Latvijā
Rīga

Valaiņa ievēlēšana ļautu Brigmanim atgriezties4


Zaļo un zemnieku savienības līderis Edgars Tavars (no kreisās) nav ievēlēts Saeimā un varētu daudz vairāk laika veltīt Rīgas domes vēlēšanu kampaņai, taču uzskata, ka Viktoram Valainim ir lielākas izredzes ievest ZZS Rīgas domē. “Partija no manis sagaida rezultātu, un es par to būšu atbildīgs neatkarīgi no tā, esmu vai neesmu sarakstā,” sacīja E. Tavars.
Zaļo un zemnieku savienības līderis Edgars Tavars (no kreisās) nav ievēlēts Saeimā un varētu daudz vairāk laika veltīt Rīgas domes vēlēšanu kampaņai, taču uzskata, ka Viktoram Valainim ir lielākas izredzes ievest ZZS Rīgas domē. “Partija no manis sagaida rezultātu, un es par to būšu atbildīgs neatkarīgi no tā, esmu vai neesmu sarakstā,” sacīja E. Tavars.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Par startu Rīgas domes vēlēšanās pirmdien paziņoja arī Zaļo un zemnieku savienība, kurai pēdējos desmit gados nav izdevies iegūt pārstāvniecību Rīgas domē.

Taču līdz šim to politiskā spēka līderi nepārdzīvoja, jo ZZS stiprā puse bija lielā ietekme reģionos, kas pēc pašvaldību reformas var samazināties.

“Šis ir partijai grūts brīdis, un tāpēc ir svarīgi Rīgas domes vēlēšanās no­startēt ar spēcīgu piedāvājumu un jaunu komandu. Jā, esmu domājis, kāpēc man to vajag darīt, taču – ja nav vienalga, kas notiek ar partiju, ir jāuzņemas atbildība,” sacīja ZZS Rīgas mēra kandidāts Viktors Valainis, atbildot uz jautājumu, kāpēc vienam no aktīvākajiem ZZS frakcijas deputātiem būtu jāatstāj darbs Saeimā un jāstartē pašvaldības vēlēšanās.

Viktors Valainis savu politisko karjeru 2011. gadā sāka prezidenta Valda Zatlera dibinātajā Reformu partijā, no kuras vēlāk atdalījās sešu neatkarīgo deputātu grupa, kurā bija arī V. Valainis.

12. Saeimā viņu jau ievēlēja no “Vienotības”, kuras frakcijā viņš pārstāvēja Jēkabpils reģionālo partiju. Pirms 13. Saeimas vēlēšanām V. Valainis iestājās Latvijas Zemnieku savienībā un startēja uz Saeimu ZZS Zemgales vēlēšanu apgabalā tikai ar 7. numuru, bet vēlēšanās izkonkurēja vairākus savus kolēģus un arī apvienības ilggadējo faktisko līderi Augustu Brigmani, kurš palika pirmais aiz svītras.

Ja V. Valaiņa vadībā ZZS iekļūtu Rīgas domē, A. Brigmanim būtu iespēja atgriezties parlamentā.

Neoficiāli zināms, ka tādā gadījumā frakcijas priekšsēdētāja amatu, kurā tagad ir Uldis Augulis, A. Brigmanis vairs neuzņemtos.

“Augustam Brigmanim ir liela pieredze, un neredzu nekā slikta, ja viņš būtu Saeimā. Taču nevajadzētu to saistīt ar Viktora Valaiņa izvirzīšanu. Viktoram ir liela pieredze, viņam bija pārliecinoša prezentācija,” teica ZZS valdes un arī Latvijas Zaļās partijas priekšsēdis Edgars Tavars, skaidri neatbildot, kāpēc viņš kā apvienības vadītājs nevarēja kļūt par saraksta līderi.

Tā vietā ZZS virza vienu no aktīvākajiem Saeimas deputātiem, kurš ieguldījis arī lielu darbu pašvaldību reformas apspriešanas procesā.

