijas tālmācības vidusskolas” pieteikumu mācību programmu licencēšanai un, ievērojot rindas kārtību, izvērtēs iesniegtos dokumentus.

Kamēr skolai nav licencētas mācību programmas, tā nevar uzņemt skolēnus, uzsvēra eksperte.

Tikmēr skolas pārstāvji mudināja interesentus pieteikt bērnus mācībām šajā iestādē, kur izglītību varēšot iegūt “pret Covid-19 nevakcinētie bērni”. Skolas vadību veidos Brīvdabas skolas dibinātāja Lelde Žuka, uzņēmējs Arvils Pekuless un fizikas skolotājs Mārtiņš Gulbis.

Skola nodrošināšot tālmācības, kurā, kā apgalvo veidotāji, bērni paši apgūs nepieciešamo no mācību materiāliem.

Pēc Pekulesa vārdiem, skolas izglītības modelis būšot “draudzīgs bērnam, godā ģimenes vērtības, atbalsta brīvas izvēles tiesības un nodrošina licencētas mācību programmas apgūšanu”.

Kā liecina skolas mājaslapā publiskotā informācija, skolā paredzēti divi maksas programmu veidi. Pamata programma mēnesī maksāšot 25 eiro, savukārt par 45 eiro mēnesī tiks piedāvāta programma, kurā paredzēts iekļaut “Zoom” konsultācijas reizi nedēļā un “speciāli sagatavoti skolotāji katrā mācību priekšmetā konsultēs skolēnus un mācīs efektīvi mācīties, kā arī fokusēties uz savām interesēm un talantiem”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.