Daniels Pavļuts
Daniels Pavļuts
Foto: Evija Trifanova/LETA

Rolands Repša: Ļoti ceru, ka vismaz jaunais veselības ministrs spēs nodemonstrēt piemēru un publiski vakcinēsies 12

Rolands Repša, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Vakcinācijas temps lēnām, bet tomēr uzņem tempu, un ir cerības, ka pirmās iepirktās vakcīnu devas tiks sekmīgi izlietotas mūsu mediķu potēšanai. Turklāt valdība ir atbalstījusi papildu “Pfizer”/BioNTech” vakcīnu devu iepirkumu, kas dod pamatu cerībām, ka vakcīnas saņemsim.

Diemžēl ne viss ir tik rožaini. Apmēram puse Latvijas iedzīvotāju ir skeptiski pret vakcinēšanos, aizbildinoties ar to it kā līdz galam nepārbaudīto kvalitāti un drošumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā atklājās Daugavpilī, pat no pašiem mediķiem tur tikai piektā daļa ir gatava vakcinēties. Manuprāt, tas jau ir trauksmes signāls, kas notiks, ja ieradīsies vairāki desmiti un simti tūkstoši devu.

Vai pietiks gribētāju potēties? Vai pietiks ārstu kabinetu un personāla, kas to veiks? Kā pārliecināt skeptiskos par vakcinācijas nepieciešamību?

Atklāti sakot, mani ļoti pārsteidz, ka valdība un valsts augstākās amatpersonas, gari un plaši atzīstot komunikācijas ar sabiedrību nepilnības pandēmijas laikā, tomēr nemaz netaisās demonstrēt personisko piemēru!

Kāpēc mēs joprojām televīzijā neredzam reportāžas no vakcinācijas kabinetiem, kur Valsts prezidents, premjers, ministri un Saeimas deputāti, uzvaroši smaidīdami, saņemtu potes un aicinātu cilvēkus darīt to pašu un tādējādi kopīgi apkarot vīrusu?

Vai politiķiem vispār var būt labāks komunikācijas un sabiedrības pārliecināšanas paņēmiens par personisko priekšzīmi?

Ļoti ceru, ka vismaz jaunais veselības ministrs spēs nodemonstrēt piemēru un publiski vakcinēsies.

Viņa darbs tagad ir izšķiroši svarīgs visas valdības darba sekmēm. Ja valdība pieļaus nopietnas kļūmes vakcinēšanas programmas izpildē (piemēram, pēkšņi nespēs nodrošināt vakcīnu savlaicīgu izlietošanu), tā kritīs!

Runājot par vakcinēšanās skeptiķiem, visiem ir jāsaprot, ka katrs no mums bez izņēmuma agri vai vēlu inficēsies ar Covid-19. No tā neviens vienkārši nespēs izvairīties!

Reklāma
Reklāma

Un tad ir jautājums, vai jūs tai mirklī ­esat vakcinējies vai ne. Ja esat saņēmis poti, tad ar ļoti lielu varbūtību viegli pārcietīsiet slimību vai nesaslimsiet nemaz.

Ja nebūsiet vispār vakcinēts, tad viss būs atkarīgs tikai no jūsu imūnsistēmas un kādam diemžēl nepaveiksies.

Līdzšinējā statistika liecina, ka no inficētajiem 1% mirst. Ja šo statistiku paplašina uz visu Latvijas pieaugušo iedzīvotāju skaitu, tad paredzamo nāves gadījumu skaits pie maksimālas inficēšanās ar Covid-19 varētu būt 750–1000.

Novēlu visiem vakcinēties un nenokļūt šajā statistikā!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.