E. Tavars vēl neatbildēja, vai pats vispār būs sarakstā, jo pašlaik LZS un LZP apspriežot savus kandidātus kopīgajam sarakstam, kurā būs arī nozaru profesionāļi.

Zināms, ka pēc ZZS pasūtījuma ir veikta arī socioloģiskā aptauja, kurā lielākais atbalsts bijis Raimondam Bergmanim, Danai Reizniecei-Ozolai, kā arī Mārim Kučinskim, kuru E. Tavars vēlējies pārliecināt piekrist piedāvājumam kandidēt Rīgas domes vēlēšanās. Taču neviens no viņiem neplāno atstāt parlamentu.

“Māris atteicās par labu Viktoram, kuru LZS valde atbalstīja vienbalsīgi,” skaidroja E. Tavars.

M. Kučinskis “Latvijas Avīzei” sacīja, ka pēc konsultēšanās ar ģimeni nolēmis palikt Saeimā, kur viņš vada arī Nacionālās drošības komisiju. Taču V. Valaini viņš pazīst jau ilgāku laiku un pirms vairākiem gadiem atbalstījis arī Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora amatam.

“Man ir skaidrs, ka Viktors cīnīsies un viņam var arī izdoties. Viņš ir ļoti audzis. Man būs prieks Viktoram palīdzēt,” teica M. Kučinskis.

A. Brigmanis jau bija sagatavojies, ka viņam vaicās par iespējamo atgriešanos Saeimā, ja ZZS iekļūs Rīgas domē. “Nebūtu korekti tagad spriest, kā būtu, ja būtu. Tā būtu liela izšķiršanās, jo tas nozīmētu mainīt ierasto dzīves ritmu,” “LA” teica A. Brigmanis.

Taču viņš prognozē V. Valainim labas izredzes, jo esot svarīgi, ka viņš to pats vēloties un esot ļoti mērķtiecīgs.

Būtiski, ka viņš pārstāvot jauno politiķu paaudzi. A. Brigmanis atzina – LZS valdes sēdē vairāki pašvaldību vadītāji ir teikuši, ka V. Valainim jāpaliek Saeimā, lai aizstāvētu pašvaldību intereses reformas apspriešanas gaitā. “Taču, ja viņš paliek, tad neizmantos iespēju sevi pieteikt un parādīt jaunā kvalitātē,” uzskata A. Brigmanis, kurš redz V. Valaini nākotnē kā potenciālo valdības ministru un šī esot arī laba iespēja sevi parādīt.

Jāteic, ka tagad valdībā ir vairāki ministri, par kuriem iepriekš tikpat kā nekas nebija zināms, kas liecina, ka amatu valdībā var iegūt, arī neejot tik sarežģītu ceļu. Ja ZZS iekļūšot Rīgas domē, tad tai var būt “zelta kārts”, prognozēja A. Brigmanis.

V. Valainis apgalvoja, ka darīs visu, lai ZZS beidzot būtu pārstāvēta Rīgā. Viņš jau ir prezentējis savu priekšvēlēšanu programmu, kurā uzsvars ir uz Rīgas daudzdzīvokļu māju sakārtošanu, jo daudzām padomju laikā celtajām ēkām to kalpošanas laiks tuvojas beigām.

Saistītie raksti
Konsultējoties ar starptautiskajiem ekspertiem, politiķis gatavo plānu, kā tas būtu izdarāms.

Uz jautājumu, vai ir atbildīgi atstāt iesāktos darbus Saeimā, ja solīts tajā strādāt četrus gadus, V. Valainis atbildēja, ka nekur tālu no tās neplāno aiziet arī kā Rīgas domes deputāts, ja tiks ievēlēts. Savā vietā Administratīvi teritoriālās reformas komisijā viņš redz M. Kučinski, kurš apstiprināja, ka būtu gatavs tajā strādāt.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Saeimas komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika hipotekāro parādsaistību dzēšanu 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jelgavā uzņēmums šuj aizsargmaskas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
7 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
2 stundas